دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته باستان شناسی (سال 93 تا 96)

انتشار 27 اسفند 1396
مطالعه 2 دقیقه

پژوهش برتر: یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد رشته باشتان شناسی، علاوه بر مطالعه کافی دروس و تست زنی، مرور سوالات کنکور سال های قبل است.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته باستان شناسی (سال 93 تا 96)

درباره رشته باستان شناسی

رشته باستان شناسی در ایران زیر مجموعه رشته علوم انسانی به حساب می آید . البته از چند سال پیش دانشکده های هنر نیزاقدام به راه اندازی رشته باستان شناسی در مقطع کاردانی کردند اما به ناچار دانشجویانی که دراین مقطع و در دانشکده های هنر فارغ التحصیل شدند، بعد از یک دوره دیگر شرکت در کنکور سراسری می توانند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی و در زیرمجموعه علوم انسانی ادامه دهند.
باستان شناسی از یك سو مسیر تاریخ را تعیین می كند و از سوی دیگر مادر تاریخ است. روشن كردن گذشته هر جامعه از جهت مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و یا مذهبی از اصول اساسی این رشته است. هدف از تحصیل در این رشته، تربیت نیروی متخصص و كارآمد برای بررسی و شناسایی آثار تاریخی و كاوشهای باستان شناسی در مناطق مختلف كشور، همچنین تامین كادرهای تحقیقی، فرهنگی و هنری سازمانی مربوط می باشد. رشته باستان شناسی در مقطع كارشناسی به مطالعه آثار باستانی سه دوره پیش از تاریخ، تاریخی و اسلامی می پردازد. دانشجویان در طی چهار سال با آثار باستانی دوران پیش از تاریخ ایران، بین النهرین و مصر و تمدن و فرهنگ اسلامی آشنا می شوند.

افرادی که به تحصیل در رشته باستان شناسی علاقه دارند باید این نکته را در نظر بگیرند که عمل باستان شناسی به تلاش و سخت کوشی زیادی در شرایط طاقت فرسای کویر و همچنین تحمل سرمای مناطق کوهستانی نیاز دارد؛ بنابراین متقاضیان رشته باستان شناسی آن را با شغل های پشت میز نشینی اشتباه نگیرند و شرایط سخت و طاقت فرسای آن را نیز بگیرند. در مورد سختی رشته باستان شناسی اینگونه آمده است که نیمی از باستان شناسی روی زمین و نیمی دیگر از آن زیر زمین صورت می گیرد. همچنین ذکر این نکته ضروری است که تنها افرادی در این رشته موفق خواهند بود که به کاوش و جستجو در طبیعت و نقاط تنگ و تاریک علاقه مند باشد، در غیر این صورت در رشته خود به موفقیتی دست پیدا نخواهند کرد.

یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در رشته باستان شناسی، مرور سوالات کنکور سال های قبل است. این کار به شما کمک می کند که با نحوه طراحی سوالات کنکور آشنا شوید و نکته هایی که شاید در هنگام مطالعه متوجه آنها نشده بودید با خواندن سوالات و البته پاسخ تشریحی آنها، به آن نکته پی ببرید. مزیت دیگر خواندن سوالات کنکور سال های قبل این است که متوجه می شوید طراح سوالات بیشتر کدام مباحث را مد نظر قرار می دهد تا در مرور مطالب خود حتما به آن مباحث توجه بیشتری نمایید.
در این بخش، سوالات کنکور کارشناسی ارشد رشته باستان شناسی، از سال 93 تا 96 به همراه کلید آنها قرار داده شده است که می توانید دانلود کرده و مطالعه کنید.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته باستان شناسی (سال 93 تا 96)

سوالات 

کلید

سوالات کارشناسی ارشد باستان شناسی سال 93کلید باستان شناسی سال 93
سوالات کارشناسی ارشد باستان شناسی سال 94کلید باستان شناسی سال 94
سوالات کارشناسی ارشد باستان شناسی سال 95کلید باستان شناسی سال 95
سوالات کارشناسی ارشد باستان شناسی سال 96کلید باستان شناسی سال 96
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر