اکسپت و چاپ مقاله در مجلات ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED مورد تایید دانشگاه آزاد

انتشار 24 بهمن 1398
مطالعه 3 دقیقه

برای آنکه پژوهشگران ودانشجویان بتوانند با چاپ مقالات خود در مجلات امتیاز پژوهشی کسب نمایند، انتخاب مجله ای که مورد تایید وزارتین ودانشگاه آزادباشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

اکسپت و چاپ مقاله در مجلات ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED  مورد تایید دانشگاه آزاد

نشریات خارجی مانند ISI ,ISC ,SCOPUS ,PUBMED نشریاتی هستند که در واقع به پذیرش و چاپ مقالات هم ترویجی و هم علمی پژوهشی میپردازند .اما از آن جهت که پژوهشگران و دانشجویان برای دست یابی به مطالب نو و خلاق علمی بیشتر در پی مقالات علمی پژوهشی میباشند طبیعتا این نشریات هم توجه بیشتر خود رو  به روی پذیرش و چاپ  مقالات علمی پژوهشی متمرکز میکنند .پژوهشگران و دانشجویان برای کسب امتیاز علمی لازم و تقویت رزومه ی خود در مقاطع مختلف نیاز به پذیرش و چاپ مقالات خود در پایاگاه های علمی و نشریات معتبر علمی خواهند داشت و کسب امتیاز لازم تنها با چاپ در مجلات معتبر مورد تایید وزارتین وهمچنین مجلات معتبر مورد تایید دانشگاه آزاد حاصل میشود .

نشریات isi

نشریات ISI در همه ی موضوعات مقالات علمی - پژوهشی، علمی - ترویجی و علمی - عمومی پذیرش کرده و به چاپ میرساند .اما در اکثر موارد بنا به بیشتر مورد توجه قرار گرفتن مقالات علمی پژوهشی ،این نوع مقالات در مرکز توجه مجلات میباشند. به همه ی نشریه های نمایه شده در پایگاه اطلاعاتی علمی تامسون رویترز ISI گفته می شود که این نام در واقع با استناد به نام پیشین این موسسه Institute for Scientific Information می باشد. برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در ISI به آدرس سایت زیر میتوان مراجعه کرد:

نشریات isc

 Isc پایگاه استنادی علوم جهان اسلام میباشد و یک سامانه اطلاع رسانی علمی ست  که در پی بررسی  مجلات علمی کشورهای اسلامی بنا به  معیارهای علم سنجی معتبر اسلامی می‌باشد. بعد از تامسون و اسکوپوس، ISC (پایگاه استنادی علوم جهان اسلام) سومین پایگاه استنادی است که به منظور ارزیابی دستاوردهای پژوهشی کشورها محسوب می شود که پنجاه وهفت کشور در آن شرکت دارند . برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در ISC می توان به آدرس سایت زیر مراجعه کرد:

نشریات scopous

یکی از نمایه‌های استنادی معتبر و به نام  موسسه الزویر اسکوپوس. اسکوپوس اطلاعات محصولات حدود پنج هزار ناشر علمی را از تمام جهان در خود گنجانده است . در کل میتوان گفت  اسکوپوس اطلاعات شانزده هزار و پانصد مجله علمی پژوهشی را نمایه کرده ‌است. اسکوپوس(Scopus) یکی از محصولات الزویر(Elsevier) میباشد که به کار گرفتن اطلاعات آن پولی میباشد . برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در موسسه اسکوپوس می توان به آدرس سایت زیر مراجعه کرد:

نشریات پابمد

پاب‌مِد از مهمترین ابزارها در خصوص جستجوی پایگاه داده‌های آزاد (دیتابیس) مدلاین میباشد، که اطلاعات بیبلیوگرافی پژوهشی برای تمام رشته‌ های علوم پزشکی و زیست‌شناسی را در خود گنجانده است . پاب مد شامل اطلاعات کیفی مرکز ملی اطلاعات زیست‌ فناوری و دیگر نهادها ی دولتی بخش سلامت ایالات متحده آمریکا است. این دیتابیس بطور رایگان برای همه قابل دستیابی میباشد. برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در پاب مد می توان به آدرس سایت زیر مراجعه کرد: 

 

موسسه ی پژوهش برتر

موسسه ی علمی پژوهش برتر برای خدمت رسانی به فرهیختگان و پژوهشگران محترم میتواند در خصوص معرفی مجلات معتبر، فرمت بندی مقالات بنا به قالب کلی مجله ی مورد نظر و همچنین پیگیری های مستمر تا حصول نتیجه در خدمت دوستان باشد .شما میتوانید از طریق ثبت سفارش و یا ارسال ایمیل به کارشناسان موسسه ویا ارتباط از طریق تلگرام با مشاوران ما اطلاعات و راهنمایی های لازم را کسب نمایید .همچنین در ادامه لینک مجلات مورد تایید دانشگاه آزاد خدمتتان ارائه میشود تا با دسترسی به این مجلات بتوانید انتخاب متناسبی برای سابمیت مقالاتتان داشته باشید.

 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر