قیمت چاپ مقاله اسکوپوس scopus

انتشار 16 شهریور 1398
مطالعه 3 دقیقه

یکی از بزرگترین دغدغه پژوهشگرانی که قصد چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر را دارند این است که هزینه چاپ چقدر است و scopus یکی از معروف‎‌ترین و معتبر‌ترین ژورنالهای خارجی است که هزینه چاپ در آنها بسیار بالا می‌باشد.

قیمت چاپ مقاله اسکوپوس scopus

پایگاه اسکوپوس

پایگاه اسکوپوس یکی از بزرگترین و جامع ترین منبع اطلاعاتی اسناد و مقالات معتبر در سطح دنیا می‌باشد, این پایگاه چندین سال است که در زمینه انتشار اسناد معتبر و رسمی در دنیا فعال می‌باشد. پایگاه اسکوپوس مهم‌ترین منبع استنادی برای پژوهشگران محسوب می‌گردد این ژورنالها به دلیل اعتبار بسیار بالایی که در دنیا دارند جز ژورنالهای معتبر محسوب می‌شوند و از همین رو مقالات بسیار معتبر علمی را پذیرش می‌کنند داوری این ژورنالها بسیار سختگیرانه می‌باشد و هر مقاله ای را پذیرش نمی‌کنند. این ژورنالها تمام زمینه های علمی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. همچنین ژورنال های منتسب به پایگاه اسکوپوس جز سه نمایه معتبر مورد قبول وزارت بهداشت ، وزارت علوم و دانشگاه آزاد می‌باشد. بیشتر طرفداران این پایگاه دانشجویان و محققینی می‌باشند که احتیاج فوری به تقویت رزومه دارند زیرا همانطور که اشاره شد این ژورنالها با توجه به اعتبار بسیار بالا امتیاز بیشتری نیز دارند.

انواع مجلات اسکوپوس

اکثر پایگاهها برای اعتبار سنجی ژورنالهای خود از یک شاخص بسیار معتبر استفاده می‌کنند مثلا پایگاه تامسون رویترز شاخص ایمپکت فکتور را برای ژورنالهای خود در نظر گرفته است که اعتبار ژورنالها بر اساس این شاخص متغیر می‌باشد. پایگاه اسکوپوس نیز از شاخص q برای اعتبار سنجی ژورنالهایش استفاده می‌کند. و ژورنالهای این موسسه به چارکهای q4 ، q3 ، Q2 ، q1 تقسیم بندی می‌شوند.

تصویر

نحوه محاسبه q

  • Q1 گویای این است که مجله جزء 25 درصد بالایی مجلات قرار دارد.
  • Q2 گویای این است که مجله از لحاظ رتبه جزء طبقۀ میانی یعنی 25 تا 50 درصد یک دسته قرار دارد.
  • Q3 گویای این است که مجله بین 50 تا 75 درصد یک طبقه قرار دارد.
  • Q4 نشان دهندۀ این است که مجله جزء 25 درصد انتهایی یک طبقه قرار دارد.

محاسبه چارک یا مقیاس Q در مجلات در اسکوپوس

  • مقدار Q مجلات را می‌توان از طریق سایت www.scimagojr.com مشاهده کرد.
  • در صفحه باز شده، در قسمت جستجو، نام مجله و یا ISSN را وارد نمایید
  • اگر بر اساس نام مجله، جستجو کنید ممکن است تمامی مجلاتی که نام مشابه با مجله مورد نظر شما دارند را برایتان نمایش دهد.
  • در صورتی که با ISSN جستجو کنید، صرفا مجله مورد نظر را برای شما نمایش خواهد داد.
  • در صفحه باز شده کلیه اطلاعات مربوط به مجله مورد نظر نمایش داده می‌شود.

هزینه چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

همانطور که می‌دانید چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس بسیار زمانبر و هزینه بر می‌‍باشد. و اگر مقاله شما ریجکت شود این هزینه و امتیاز را از دست خواهید داد بهتر است قبل از اینکه به فکر سابمیت مقاله باشید کلیه فرآیند نگارشی و کیفیت مقاله را با جدید ترین و به روزترین متد ها کنترل کنید و سپس مقاله را سابمیت نمایید. با توجه به اعتبار سنجی ژورنالها و شاخص q هزینه چاپ مقاله در این ژورنالها کاملا متفاوت می‌باشد. در ژورنالهای q1 و q2 هزینه نسبتا پایین و در ژورنالهای q3 و q4 هزینه ها افزایش میابد و بالاتر می‌باشد. ژورنالهای اسکوپوس جز ژورنالهای خارجی به حساب می‌‌آیند و هزینه ها به دلار پرداخت می‌شوند و از همین رو با توجه به نوسانات قیمت دلار هزینه ها متغیر می‌باشد. به همین جهت هزینه ای نوشته نشده است اما شما می‌توانید با مراجعه به کارشناسان موسسه پژوهش برتر از قیمت های دقیق و به روز ژورنالهای اسکوپوس مطلع شوید.

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر

کارشناسان موسسه پژوهش برتر با توجه به سابقه همکاری بسیار بالایی که با ژورنالهای معتبر دارند می‌توانند شما را از جدیدترین و به روزترین تغییرات هزینه ها و فرمت‌بندی ها و ... مطلع کنند. فرآیند چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر در موسسه پژوهش برتر با کیفیت کاملا تضمینی انجام می‌شود نه تنها مرحله سابمیت و چاپ بلکه شما در کلیه روند چاپ مقاله در ژورنالهای اسکوپوس می‌توانید از مشاوره ها و یا خدمات موسسه استفاده کنید. در این مجموعه خدماتی از قبیل ترجمه متون تخصصی اعتبار سنجی مقالات رفع سرقت ادبی مقالات انتخاب ژورنال فرمت‌بندی ژورنال سابمیت واریز هزینه و نهایتا اخذ نامه پذیرش به صورت تضمینی ارائه می‌شود. باتوجه به سابقه همکاری بسیار طولانی کارشناسان موسسه پژوهش برتر با ژورنالهای مختلف مهارت بالایی در کلیه مراحل دارند و تمامی خدمات به صورت صد در صد تضمینی ارائه می‌شوند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام وا حترام هزینه مجلات برحسب هزینه ای که مجله درخواست کرده می باشد . نمی توان گفت که مجلات اسکوپوس بالاتری هزینه رو دارند . بستگی به شرایط مجله دارد . لطفا جهت استعلام هزینه و شرایط مجلات با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید : شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
بنفشه
4 سال پیش
اسکوپوس گرونترین مجلات هستند درسته؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
با سلام و احترام برای اطلاع از قیمت های دقیق میتوانید از طریق راههای ارتباطی زیر با کارشناسان ما در تماس باشید . مسعودی : 09911755943 (تلگرام و تماس ) isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 (تلگرام و تماس) p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
حمید قهرمانی
4 سال پیش
ولی کاش اشاره به هزینه ها هم داشته باشین

خدمات موسسه پژوهش برتر