ترجمه کتاب

انتشار 29 مرداد 1396
مطالعه 1 دقیقه

پژوهش برتر: احتمالا کتابی را جهت ترجمه انتخاب کرده اید، یا اینکه به فکر این کار هستید. اما چطور بفهمیم کتابی قبلا ترجمه شده است یا خیر؟ چگونه کتاب را ترجمه کنیم؟ آیا روش خاصی برای ترجمه کتاب وجود دارد؟ پاسخ تمام سوالاتتان را از پژوهش برتر بگیرید.

ترجمه کتاب

ترجمه یک کتاب از انگلیسی به فارسی فرایندی است که به چند عامل اصلی بستگی دارد. حجم کتاب، موضوع آن و تسلط شما بر موضوع تخصصی کتاب تعیین می کنند که چقدر باید برای ترجمه کتابی که انتخاب کرده اید تلاش کنید. 

 از آنجا که ترجمه کتاب بسیار پیچیده تر از دیگر انواع ترجمه می باشد، مترجمین این بخش از بین کسانی انتخاب می شوند که دقت، تجربه، و تمایل بیشتری به این کار داشته باشند. کلیت کار ترجمه کتاب در موسسه پژوهش برتر به این نحو است که در ابتدا کتاب های جدیدالنشر لاتین در رشته ها و زمینه های مختلف و مورد نیاز برای فرهیختگان گرامی معرفی می شوند. سپس فرهیختگان گرامی بعد از بررسی، یکی از آنها را انتخاب نموده  به ما اطلاع می دهند. در این مرحله جهت اخذ تائیدیه نهایی مشتری، چند نمونه ترجمه از مترجمان مختلف در اختیار فرهیختگان گرامی قرار می دهیم تا به سلیقه و تائید خود کار هر مترجمی را که پسند نمودند ترجمه کتاب را برای همان مترجم ارسال نماییم. در نهایت کل کار توسط یک ویراستار مورد اعتماد بازخوانی و ویرایش می شود و نهایتا ترجمه کتاب به نام خود فرهیخته گرامی ثبت می شود.

موسسه پژوهش برتر برای ترجمه هر کتاب عمومی یا تخصصی علاوه بر تیم ترجمه که با موضوع کتاب آشنایی دارند، از متخصصان همان حوزه نیز کمک می گیرد. بسیاری از مترجمان موسسه از بین متخصصان و فارغ التحصیلان رشته های دانشگاهی گوناگون انتخاب شده اند که در رشته خود موفق بوده، مدرک زبان معتبر داشته و به  اصول و فنون ترجمه تسلط کامل دارند. علاوه بر این مترجمین از نظر آشنایی با قوانین نگارشی و املایی نیز مورد آزمون قرار گرفته اند.

جهت شروع کار، در ابتدا مبلغ 50.000 تومان جهت معرفی چند کتاب جدیدالنشر لاتین و جدید در حوزه مورد نیاز فرهیختگان دریافت شده و سپس بعد از انتخاب کتاب توسط فرهیختگان گرامی، هزینه و زمان بندی ترجمه کتاب نیز بسته به نوع کتاب و تعداد کلمات آن توسط ناظر کیفی بخش ترجمه محاسبه و برای شخص اطلاع رسانی می شود. البته قابل ذکر است که در صورت نیاز و درخواست مشتری نیز می توانیم از چند مترجم بطور همزمان استفاده نماییم تا کتاب ترجمه شده در کوتاهترین زمان تحویل مشتری شود.

 برای سفارش یا راهنمایی و مشاوره لطفا با ایمیل p.bartar100@gmail.com مکاتبه نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام و عرض ادب در تمامی حوزه ها میتوانیم کتاب های جدیالنشر را که قبلا ترجمه نشده اند را خدمتتان معرفی نماییم . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
هادی یوسفی
4 سال پیش
در کدام حوزه ها موسسه شما قادر به معرفی کنابهای جدید النشر میباشد و اینکه کتابی که معرفی میکند به صورت تضمینی میباشد؟اگه بعدا متوجه شدیم که کتاب ترجمه شده بود چه میتوان کرد

خدمات موسسه پژوهش برتر