زمان و هزینه چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر

انتشار 6 مهر 1398
مطالعه 4 دقیقه

هزینه و زمان چاپ مقاله در ژورنالهای مختلف متفاوت می‌باشد و بستگی به زمان و کیفیت مجله دارد. برخی از ژورنالها به دلیل اعتبار بسیار بالا شرایط دشواری برای پذیرش مقالات دارند.

زمان و هزینه چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر

مجلات علمی معتبر 

باتوجه به گرایش بیشتر نویسندگان به چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر و با توجه به اینکه چاپ مقاله در هر ژورنال زمان هزینه و مراحل خاصی دارد باید, سعی کنید قبل از هر چیز از معتبر بودن ژورنال اطمینان داشته باشید. برخی از ژورنالها فاقد اعتبار هستند و چاپ مقاله در این نوع از ژورنالها اعتباری ندارد. برای اینکه بتوانید اعتبار یک ژورنال را تشخیص دهید باید ابتدا از جعلی نبودن ژورنال اطمینان حاصل فرمایید. توصیه اکید می‌شود که قبل از کسب اطمینان از اعتبار مجله اقدام به چاپ نکنید. مجلاتی که در پایگاههای مختلف رو نمایی می‌شوند هر سال اعتبار سنجی می‌شوند تا به روز رسانی شوند. ممکن است مجلاتی در طول یکسال به دلیل افت اعتبار جز بلک لیست مجلات محسوب شوند و فاقد اعتبار باشند, در این صورت چاپ مقاله در این ژورنالها بی اعتبار تلقی می‌گردد و ارزشی ندارد. باید همیشه لیست به روز و جدید را در اختیار داشته باشید که از طرف مجلات منتشر می‌شود.

از جمله پایگاههای بسیار معبر که مجلات دارای اعتبار را نمایه می‌کنند و چاپ مقاله در ژورنالهای این پایگاهها اعتبار بسیار بالایی دارد پایگاه تامسون رویترز,  پایگاه pubmedپایگاهscopus پایگاه isc

از طرفی برخی از مجلات دارای ایمپکت فکتور یا ضریب تاثیر می‌باشند که چاپ مقاله در این نوع از ژورنالها بسیار دشوار می‌باشد و نیاز به صرف زمان و هزینه بسیار زیادی دارد. اما مجلات بدون ایمپکت فکتور مراحل چندان طولانی و دشواری ندارند به مراتب ساده تر می‌باشند.

زمان و هزینه چاپ مقاله در مجلات معتبر

هزینه و زمان دو معیار بسیار مهم برای کسانی که می‌خواهند اقدام به چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر کنند می‌باشد. فاکتور های اساسی که در چاپ مقاله مطرح می‌باشد اعتبار مجله و زمان و هزینه چاپ مقاله در آن می‌باشد. گاها اتفاق می‌افتد که زمان شما محدود است و می‌خواهید به صورت کاملا فشرده مراحل چاپ را طی کنید در این صورت می‌بایست ژورنالی را انتخاب کنید که چاپ مقاله در آن کوتاه باشد. زمان چاپ مقاله در یک ژورنال کاملا وابسته به پروسه داوری مجله می‌باشد که چه مدت طول بکشد تا داوران نتیجه نهایی را اعلام کنند. مدت زمان داوری در مجلات مختلف بین 2 هفته تا 3 ماه می‌باشد. که در مجلات داخلی و دارای ایمپکت فکتور ها این زمان طولانی می‌باشد.  زمان چاپ مقاله در مجلات بستگی به تعداد مقالاتی که هر سال به این مجلات سابمیت می‌شوند دارد و همچنین هر مجله تعداد محدودی از مقالات را پذیرش می‌کند. اما به صورت تقریبی زمان چاپ مقاله در مجلات مختلف به این صورت می‌باشد:

مجلات دارای ایمپکت فکتور:  پروسه داوری به طور تقریبی 4 الی 9 هفته زمان می‌برد.

مجلات داخلی isc: بیشتر از یکماه پروسه داوری دارند.

مجلات پابمد و اسکوپوس: نیز در حدود یک ماه تا 2 ماه زمان داوری دارند.

و اما در مورد هزینه چاپ مقاله در مجلات مختلف که سوال بسیاری از نویسندگان می‌باشد و می‌خواهند که قبل از چاپ ابتدا در مورد هزینه چاپ مقاله نیز اطلاعاتی در اختیار داشته باشند. توجه داشته باشید که هزینه چاپ مقاله در هر مجله توسط خود مجله تعیین می‌گردد و این هزینه در ژورنالهای خارجی به صورت دلاری می‌باشد و با توجه به نوسانات قیمت دلار قیمت ها نیز دچار نوسان می‌شوند. برای اطلاع از هزینه های جدید و به روز می‌توانید از طریق کارشناسان موسسه پژوهش برتر اقدام فرمایید.

تصویر

راهنمای چاپ مقاله در مجلات معتبر

چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی شرایط مختلفی دارد. باید میزان سختگیری داوران را در نظر بگیرید. برخی از ژورنالها داوری بسیار سختگیرانه ای دارند که شرایط پذیرش را سخت تر می‌کند اما برخی دیگر چنین شرایط دشواری را برای پذیرش ندارند و می‌توان به راحتی مقاله را به این ژورنالها سابمیت کرد و منتظر نتیجه پذیرش ماند.

مراحل چاپ مقاله به صورت گام به گام به ترتیب زیر می‌باشد:

تک تک مراحل فوق نیاز به کیفیت بسیار بالایی جهت پذیرش شدن دارند و کیفیت بسیار موضوع مهمی می‌باشد. مقالاتی که دارای عنوان جذاب و مطالب ناب باشند از دیدگاه داوران مجلات بیشتر حائز اهمیت هستند و سریعتر داوری و پذیرش می‌شوند. همراه مقاله سعی کنید یک کاور لتر به مجله مورد نظرتان سابمیت کنید زیرا کاور لتر بیشتر در جلب توجه داوران تاثیر دارد.

موسسه پژوهش برتر: این مجموعه با توجه به درک نیاز مراجعه کنندگان کلیه خدمات پذیرش و چاپ مقاله در ژورنالهای مختلف را به صورت تضمینی ارائه می‌کند. خدمات تخصصی موسسه پژوهش برتر شامل موارد زیر می‌باشد:

  •  ترجمه تخصصی توسط مترجمین متخصص و خبره
  • معرفی مجلات تخصصی دارای ایمپکت فکتور و معتبر
  • معرفی مجلات داخلی و خارجی معتبر در زمینه مقاله و سطح اعتباری مجله
  • فرمت‌بندی و ویرایش تخصصی مقالات 
  • ارائه اطلاعات دقیق از زمان و هزینه چاپ مقاله در مجلات معتبر
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام وقت بخیر بله موسسه مجلات مرتبط در زمینه تخصصی شما معرفی می نماید و بعد از تایید از طرف شما جهت فرمت بندی و سابمیت اقدام می شود . لطفا جهت دریافت لیست مجلات با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید : شکاری 09214572013 [email protected] مسعودی 09911755943 [email protected]
بازدیدکننده
ناشناس
3 سال پیش
سلام میتونید چند تا ژورنال برام معرفی کنید؟ وهمچننی بعد از انتخاب به یکی از مجلات سابمیت انجام بدین؟

خدمات موسسه پژوهش برتر