دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی (سال 93 تا 96)

انتشار 27 اسفند 1396
مطالعه 1 دقیقه

پژوهش برتر: یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی ، علاوه بر مطالعه کافی دروس و تست زنی، مرور سوالات کنکور سال های قبل است.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی (سال 93 تا 96)

درباره رشته علوم سیاسی

علم سیاست مدرن بخشی از علوم اجتماعی است که با مطالعهٔ دولت، حکومت و سیاست در ارتباط است. ارسطو این علم را به عنوان مطالعهٔ حکومت تعریف می‌کند. این علم بسیار زیاد با سیاست در عرصهٔ نظر و در میدان عمل، تحلیل نظام‌های سیاسی و رفتارهای سیاسی سر و کار دارد. اندیشمندان سیاسی خود را درگیر در شناسایی ارتباطات اساسی میان شرایط و تحولات سیاسی می‌بینند و از طریق این کار سعی در ساختن اصولی اساسی برای منظم کردن علم سیاست و پیش‌بینی کارهای سیاسی در جای جای دنیا دارند. علم سیاست با رشته‌های دیگر هم تداخل دارد؛ ازجمله، اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی، تاریخ، مردم شناسی، حقوق اداری، سیاست عمومی، سیاست ملی، ارتباطات بین‌الملل، سیاست تطبیقی، جامعه‌ شناسی، مؤسسات سیاسی و نظریه‌های سیاسی. گرچه قرن نوزدهم را زمان تدوین تمام شاخه‌های علوم اجتماعیمی‌دانند، اما علم سیاست ریشه‌هایی در دوران باستان دارد؛ در واقع، این علم تقریباً ۲۵۰۰ سال پیش توسط کارهای افلاطون و ارسطو سازمان یافت.

علم سیاست معمولاً خود به چند زیر شاخه و گرایش متمایز تقسیم می‌شود که در مجموع این علم را تشکیل می‌دهند:

  1. فلسفه سیاست
  2. سیاست تطبیقی
  3. جامعه‌شناسی سیاسی
  4. سیاستگذاری عمومی
  5. مطالعات منطقه‌ای
  6. روابط بین‌الملل
  7. تاریخ تحولات سیاسی

در دانشگاه‌های سراسری همه‌ی این گرایش‌ها وجود دارد اما در دانشگاه آزاد فقط گرایش‌های علوم سیاسی و روابط بین الملل و مطالعات منطقه‌ای تدریس می‌شود.

یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در رشته علوم سیاسی، مرور سوالات کنکور سال های قبل است. این کار به شما کمک می کند که با نحوه طراحی سوالات کنکور آشنا شوید و نکته هایی که شاید در هنگام مطالعه متوجه آنها نشده بودید با خواندن سوالات و البته پاسخ تشریحی آنها، به آن نکته پی ببرید. مزیت دیگر خواندن سوالات کنکور سال های قبل این است که متوجه می شوید طراح سوالات بیشتر کدام مباحث را مد نظر قرار می دهد تا در مرور مطالب خود حتما به آن مباحث توجه بیشتری نمایید.
در این بخش، سوالات کنکور کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی، از سال 93 تا 96 به همراه کلید آنها قرار داده شده است که می توانید دانلود کرده و مطالعه کنید.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی (سال 93 تا 96)

سوالات 

کلید

سوالات کارشناسی ارشد علوم سیاسی سال 93کلید علوم سیاسی سال 93
سوالات کارشناسی ارشد علوم سیاسی سال 94کلید علوم سیاسی سال 94
سوالات کارشناسی ارشد علوم سیاسی سال 95کلید علوم سیاسی سال 95
سوالات کارشناسی ارشد علوم سیاسی سال 96کلید علوم سیاسی سال 96
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
سلام و احترام ممنون و سپاس از اینکه موسسه پژوهش برتر را انتخاب فرمودین .
بازدیدکننده
احمد
2 سال پیش
بسیار سپاسگزارم. عالی بود
بازدیدکننده
شهریار
3 سال پیش
ممنونم،عالی بود.

خدمات موسسه پژوهش برتر