آموزش گام به گام نوشتن مقاله (از پایان نامه)

انتشار 15 شهریور 1400
مطالعه 3 دقیقه

هر چقدر مقاله خود را با رعایت اصول استاندارد مقاله نویسی انجام دهید, همانقدر فرصت بیشتری برای گرفتن پذیرش از مجلات معتبرتر را خواهید داشت.

آموزش گام به گام نوشتن مقاله (از پایان نامه)

مقاله‌نویسی دارای اصولی است که با رعایت نکردن آنها امکان موفقیت مقاله خود در پذیرش از مجلات معتبر را کاهش می دهید. هر چند هر مقاله پس از نگارش, دستخوش تغییراتی متناسب با ژورنال انتخابی خواهد شد اما با این وجود همه ی مقالات باید بخش هایی را بصورت ثابت داشته باشند که این بخش ها جزء اصلی ترین ارکان های هر مقاله ای می باشند. 

اجزاء اصلی مقالات

• موضوع مقاله
• افیلیشن
• چکیده
• مقدمه
• روش تحقیق
• بحث و تحلیل
• نتیجه گیری
• منابع

موضوع مقاله

موضوع یکی از بخش های مهم و تاثیرگذار می باشد که می تواند به نظر مخاطب برای خواندن یا کنار گذاشتن مقاله تاثیر بگذارد. موضوع باید طوری انتخاب شود تا مخاطب در حالت کلی متوجه محتوا شود. برای پیدا کردن موضوع جذاب و تازه می توانید چندتا ازکلمات کلیدی را در نظر داشته باشید و همان ها را در سایت های معتبر چاپ مقاله جستجو نمایید با مطالعه برخی از مقالات به یک نکته ی جدیدی می رسید که همان می تواند موضوع شما باشد.

افیلیشن

اسم و مشخصات نویسندگان باید بعد از عنوان ذکر گردد. اصولا این اطلاعات باید در افیلیشن بیاید: 
اسم, سمت علمی, درجه علمی, دانشگاه, شهر, کشور,ایمیل (تعیین نویسنده مسئول) 

چکیده

چکیده مختصری از کل مقاله است. هرچند که نمی توان کل بخش های مهم مقاله را در چکیده بیان کرد, اما این تنها بخشی از مقاله است که خواننده را مجاب به خواندن ادامه ی مقاله یا کنار گذاشتن مقاله می کند. معمولا چکیده شامل خلاصه ای 250 کلمه ای از زمینه و اهداف تحقیق، مواد و روش تحقیق، بحث و نتیجه گیری نهایی است. 

مقدمه

 مقدمه به مسئله اصلی مقاله و انگیزه‌های رفع مشکل مذکور در مقاله اشاره می کند.این بخش نیز تاثیر بسزایی در علاقمندی مخاطب به ادامه ی متن دارد.در مقدمه از مسئله و طرح کلی شروع می کنند و به موضوع مقاله می رسند. بهتر است این بخش از مقاله هم زیاد طولانی نباشد و در حدی که مخاطب اطلاعات مورد نیازش را کسب کند کافیست.

روش 

روش اصولا به زمان، مکان و چگونگی انجام تحقیقات اشاره دارد. در این بخش، طرح تحقیقاتی، لوازم مورد نیاز، روش جمع‌آوری اطلاعات و کنترل نتایج را در اختیار مخاطب قرار می گیرد.

بحث و تحلیل

در این بخش توضیحات بیشتری در رابطه با نتایج به دست آمده، همبستگی متغیرها و تفسیر آن‌ها در اختیار مخاطب  قرار می گیرد.یک نکته ی مهم در این بخش این است که حتما باید علت هرگونه انحراف از نتایج مورد انتظار و یا نتایج تحقیقات پیشین برای مخاطب به طور کامل توضیح داده شود.

نتیجه گیری

زمانی که می خواهید مقاله را نگارش کنید باید یک نتیجه گیری کلی در نظر داشته باشید تا کم کم با گردآری مطالب به نتایج جزئی تر و دقیق برسید. در این بخش باید نتیجه ی کلی تحقیق و تفاسیر آن برای مخاطب شفاف گردد.

منابع

تمامی منابعی که داخل متن به آنها ارجاع می دهید را باید در انتهای مقاله بیاورید. هرچقدر منابع به روز تر و یاد داشته باشید اعتبار مقاله هم بالاتر خواهد بود.

نوشتن مقاله از پایان نامه در موسسه پژوهش برتر 

یکی از سریعترین و معتبرترین روش نگارش مقاله, استخراج مقاله از پایان نامه می باشد. چرا که این مقاله از یک منبع موثق داوری شده استخراج می گردد و اعتبار و امتیازش بالاتر خواهدبود. 
روند کاری نوشتن مقاله از پایان نامه بصورت زیر می باشد:
1. فایل پایان نامه تان را برای بررسی به کارشناس موسسه ارسال می فرمایید.
2. محقق مربوطه فایل پایان نامه را ظرف مدت 2 الی 4 ساعت بررسی می کنند و مووضعاتی را که می توان استخراج کرد, اعلام می کنند.
3. با تایید هر یک از موضوعات از جانب شما, همان مقاله با رعایت تمام اصول استاندارد ظرف 2 الی 3 روز کاری تنظیم می گردد.
4. بعد از استخراج مقاله ,هر نوع ویرایش و بازنگری لازم باشد بدون در یافت هزینه ی اضافی انجام می گردد.


راه های ارتباطی موسسه 

09911755943- [email protected]  پورباقر

09214572013- [email protected]  شکاری

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر