راهکار هایی برای دانلود رایگان مقالات خارجی و داخلی

انتشار 25 مرداد 1400
مطالعه 3 دقیقه

این روز ها اغلب افراد برای انجام برخی از پروژه های کلاسی و یا نگارش مقاله به منابع جدیدی نیاز دارند که در این نوشتار شما را با چگونگی پیدا کردن منابع جدید آشنا می کنیم .

راهکار هایی برای دانلود رایگان مقالات خارجی و داخلی

پیدا کردن مقاله ای که مناسب پروژه ی تحقیقی شما باشد کار زمان بر و حوصله بری هست مخصوصا زمانی که برای پیدا کردن یک منبع موثق ساعت ها سایت های مختلفی را جستجو می کنید و باز آنهایی که مورد تایید و نیازتان باشد را پیدا نمی کنید ویا قابل دانلود نمی باشند و مجبور می شوید هزینه ی زیادی بابت دانلود آن پرداخت نمایید , شما را از ادامه ی این کار خسته می کنند. در این متن برخی از سایت هایی که مقالات معتبر و اوپن اکسس را در اختیار مخاطبان قرار می دهند را معرفی می کنیم . 

سایت‌های علمی برای جستجو و دانلود رایگان مقالات خارجی اوپن اکسس

۱- CORE

وبسایت CORE که پایگاه گردآوری مقالات ژورنال‌های اوپن اکسس است, به شما امکان جستجو در میان میلیون ها مقاله اوپن اکسس را می‌دهد. در این وبسایت یا بصورت مستقیم از خود سایت دانلود می کنید یا لینک دسترسی در اختیارتان قرار می دهد .

۲- Directory of Open Access Journals یا DOAJ

هدف این وبسایت ایجاد قابلیت دسترسی به بیشتر مجلات اوپن اکسس می باشد. در این وبسایت مقالات مرتبط تمامی علوم تخصصی را می توانید پیدا کنید . 

۳- ScienceOpen

این وبسایت به عنوان یک شبکه پژوهش و نشر فعالیت دارد. برای دانلود مقالات این پایگاه باید در آن ثبت نام کنید، اما ثبت نام آن رایگان می باشد. سرعت جستجو در این وبسایت بالاست و به جهت ایجاد ارتباط علمی در جامعه دانشگاهی ایجاد شده است.

۴- Public Library of Science یا PLOS

وبسایت PLOS مقالات ۷ مجله علمی بسیار مشهور را منتشر می‌کند.و یکی از وبسایت هایی است که دسترسی به هزاران مقاله اوپن اکسس به صورت فوری و رایگان را تسهیل کرده است.

۵- Education Resources Information Center یا ERIC

وبسایت ERIC وابسته به موسسه علوم آموزشی می‌باشد و قابلیت دسترسی به منابع علمی مرتبط با آموزش و یادگیری را فراهم می‌کند. تمامی مقالاتی که در این سایت جستجو می‌شوند به سایت اصلی مجله لینک شده‌اند. هرچند که در این وبسایت دانلود با هزینه هم وجود دارد ولی شما می توانید گزینه ی دانلود رایگان را بزنید و مقالات را رایگان دانلود نمایید . 

۶- Semantic Scholar

این وبسایت مقالات را بصورت هوشمند دسته بندی کرده است. هر چند برخی از مقالات بصورت فول تکست نیستند ولی با انتخاب گزینه ی pdf می توانید مقالاتی را که امکان ارائه فول تکست دارند را در دسترس قرار می دهند.

7- Google scholar

گوگل اسکالر یکی از معروف‌ترین وبسایت های جستجوی مقالات علمی است که می‌توان به کمک آن سریع تمام اطلاعات مورد نیاز مقالات را جستجو و دانلود کرد.

سایت‌های داخلی برای دانلود مقالات داخلی

1- سیویلیکا یا مرجع دانش

سیویلکا یک وبسایت اینترنتی خصوصی است که به انتشار مقالات همایش و کنفرانس‌های داخل کشور ایران می‌پردازد و هزاران مقاله ی چاپ شده برای دانلود فوری و آسان کاربرانش ارائه می دهد.

2- پرتال جامع علوم انسانی

این وبسایت منحصرا برای دانشجویان علوم انسانی کاربرد دارد و در تمامی رشته های علوم انسانی مقاله ی چاپ شده ارائه می دهد.

3- «بانک اطلاعات نشریات کشور» مگیران

این یک وبسایت خصوصی می باشد که به منظور ارتقاء سطح علمی در جامعه دانشگاهی, مقالات چاپ شده ی معتبر را در اختیار کاربرانش قرار می دهد.

4- سایت ایرانداک

این سایت یکی از معتبر ترین پایگاه های علمی است که علاوه برثبت پایان نامه در خصوص ارائه مقالات معتبر چاپ شده نیز فعالیت دارد.

5- شبکه تحقیقات سلامت روان

در این وبسایت اصولا مقالات پزشکی و سلامت را می توانید بصورت رایگان دانلود نمایید. 

خدمات موسسه پژوهش برتر برای معرفی مقالات از سایت های معتبر 

موسسه پژوهش برتر علاوه بر انجام خدماتی چون ترجمه تخصصی, استخراج مقاله و پذیرش و چاپ مقاله, در خصوص معرفی مقاله های به روز و معتبر از سایت های معتبر جهانی در کمترین زمان ممکن خدمت رسان شما بزرگواران می باشد . 

09911755943- پورباقر

09214572013- شکاری

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر