ترجمه آنلاین

انتشار 21 دی 1401
مطالعه 6 دقیقه

ترجمه چیست؟

ترجمه به هنر درک و معنی کردن کلمات،عبارات، کتاب و فیلم در یک زبان و برگرداندن آن به زبان مقصد به طوری که برای خواننده قابل درک باشد و بتواند مقصود نویسنده را دریابد. ترجمه در واقع یک پل ارتباطی برای کسانی هستند که می خواهند مطالب را از زبان های دیگر استفاده نمایند اما آشنایی کافی با زبان آن ها ندارند و نمی توانند بطور کامل متوجه مفهوم کلمات شوند.

ترجمه

اهمیت ترجمه چیست؟

در دنیای جدید و با گسترش ارتباطات جوامع با یکدیگر نیاز هست که افراد بتوانند با یکدیگر ارتباط بیشتری داشته و مفاهیم را بطور کامل درک نمایند تا بتوانند آسان تر با یکدیگر ارتباط بگیرند. اهمیت دیگری که ترجمه دارد بدلیل تبادل فرهنگی هست که بین زبان مبدا و مقصد انجام می شود. با خواندن کتاب یا دیدن فیلم یا خواندن عکس نوشته یا متن و... این تبادیل فرهنگ اثر خود را می گذارد.

اهمیت ترجمه چیست؟

کاربرد های ترجمه کدامند؟

  • فروش و کسب و کار اینترنتی

  • ترجمه بازی ها و سرگرمی ها

  • ترجمه و چاپ کتاب های کودک

  • تولید محتوای سایت های مختلف

  • چاپ مقالات علمی در مجلات بین المللی

  • ترجمه و چاپ کتاب های علمی و تخصصی

  • ترجمه مقالات و استفاده علمی جدید در فناوری ها و علوم پزشکی

  • کمک به افزایش خدمات در صنعت گردشگری و توریسم و سایت های مسافرتی

کاربرد های ترجمه کدامند؟

ترجمه آنلاین به چه معناست؟

ترجمه آنلاین به خدمات ترجمه ای که توسط وب سایت ها بصورت آنلاین و در بستر اینترنت به کاربران ارائه می شود و غالبا ماشینی هستند، گفته می شود. همچنین سایت هایی هستند که خدمات ترجمه آنلاین از طریق فضای اینترنت ارائه می دهند و بستری را فراهم آورده اند که مترجمان متخصص بصورت انلاین ترجمه را انجام دهند و به کاربران متقاضی ارائه نمایند. بسیاری از وب سایت ها خدمات ترجمه آنلاین رایگان ارائه می دهند. گوگل ترنسلیت یه سرویس ارائه خدمات ترجمه به زبان های مختلف در تخصصی های مختلف و در زمان بسیار کوتاه می باشد...

دارالترجمه آنلاین چیست؟

دارالترجمه آنلاین چیست؟

دارالترجمه آنلاین همان دارالترجمه های هستند که بصورت اینترنتی فعالیت دارند و خدمات ترجمه را بصورت انلاین ارائه میدهند و نیازی به حضور در دالترجمه جهت ترجمه متون و مدارک خود نیست و براحتی می توانید تمامی امور را از طریق انلاین پیگیری نمایید و در کمترین زمان ممکن درخواست خود را انجام دهید. این دارالترجمه ها، ترجمه تضمینی مقالات و کتاب ها را انجام می دهند.

مزیت های ترجمه آنلاین

امروزه استفاده از اینترنت و ارائه خدمات به صورت انلاین بسیار رایج هست و انجام ترجمه بصورت انلاین مزیت های زیادی دارد از جمله می توان به موراد زیر اشاره کرد:

کاهش هزینه

افزایش سرعت خدمات

افزایش کیفیت خدمات

مقایسه آسان و فوری خدمات

ارائه فایل ترجمه شده بصورت تایپ شده

کاهش رفت و آمد و جلوگیری از ایجاد ترافیک

ذخیره سازی زمان و استفاده از زمان در کارهای دیگر

سهولت دسترسی به مترجم های مختلف حتی در کشور های دیگر

امکان بررسی و انتخاب راحت از بین چندین سایت ارائه دهنده خدمات

استفاده از خدمات ترجمه آنلاین در 24 ساعت شبانه روز و حتی روز های تعطیل

مزیت های ترجمه آنلاین

معروف ترین مترجم آنلاین

معروف ترین مترجم آنلاین

موسسات و سایت های مختلفی هستند که خدمات ترجمه آنلاین ارائه می دهند. می توانید به مراجعه به سایت های موسسات و بررسی اطلاعات و سابقه کاری موسسه از بهترین مترجم ها و خدمات ترجمه آنلاین اگاهی یافته و استفاده نمایید. موسسه پژوهش برتر نیز در این زمینه خدمات ترجمه آندلاین ارائه می دهد و می توانید از خدمات این مجموعه با خیال راحت استفاده نمایید. موسسه پژوهش برتر با بکارگیری مترجمین متخصص و نیتیو از سراسر کشور و هم چنین مترجم های خارج از کشور خدمات ترجمه تخصصی متن انگلیسی به فارسی و... انسانی و با کیفیت بالا ارائه میدهد.

سوال هایی در مورد ترجمه آنلاین

سوال اول: چرا از خدمات ترجمه آنلاین استفاده نماییم؟

امروزه استفاده از اینترنت و خدمات اینترنتی امری غیر قابل انکار و ضروری می باشد و کمتر کسی هست که به مزایای استفاده از خدمات انلاین آگاهی نداشته باشد. هم چنان که ارائه خذمات انلاین بسیاری از جمله ارائه خدمات و فروش اینترنتی مثل دیجی کالا که شناخته شده و در بین مردم جا افتاده هست باعث شده است مردم با اعتماد و رغبت بیشتری بتوانند به سمت استفاده زا خدمات انلاین کشیده شوند و راحت ترین و اصلی ترین دلیل هم استفاده اسان در زمان کوتاه و بدون نیاز به مراجعه حضوری می باشد. استفاده از خدمات انلاین ترجمه هم با توحه به مشغله و درگیری بسیاری از کاربران و هم چنین امکان دریافت خدمات در زمان های مختلف شبانه روز و انتخاب و دسترسی به مترجم های مختلف از جمله دلایل منطقی کاربران برای استفاده می باشد.

سوال دوم: آیا ترجمه آنلاین هم کاملا تخصصی ارائه می شود؟

بله خدمات ترجمه آنلاین با توجه به گستردگی و رقابت موسسات مختلف با هم با کیفیت بالا ارائه می گردد، و همچنین به دلیل وجود مترجم های مختلف و همچنین امکان دریافت نمونه ترجمه برای متن ها با تعداد کلمات بالا می توانید چند نمونه ترجمه دریافت و با یکدیگر مقایسه نماییدو هر کدام از ترجمه ها مورد تاییدتان هست را انتخاب فرمایید تا کار ترجمه تان را انجام دهند.

هزینه ترجمه آنلاین

هزینه ترجمه آنلاین به عوامل مختلفی وابسته هست از جمله موارد زیر :

زبان متن

متن ارسالی براساس زبان متن که از فارسی به انگلیسی یا انگلیسی به فارسی و هم چنین ترجمه فارسی به سایر زبان ها و برعکس در هزینه ترجمه تاثیر گزار می باشد.

تعداد کلمات

تعداد کلمات متن از جمله مواردی هست که در هزینه ترجمه نقش اصلی را دارد و هر چقدر تعداد کلمات متن بالا باشد هزینه ترجمه هم بیشتر خواهد بود. البته در تعداد کلمات بالا تخفیفات حجمی هم لحاظ می شود و از 5 درصد تا 36 درصد می توان برای متون با تعداد کلمات مختلف تخفیف حجمی در نظر گرفت.

تخصص

تخصص متن هم فاکتور دیگری هست که در هزینه ترجمه تاثیر دارد و هر چقدر رشته ای تخصصی تر باشد بدلیل اینکه تعداد مترجم متخصص در این زمینه کمتر هست و متون سخت تر هستند و زمان زیادی نیاز هست که برای ترجمه صرف شود، هزینه ترجمه هم زیاد تر خواهد بود.

زمان تحویل

براساس زمان درخواستی مشتری و اینکه فوریت در کار باشد می توان زمان تحویل فایل ترجمه را در بازه زمانی درخواستی ارائه داد. برای این منظور می توان در سه بازه زمانی زیر تحویل فایل را انجام داد. هر چقدر تایم درخواستی کمتر باشد هزینه ترجمه نیز افزایش خواهد داشت.

عادی

فشرده

فشرده پلاس

کیفیت ترجمه

کیفیت ترجمه در سطح بندی های مختلف قابل ارائه می باشد و هر چقدر کیفیت متن ارائه شده بالاتر باشد طبیعی است که هزینه ترجمه بالا خواهد بود و معمولا برای ارائه به دانشگاه ها یا مثلا چاپ کتاب و... نیاز هست که ترجمه کاملا تخصصی و با کیفیت بالا ارائه شود. سطح بندی ترجمه ها از طلایی پلاس بالاترین سطح تا برنزی قابل انجام است.

طلایی پلاس

طلایی

نقره ای

برنزی

پژوهش برتر

سفارش ترجمه آنلاین مقالات و کتاب ها و متون تخصصی در موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر یکی از موسسات ارائه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به صورت آنلاین در سراسر کشور و هم چنین متقاضیان خارج از کشور می باشد و در راستای تحقق بخشیدن به شعار سازمانی خود در جهت ارائه خدمات با کیفیت و جلب رضایت مشتری، سعی در انتخاب مترجمین متخصص و نمونه کشوری و هم چنین خارج از کشور کرده است تا بتواند بهترین خدمات را در کوتاهترین زمان ارائه نماید. خدمات موسسه پژوهش برتر علاوه بر ترجمه تخصصی مقالات و کتاب های جدیدالنشر و متون در زمینه های دیگری همچون فرمت بندی مقالات در قالب مجلات داخلی و خارجی، پارافریز تخصصی مقالات، تبدیل فرمت پایان نامه به فرمت کتاب و استخراج مقاله از پایان نامه و بسیاری از خدمات متنوع دیگر می باشد که می توانید با خیال راحت موارد درخواستی خود را ارسال فرمایید تا در اسرع وقت توسط کارشناسان بررسی شده و در پروسه انجام قرار گیرد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

خیر هزینه براساس تعداد کلمات هست و تایپ شده در فایل ورد یا پی دی اف تقدیم می شود.

بله در خدمتتان هستیم و همان بخش هایی که مد نظرتان هست را برای ترجمه اقدام می نماییم.

بله در خدمتتان هستیم و در اکثر رشته ها مترجم نیتیو داریم . در زبان عربی هم مترجم نیتیو داریم.

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
6 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما در ترجمه انی متن با بهترین کیفیت در سطح کیفیت طلایی پلاس ترجمه می گردد باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
6 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما بله شما می توانید در ترجمه انلاین روی هزینه و مدت زمان تحویل و همچنین کیفیت کنترل داشته باشید باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
6 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما هزینه ترجمه مقاله با تعداد کلمات براورد میشود برای راهنمایی بهتر می توانید فایل تان را ارسال بفرمایید تا براورد هزینه صورت گیرد باتشکر
بازدیدکننده
بازدیدکننده
6 ماه پیش
سلام و وقت بخیر هزینه ترجمه را در سطح عادی می فرمایید
بازدیدکننده
بازدیدکننده
6 ماه پیش
با سلام ایا در ترجمه انلاین کنترل بر کیفیت کار داریم ؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
6 ماه پیش
سلام ایا کیفیت ترجمه انی با ترجمه های دیگر تفاوتی دارد
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
1 سال پیش
سلام وقت بخیر در خدمتتان هستیم و اقدامات لازم را انجام میدهیم . لطفا فایل رو ارسال فرمایید تا برای ترجمه اقدام شود
بازدیدکننده
زهرامردانی
1 سال پیش
سوالات کنکور ارشد بهداشت وکنترل کیفی مواد غذایی از سال 97تا1401هست به صورت سوال و پاسخ میتونید برام ترجمه کنید 11اسفندامتحان دارم هزینه چقدره 20صفحه هست

خدمات موسسه پژوهش برتر