دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات اردو (سال 93 تا 96)

انتشار 27 اسفند 1396
مطالعه 1 دقیقه

پژوهش برتر: یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات اردو، علاوه بر مطالعه کافی دروس و تست زنی، مرور سوالات کنکور سال های قبل است.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات اردو (سال 93 تا 96)

درباره رشته زبان اردو

زبان اردو، زبان ملی کشور پاکستان و یکی از ۲۲ زبان ملی در هندوستان است. از نظر تعداد گویش‌ور اردو بیستمین زبان جهان است. این زبان از خانواده‌ی زبان‌های هندوآریایی است و از لحاظ تبارشناسی به فارسی نسبتاً نزدیک است.
هدف از این رشته تربيت افرادى است که بتوانند متون اردو را که بسيار به فارسى نزديک است را به فارسی ترجمه کنند.  بيش از ۶۰۰ ميليون از جمعيت‌هاى شبه قارهٔ هندوستان، کشورهاى همجوار آن، بسيارى از کشورهاى خليج‌فارس و برخى از استان‌هاى شرقى ايران به این زبان تکلم مى‌کنند .

درس‎های رشته زبان اردو در طول تحصیل

دروس پایه : دستور زبان فارسی ، تاریخ زبان فارسی ، مرجع‎ شناسی و روش تحقیق ، بدیع ، آیین نگارش.

دروس اصلی و تخصصی : مقدمات اردو ، خواندن و درک مفهوم متون ، تدریس متون نثر ، تدریس متون نظم ، ادب منثور ، ادب منظوم ، ادب داستانی ، دستور ، جمله‎ نویسی و مقدمات انشا ، انشای ساده ، انشای پیشرفته ، گفت‎ و شنود و درک مطالب شفاهی ، بیان شفاهی داستان ، ترجمه ، تاریخ زبان وادب اردو ، معانی و بیان و صناعات ادبی.

یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات اردو، مرور سوالات کنکور سال های قبل است. این کار به شما کمک می کند که با نحوه طراحی سوالات کنکور آشنا شوید و نکته هایی که شاید در هنگام مطالعه متوجه آنها نشده بودید با خواندن سوالات و البته پاسخ تشریحی آنها، به آن نکته پی ببرید. مزیت دیگر خواندن سوالات کنکور سال های قبل این است که متوجه می شوید طراح سوالات بیشتر کدام مباحث را مد نظر قرار می دهد تا در مرور مطالب خود حتما به آن مباحث توجه بیشتری نمایید.
در این بخش، سوالات کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات اردو، از سال 93 تا 96 به همراه کلید آنها قرار داده شده است که می توانید دانلود کرده و مطالعه کنید.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات اردو (سال 93 تا 96)

سوالات 

کلید

سوالات کارشناسی ارشد زبان و ادبیات اردو  سال 93کلید زبان و ادبیات اردو  سال 93
سوالات کارشناسی ارشد زبان و ادبیات اردو سال 94کلید زبان و ادبیات اردو  سال 94
سوالات کارشناسی ارشد زبان و ادبیات اردو  سال 95کلید زبان و ادبیات اردو  سال 95
سوالات کارشناسی ارشد زبان و ادبیات اردو  سال 96کلید زبان و ادبیات اردو سال 96
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر