آموزش گام به گام نوشتن مقاله (از پایان نامه) و چاپ آن در مجلات معتبر علمی

انتشار 15 شهریور 1400
مطالعه 10 دقیقه

مقاله نویسی

مقاله‌نویسی دارای اصولی است که با رعایت نکردن آنها امکان موفقیت مقاله خود در پذیرش از مجلات معتبر را کاهش می دهید. هر چند هر مقاله پس از نگارش, دستخوش تغییراتی متناسب با ژورنال انتخابی خواهد شد اما با این وجود همه ی مقالات باید بخش هایی را بصورت ثابت داشته باشند که این بخش ها جزء اصلی ترین ارکان های هر مقاله ای می باشند

مقاله نویسی

اهمیت نوشتن مقاله از پایان نامه و چاپ آن در مجلات معتبر علمی

یکی از اصلی ترین هدف ها از نگارش پایان نامه تبدیل و نوشتن ان به مقاله هم برای دریافت نمره علمی از دانشگاه مربوطه و هم رزومه سازی برای سوابق تحصیلی و کاری میباشد .

بعد از اتمام نگارش پایان نامه جهت اینکه دانشجویان و اساتید بتوانند از پایان نامه خود دفاع نمایند معمولا ملزم به استخراج و نوشتن مقاله و چاپ ان در مجلات معتبر می باشند.در واقع برای دریافت دو نمره ی پایان نامه و هم چنین برای پیش دفاع و دفاع دکتری نیاز به نوشتن مقاله از پایان نامه ضروری هست.

اصول و نکات مهم در نوشتن مقاله از پایان نامه و چاپ ان در مجلات

مقاله‌نویسی دارای اصولی است که با رعایت نکردن آنها امکان موفقیت مقاله خود در پذیرش از مجلات معتبر را کاهش می دهید. هر چند هر مقاله پس از نگارش, دستخوش تغییراتی متناسب با ژورنال انتخابی خواهد شد و باید طبق فرمت در خواستی مجله تنظیم شود تا مورد داوری نشریه قرار گیرد ، اما با این وجود همه ی مقالات باید بخش هایی را بصورت ثابت داشته باشند که این بخش ها جزء اصلی ترین ارکان های هر مقاله ای می باشند.

اجزاء اصلی مقالات

موضوع مقاله

موضوع یکی از بخش های مهم و تاثیرگذار می باشد که می تواند به نظر مخاطب برای خواندن یا کنار گذاشتن مقاله تاثیر بگذارد. موضوع باید طوری انتخاب شود تا مخاطب در حالت کلی متوجه محتوا شود. برای پیدا کردن موضوع جذاب و تازه می توانید چندتا ازکلمات کلیدی را در نظر داشته باشید و همان ها را در سایت های معتبر چاپ مقاله جستجو نمایید با مطالعه برخی از مقالات به یک نکته ی جدیدی می رسید که همان می تواند موضوع شما باشد.

افیلیشن

افیلیشن

منظور از آدرس دهی مقالات یا افیلیشن نشان دادن وابستگی نویسنده به دانشگاه یا موسسه عالی و یا سازمان مربوطه می باشد

افیلیشین نوعی آدرس دهی دانشگاهی یا سازمانی نویسنده مقاله می باشدکه نگارش صحیح آن از اهمیت زیادی در جامعه علمی برخوردار است.

اسم و مشخصات نویسندگان باید بعد از عنوان ذکر گردد. معمولا دانشگاه ها شیوه افیلیشن نویسی مربوط به خود را دارند .

در تهیه افیلیشن باید به این نکات دقت کنیم :

  1. در صورتیکه نویسنده دانشجو است بالاترین مدرک تحصیلی مولف یا نویسنده و یا رتبه تحصیلی ذکر می شود

  2. اگر نویسنده در سازمان ویا ارگانی مشغول هست باید به مسئولیت اجرایی آن اشاره شود .

  3. در انتخاب صحیح نام دانشگاه و دپارتمان و گروه نیز دقت شود

  4. محاسبه برونداد علمی یک عضو هیات علمی، یک دانشکده، یک مرکز تحقیقات و نهایتا کل دانشگاه بر اساس نام و آدرس ذکر شده در مقاله صورت می پذیرد.

ابتدا گروه آموزشی نویسنده درج شده و در ادامه دانشکده و دانشگاه و در نهایت شهر و کشور نویسنده درج می شود.

معمولا اسم دانشجو بعنوان نویسنده اول و استاد راهنما نویسنده دوم و مسئول درج می شود و در صورتیکه اسم استاد مشاور هم اضافه شود بعنوان نویسنده سوم نوشته می شود .در صورتیکه این موارد طبق دستورالعمل دانشگاه رعایت نشود از طرف دانشگاه امتیازی دریافت نخواهند کرد .

یک نمونه از نحوه ادرس نویسی صحیح فارسی در دانشگاه ازاد در زیر ارائه میشود :

گروه .......، واحد .......، دانشگاه آزاد اسلامی، .......، ایران

و نمونه ادرس نویسی به زبان انگلیسی در دانشگاه ازاد

Department of ......., ....... Branch, Islamic Azad University, ......., Iran

نحوه آدرس دهی مقالات علمی

در آدرس دهی صحیح دانشگاه در مقاله های مستخرج از پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد و رساله دکترای تخصصی، نویسنده اول دانشجو و به نام واحد محل تحصیل (در زیر آورده شده است)، نویسنده دوم استاد یا اساتید راهنما و عهده دار مکاتبات می باشد و پس از آن استاد یا اساتید مشاور قرار خواهد گرفت.در مورد آن دسته از پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله دکتری تخصصی که از اعضای هیات علمی دانشگاهها، موسسه ها و مراکز پژوهشی معتبر و رسمی (به غیر از استاد راهنما و مشاور) استفاده شود، تصمیم در خصوص درج نام این افراد در مقاله های مستخرج به عهده استاد یا اساتید راهنما است، اما پیش از دفاع دانشجو باید به آگاهی معاون پژوهش و فناوری واحد برسد.

راهنمای آدرس دهی در مجلات فارسی:

دانشجوی گروه تخصصی...، دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات، تهران، ایران

راهنمای آدرس دهی در مجلات انگلیسی:

Department of Natural Resources and Environment, Science and Research Branch, Islamic Azad University, Tehran, Iran

اصولا این اطلاعات باید در افیلیشن بیاید
اسم, سمت علمی, درجه علمی, دانشگاه, شهر, کشور,ایمیل (تعیین نویسنده مسئول)

چکیده

چکیده

چکیده مختصری از کل مقاله است. هرچند که نمی توان کل بخش های مهم مقاله را در چکیده بیان کرد, اما این تنها بخشی از مقاله است که خواننده را مجاب به خواندن ادامه ی مقاله یا کنار گذاشتن مقاله می کند. معمولا چکیده شامل خلاصه ای 250 کلمه ای از زمینه و اهداف تحقیق، مواد و روش تحقیق، بحث و نتیجه گیری نهایی است.

انواع چکیده

چکیده عادی

در چکیده عادی معمولا در چند جمله کوتاه هدف از انجام تحقیق و مواد و روش ، بحث و نتیجه گیری نهایی ارائه می شود معمولا فرمت مجلات تعیین کنند تعداد کلمات مقاله هست .

چکیده ساختار یافته

چکیده ساختار یافته همان موارد چکیده عادی هست . اما مستقیما اشاره می کند کدام جمله در چکیده اشاره به هدف تحقیق دارد و یا کدام جمه مرتبط با روش تخقیق هست و ...

چکیده گرافیکی

چکیده گرافیکی در حقیقت چکیده ای از مقاله است اما به صورت شماتیک نمودار تصویر در قالب یک عکس و خواننده با نگاه کردن به آن دید کلی از مقاله به دست می آورد بسته به رشته دانشگاهی و نوع مقاله چکیده های گرافیکی مختلفی تهیه می شوند. معمولا در گوگل نمونه های زیادی از چکیده گرافیکی وجود دارد که می توانید با استفاده از این تصاویر به درک بهتر مفهوم این چکیده پی ببرید .

چکیده مبسوط

گاها برخی از مجلات در زمان ارائه فایل مقاله برای داوری در خواست چکیده مبسوط نیز می نمایند چکیده مبسوط براساس فرمت در خواستی مجله مورد نظر می باشد و در واقع چکیده مبسوط ساختار مقاله را دارد اما با تعدادکلمات کمتر حدودا بین 700 الی 1000 کلمه . در واقع داوران با توجه به کمبود زمان ابتدا چکیده و چکیده مبسوط رو مطالعه می نمایند اگر مورد تاییدشان واقع شود برای داوری مقاله وقت می گذارند .

مقدمه

مقدمه به مسئله اصلی مقاله و انگیزه‌های رفع مشکل مذکور در مقاله اشاره می کند.این بخش نیز تاثیر بسزایی در علاقمندی مخاطب به ادامه ی متن دارد.در مقدمه از مسئله و طرح کلی شروع می کنند و به موضوع مقاله می رسند. بهتر است این بخش از مقاله هم زیاد طولانی نباشد و در حدی که مخاطب اطلاعات مورد نیازش را کسب کند کافیست.

روش تحقیق

روش اصولا به زمان، مکان و چگونگی انجام تحقیقات اشاره دارد. در این بخش، طرح تحقیقاتی، لوازم مورد نیاز، روش جمع‌آوری اطلاعات و کنترل نتایج را در اختیار مخاطب قرار می گیرد.

بحث و تحلیل

در این بخش توضیحات بیشتری در رابطه با نتایج به دست آمده، همبستگی متغیرها و تفسیر آن‌ها در اختیار مخاطب قرار می گیرد.یک نکته ی مهم در این بخش این است که حتما باید علت هرگونه انحراف از نتایج مورد انتظار و یا نتایج تحقیقات پیشین برای مخاطب به طور کامل توضیح داده شود.

نتیجه گیری

زمانی که می خواهید مقاله را نگارش کنید باید یک نتیجه گیری کلی در نظر داشته باشید تا کم کم با گردآوری مطالب به نتایج جزئی تر و دقیق برسید. در این بخش باید نتیجه ی کلی تحقیق و تفاسیر آن برای مخاطب شفاف گردد.

منابع

تمامی منابعی که داخل متن به آنها ارجاع می دهید را باید در انتهای مقاله بیاورید. هرچقدر منابع به روز تر و زیاد داشته باشید اعتبار مقاله هم بالاتر خواهد بود. شیوه متفاوتی برای رفرنس نویسی مقالات وجود دارد . گاها خود مجلات تعیین می نمایند که رفرنس نویسی بر چه شیوه ای نوشته شود.

محاسبه هزینه نوشتن مقاله از پایان نامه و و چاپ آن در مجلات معتبر

  • هزینه نوشتن مقاله از پایان نامه براساس کارمزد هر موسسه متفاوت هست .

  • بعد از بررسی امکان استخراج و ارائه موضوعات پیشنهادی برآورد هزینه اعلام می شود .

  • و برای چاپ در مجلات هم براساس نوع مجله انتخابی هزینه آن مشخص می شود .

  • برخی مجلات اپن اکسس هستند و از نویسنده برای داوری و پذیرش مقاله هزینه دریافت می شود و برخی کلوز اکسس هستندو هزینه ای از این بابت دریافت نمی نمایند .

راهکارهایی برای نوشتن مقاله از پایان نامه و چاپ آن در مجلات معتبر

برای استخراج مقاله از پایان نامه هم خود نویسنده می تواند در صورت اینکه با روال نوشتن مقالات علمی اشنا باشد اقدام نماید . هم می توانید از طریق موسسه پژوهش برتر محقق های که کار تخصصی در زمینه استخراج مقاله رو انجام می دهند اقدام فرمایید . و بعد از آن هم برای معرفی مجلات معتبری که امکان پذیرش مقاله در آن ها هست اقدام نمایید . کارشناسان موسسه پژوهش برتر فایل پایان نامه را به دقت بررسی و موضوعاتی که برای مقاله پژوهشی یا مروری قابل انجام هست ارائه میدهد . و بعد از انتخاب موضوع مورد نظر برای استخراج اقدام می شود . نکته قابل توجه این هست که موسسه پژوهش برتر خدمات نگارشی و مقاله آماده ارائه نمیدهد و پایان نامه هر شخصی هم صرفا به اسم خود آن شخص در موسسه محفوظ هست و در زمان استخراج مقاله از پایان نامه ارائه تصویر کارت شناسایی از یکی از نویسندگان پایان نامه برای حفظ امینت و آسودگی خیال هم نویسندگان و هم موسسه جهت جلوگیری از هر گونه سو استفاده احتمالی از پایان نامه اشخاص غیر ، ضروری می باشد.

کل مراحل جهت استخراج و چاپ مقاله در مجلات معتبر بصورت زیر می باشد :

1.ارسال فایل کامل پایان نامه

2. بررسی داده ها و نتایج پایان نامه توسط محقق متخصص و ارائه موضوعات مقالات قابل استخراج

3.پرداخت هزینه و ثبت سفارش برای استخراج مقاله

4. معرفی مجلات معتبر مرتبط با مقاله استخراجی برای نویسنده

5. انتخاب مجله و ثبت سفارش برای ارسال مقاله برای مجله (اگر مجله جزو مجلات انگلیسی زبان و خارجی باشد که نیاز به ترجمه باشد اینکار توسط مترجمین متخصص در موسسه ا نجام و هزینه هم براساس تعداد کلمات برآورد می شود )

6.اتمام مراحل داوری مقاله از مجله و اعلام نتیجه داوری

7.واریز هزینه و ارسال نامه پذیرش از طرف موسسه به نویسنده

ارجاع دهی

انواع ارجاع دهی در مقاله و کتاب

نوشتن مقاله از پایان نامه در موسسه پژوهش برتر

یکی از سریعترین و معتبرترین روش نگارش مقاله, استخراج مقاله از پایان نامه می باشد. چرا که این مقاله از یک منبع موثق داوری شده استخراج می گردد و اعتبار و امتیازش بالاتر خواهدبود.
روند کاری نوشتن مقاله از پایان نامه بصورت زیر می باشد:
1. فایل پایان نامه تان را برای بررسی به کارشناس موسسه ارسال می فرمایید.
2. محقق مربوطه فایل پایان نامه را ظرف مدت 2 الی 4 ساعت بررسی می کنند و موضوعاتی را که می توان استخراج کرد, اعلام می کنند.
3. با تایید هر یک از موضوعات از جانب شما, همان مقاله با رعایت تمام اصول استاندارد ظرف 2 الی 3 روز کاری تنظیم می گردد.
4. بعد از استخراج مقاله ,هر نوع ویرایش و بازنگری لازم باشد بدون در یافت هزینه ی اضافی انجام می گردد.

موسسه پژوهش برتر

نوشتن مقاله از پایان نامه و چاپ آن در مجلات معتبر در موسسه پژوهش برتر

برای اینکه بتوانید مقاله با کیفیت از پایان نامه تان بنویسید و در مجلات معتبر به چاپ برسانید می توانید از خدمات موسسه پژوهش برتر بهره مند شوید. موسسه پژوهش برتر با کادری مجرب و با سابقه چندین ساله در راستای کمک به اساتید و دانشجویان و فرهیختگان عزیز جهت حصول نتیجه بهتر برای نوشتن مقاله از پایان نامه خود و انتشار آن در مجلات معتبر علمی در کوتاهترین بازه زمانی ممکن و با بالاترین کیفیت در خدمت شما عزیزان می باشد.

جهت ارتباط با کارشناسان موسسه پژوهش برتر می توانید از طریق شبکه های اجتماعی یا لینک ارتباطی زیر سفارشات خود را ثبت نمایید .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد پس نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد.

تمامی خدمات ترجمه و ویراستاری و چاپ مقاله و ... شامل 72 ساعت گارانتی کیفی هستند ولی برای برخی موارد مثل ترجمه مقاله, گارانتی تا زمان چاپ نیز وجود دارد.

موسسه پژوهش برتر دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد و نماد اعتماد الکترونیکی از اینماد است. بنابراین هیچگونه استفاده غیر قانونی از مطالب ارسالی انجام نمی شود. یکی از مهم ترین اصول موسسه پژوهش برتر حفظ محرمانگی اطلاعات و فایل های ارسالی مشتریان عزیز می باشد و تمامی ارکان این مجموعه ملزم به رعایت اصول محرمانگی و حفظ حریم خصوصی مشتریان هستند.

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
6 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما در خدمتتان هستیم موسسه استخراج مقاله رابه دو صورت استخراج فارسی و استخراج انگلیسی انجام می دهدبرای دریافت راهنمایی بهتر می توانید از بخش ارتباط با موسسه درخواستتان را ارسال فرمایید تا راهنمایی صورت گیرد باتشکر
بازدیدکننده
رضا
6 ماه پیش
میخواستم از پایان نامه ام مقاله استخراج کنم .میخواستم هزینه شو بدونم .ممنونم
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
6 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما استخراج مقاله دو صورت هم زبان فارسی و هم زبان انگلیسی صورت می گیرد که در بازه 5الی 7 روز کاری تهیه می شود باتشکر
بازدیدکننده
احمد امیرصالحی
7 ماه پیش
با سلام هزینه استخراج مقاله از پایان نامه چقدر است؟

خدمات موسسه پژوهش برتر