چاپ مقاله بدون استاد راهنما

انتشار 30 دی 1398
مطالعه 6 دقیقه

برای چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر و تخصصی بدون استاد راهنما و یا ناشر می‌توانید با مطالعه این مطلب مقاله خود را در ژورنالهای مد نظرتان چاپ کنید.

چاپ مقاله بدون استاد راهنما

نگارش و چاپ مقاله یک فرآیند تخصصی می‌باشد که نویسنده با بهره گیری از علومی که تا کنون آموخته است و به آنها تسلط و دانش کافی دارد باید بتواند فرآیند نگارش و چاپ مقاله را پیش ببرد. مقاله دارای ساختار سازمان یافته ای می‌باشد که تمامی اجزا باید به صورت منسجم و یکپارچه در امتداد هم قرار گیرند. نویسنده باید قدرت تجزیه و تحلیل و همچنین نوآوری داشته باشد تا بتواند به عنوان یک نویسنده خلاق و متخصص و حرفه ای ایفای نقش نماید. مهارت مقاله نویسی یک مهارت اکتسابی است و با مطالعه و آکاهی و دانش به منابع موجود حاصل می‌گردد. نویسنده مقاله باید بتواند با دانش و مهارت خود کلیه فرآیند نگارش و چاپ مقاله را پیش ببرد. گاها که نویسنده ای در یک نقش اداری یا دانشجویی تمایل به نگارش مقاله دارد و وابسته به یک موسسه و سازمان می‌باشد از طرف سازمان یک استاد راهنما در اختیار وی قرار می‌دهند تا بتواند راهنمایی های لازم را به دانشجو ارائه کند. اما در اغلب موارد نویسنده وابسته به هیچ سازمانی نیست و تمایل دارد به تنهایی نگارش و چاپ یک مقاله را انجام دهد. نویسندگانی که از استاد راهنما کمکی دریافت نمی‌کنند نیز می‌توانند مقاله بنویسند و برای نگارش مقاله لازم است نویسنده تمام اقدامات لازم برای آماده سازی مقاله را خودش بر دوش کشد. نویسندگان به جهت افزایش کیفیت و روند افزایش بازدهی مقاله خود باید طبق مراحل زیر اقدام به تکمیل بخش های مقاله خود کنند.

تصویر

نگارش مقاله چنانچه طبق مراحل زیر انجام شود بسیار با کیفیت خواهد بود:

عنوان و موضوع جذاب برای اطمینان از جذابیت و ناب بودن عنوان خود بهتر است عنوان خود را جستجو کنید و کلمات کلیدی مرتبط با این موضوع پیدا کنید. برای انتخاب عنوان جذاب بهتر است عنوان خود را مقایسه کنید. کاربردی‌ترین عنوان را انتخاب کنید که بیشترین مخاطب را برای مقاله شما جذب کند. عناوین زمانی بیشترین کاربرد را برای شما خواهند داشت که با تمرکز و مقایسه انتخاب شوند. نویسنده باید اول عنوانی برای تحقیقات خود انتخاب کند و در راستای عنوان خود شروع به تحقیق و آزمایش کند. حضور استاد راهنما و یا هر شخص دیگری کمکی به شما برای انتخاب عنوان نخواهد کرد و استاد راهنما صرفا می‌تواند شما را راهنمایی به تغییر یا ویرایش آن کند.

یک چهارچوب نظام مند برای تنظیم مقاله داشته باشید

برای اینکه بتوانید در یک راستا به صورت منسجم گام بردارید بهتر است برای خود یک چهارچوب اصولی تنظیم کرده باشید. بدانید که هر بخش از تحقیقات انجام شده شما مناسب کدام بخش است و کدام بخش از مقاله با این داده ها تکمیل خواهد شد. اگر برای خود چهارچوبی مشخص نکرده باشید ممکن است در مسیر سردر گم شوید و نتوانید به مقصد برسید به همین جهت بهتر است خود را در یک چهار چوب منطقی و سازمان یافته قرار دهید.

تصویر

هر بخش از مقاله را به عنوان یک بخش پیچیده در نظر بگیرید که لازم به زمان دارد تا تکمیل شود. نویسنده باید در نظر داشته باشد که استاد راهنما در حوزه تکمیل مراحل مقاله نمی‌تواند کمکی به شما بکند بنابراین مراحل نگارش به طور کلی بر عهده خود نویسنده می‌باشد. 

اصالت مطالب خود را حفظ کنید

یکی از دلایلی که موجب بد گمانی داوران نسبت به مقاله می‌باشد وجود سرقت علمی یا تشابهات علمی در مقاله می‌باشد کلیه مطالب و محتوای مقاله باید از اصالت و ابداع برخوردار باشند و کیفیت بسیار زیادی داشته باشند حفظ کیفیت محتوای مقاله بر عهده نویسنده است باید همه بخش ها و متون مقاله قبل از سابمیت به مقاله پارافریز و بررسی شوند تا ایرادات آن کاملا برطرف شود. 

نکته: حتی اگر محتوای مقاله به قلم خودتان نوشته شده است و از اصالت آن اطمینان کامل دارید باز هم سعی کنید نسبت به پارافریز مقاله اقدام فرمایید زیرا پارافریز مقالات احتمال پذیرش مقاله را بالاتر خواهد برد. پارافریز در واقع روشی است که نویسنده از طریق آن می‌تواند از اصالت محتوای مقاله خود یقین حاصل نماید.

از افراد آگاه در این زمینه بخواهید تا شما را راهنمایی کنند

برای ویرایش مقاله بهتر است بی رحم باشید و اثر خود را بیرحمانه و با کیفیت زیادی ویرایش فرمایید. استاد راهنما ناشر یا هر فرد دیگری که بتواند در ویرایش محتوای مقاله با شما همکاری کند به نفع شما خواهد بود سعی کنید کیفیت مقاله را حفظ کنید و از وی بخواهید تا مقاله شما را بخواند و نکات گنگ و مبهم را به شما یادآوری کند.

اما مرحله بعد از نگارش که نیاز به تلاش دو چندان دارد مرحله چاپ مقاله می‌باشد که اغلب نویسندگان تصمیم می‌گیرند به تنهایی این پروسه را طی کنند. برای اینکه بتوانید پروسه چاپ مقاله را به تنهایی طی کنید لازم است مراحل زیر را به دقت پشت سر گذارید. مرحله چاپ مقاله به ترتیب زیر انجام می‌شود:

ترجمه تخصصی که اغلب نویسندگان دانش کافی برای ترجمه متن تخصصی را دارند و می‌توانند ترجمه تخصصی و با کیفیت انجام دهند. ترجمه نیازمند دانش و مراحل تخصصی می‌باشد که باید نویسنده مهارت و دانش کافی در زمینه ترجمه و حوزه متن تخصصی داشته باشد و بتواند ترجمه را به صورت تخصصی پیش ببرد. ترجمه یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین مراحلی می‌باشد که نویسنده باید آنرا طی کند.

ویرایش نگارشی و دستور زبانی و همچنین پارافریز مقالات نیز جز مراحلی هستند که نویسنده باید با دانش و آگاهی کافی زمان نگارش یا چاپ مقاله آنرا انجام دهد. 

برای بسیاری از دانشجویان این سوال پیش می‌آید که می‌توانم مقاله خود را به تنهایی سابمیت کنیم؟ پاسخ این سوال مثبت می‌باشد و دانشجویان می‌توانند به تنهایی سابمیت مقاله را انجام دهند. 

باید آگاهی کافی از زمینه نگارشی و حوزه موضوعی مجلات داشته باشند و بتوانند ژورنال مناسبی انتخاب کنند. حساس‌ترین مرحله انتخاب ژورنال می‌باشد که نویسنده باید سعی خود را برای انتخاب یک ژورنال معتبر و تخصصی و با کیفیت بکند. بلند پروازی در انتخاب ژورنال ممکن است تمام زحمات شما را به هدر بدهد و اگر انتخاب مجله با شناخت و آگاهی انجام شود امتیاز چاپ مقاله را به دست خواهید آورد.

همراه مقاله خود یک کاورلتر نگارش کنید و آنرا به بخش داوری ژورنال ارسال فرمایید یقینا تاثیر به سزایی در جلب توجه داوران خواهد داشت. بعد از کلیه فرآیند فوق دانشجو می‌تواند توسط یکی از راههای مکانیزه و یا آنلاین مقاله خود را به ژورنال سابمیت کند. تا به بخش های داوری ارسال گردد مقاله در بخش داوری از لحاظ سطح کیفی بررسی خواهد شد.

موسسه پژوهش برتر در صورت تمایل شما عزیزان کلیه خدمات لازم برای پذیرش و چاپ مقاله را با نازترین هزینه ارائه می‌کند می‌توانید به صورت آنلاین از کلیه خدمات موسسه بهره لازم را بگیرید کارشناسان این مجموعه جز کارشناسان مجرب و متخصص می‌باشند که مهارت کافی در زمینه های تخصصی پذیرش مقاله را دارند و می‌توانند پذیرش تضمینی برای مقاله شما اخذ نمایند.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام بله طبیعتا یک نویسنده ی تازه کار نیاز به راهنمایی های لازم از طرف کسانی که در این زمینه قوی تر میباشند خواهد داشت . شما میتوانید در این خصوص از مشاوران ما راهنمایی های لازم را اخذ نمایید . مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
نیکدل
3 سال پیش
مگه ممکنه یک نویسنده تازه کار بتونه بدون استاد راهنما مقالشو چاپ کنه به نظر من که غیر ممکنه یا باید از موسسات کمک بگیره و یا از استاد راهنما

خدمات موسسه پژوهش برتر