مزایای چاپ مقاله علمی پژوهشی

انتشار 19 آبان 1398
مطالعه 5 دقیقه

مقاله ای که دارای نوآوری باشد و حوزه های جدید از علمی را معرفی کند مقاله علمی پژوهشی نامیده می‌شود این مقالات در مقایسه با سایر مقالات پرطرفدار می‌باشند اما نگارش آنها و انجام تحقیق و پژوهش برای ارائه مقاله ناب بسیار دشوار می‌باشد.

مزایای چاپ مقاله علمی پژوهشی

مقاله علمی پژوهشی چیست؟

مقالات معتبرترین منبع انتقال اطلاعات در دنیا می‌باشند که این اطلاعات ممکن است به صورت کاملا ناب و حاصل تحقیقات خود دانشجو باشد و یا ممکن است در راستای مقالات پیشین باشد و تکمیل کننده آنها باشد به هرحال مقالات جز آثار ارزشمند می‌باشند که بسیار پرطرفدار هستند. مقالات مروری و علمی پژوهشی و علمی ترویجی جز رایج ترین انواع مقالات می‌باشند. که مقالات علمی پژوهشی پرطرفدارترین مقالات می‌باشند و امتیازات زیادی دارند.

تصویر

مقاله‌ی علمی پژوهشی به مقالاتی اطلاق می‌گردد که دارای نوآوری باشند کاملا جدید و ناب نوشته شده باشند مقالات علمی پژوهشی حاصل ایده ها و تجربیات خود نویسنده می‌باشند و موضوع تکراری ندارند. در نگارش مقاله علمی پژوهشی نیازی به مراجعه به مقالات پیشین نمی‌باشد و فقط حاصل تحقیقات و پژوهش های فردی خود دانشجو می‌باشد. در واقع مقاله پژوهشی به مقاله بیس یا پایه‌ای اطلاق می‌شود که برای نگارش آن از داده‌های خامی که خود محقق آن‌ها را به دست آورده است، استفاده شده باشد. مقاله علمی پژوهشی بر روی تجزیه و تحلیل و هم‌چنین تفسیر این داده‌ها شکل گرفته است و روی تجزیه اطلاعات کسب شده از تحقیقات پیشین تمرکزی ندارد. مقاله علمی پژوهشی به رفع یک مشکل خاص اختصاص داده می‌شود که قبلاً درباره آن راه حلی ارائه نشده است و یا راه حل‌های ارائه داده شده شک برانگیز هستند. مقالات علمی پژوهشی اغلب دارای المان‌های تحقیقاتی به خصوصی هستند.

نحوه نگارش مقاله علمی پژوهشی

مقاله علمی پژوهشی همانطور که اشاره شد می‌بایست حاصل ماهها و سالها تلاش خود نویسنده باشد و بدون استفاده از سایر منابع علمی نوشته شده باشد. نویسنده می‌تواند ایده بسیار نابی ارائه کند که تاکنون توسط هیچ نویسنده دیگری ارائه نشده است و در رابطه با آن اطلاعاتی گرد آوری نماید و آنها را در قالب مقاله ارائه کند. نگارش مقاله علمی پژوهشی شاید برای نویسنده کمی دشوار به نظر برسد چون باید تمام بخش های آن ناب و جدید باشند برای نگارش مقاله باید به ترتیب مراحل زیر اقدام فرمایید:

تصویر

با وجود اینکه ممکن است مجلات مختلف علمی دارای الگو و قالب خاصی برای نوشتن مقاله باشند، یک فرمت کلی برای طریقه نوشتن مقاله را که برای اکثر مجلات قابل استفاده باشد، می‌توان به صورت زیر تعریف کرد:

توجه داشته باشید که کلیه بخش های مقالات علمی پژوهشی می‌بایست ناب و جدید باشند و به هیچ عنوان تکراری نباشند. تکراری بودن مطالب مقاله و یا عنوان از عوامل ریجکت مقالات محسوب می‌شود. باید موضوع و محتوای مقاله ناب و دربرگیرنده موضوعات جدید و کاملا ناب باشند.

مزایای مقاله علمی پژوهشی

محققان معمولاً برای نوشتن مقاله دو نوع هدف دارند:

  1. انتشار نتایج علمی حاصل شده از تحقیقات برای جامعه علمی و در اختیار قرار دادن آن برای افراد علاقه‌مند به منظور ترویج تحقیقات و بالا بردن سواد جامعه علمی.
  2. استفاده از امتیاز چاپ مقاله در رزومه کاری و تحصیلی و بالا بردن شاخص‌های علمی نویسنده و مقاله.

به هر میزان که مجلات منتشر کننده مقاله دارای سطح علمی بالاتری باشند، تعداد بازدید از مقالات علمی و به تبع آن استناد به آنها بالاتر خواهد بود و در راستای محقق شدن دو هدف بالا برای نویسنده موثرتر و کاربردی‌تر خواهد بود.

برای ارتقای رزومه دانشجویان و اساتید موظف به ارائه مقاله در مجلات معتبر هستند. اما ارتقای رزومه چه کمکی به دانشجویان و اساتید می‌کند که در پی تقویت آن می‌باشند؟ گفتنی است که تقریبا در تمامی حوزه های شغلی استخدامی دولتی و خصوصی مجبور به ارائه رزومه هستند به چندین نمونه از کاربردی‌ترین مزایای مقالات علمی پژوهشی اشاره خواهیم کرد که تقریبا اصلی ترین دلیل گرایش به نگارش و چاپ مقاله می‌باشد. 

  • ارائه مقاله برای پذیرش گرفتن از دانشگاههای معتبر خارجی و برای مهاجرت به کشور های دیگر.
  • ارائه مقاله برای ارتقای شغلی و افزایش حقوق و مزایا
  • ارائه مقاله برای قبولی در مصاحبه مقطع دکتری
  • جهت عضویت در هیئت علمی برای اساتید بسیار کاربردی می‌باشد.
  • شناخته شدن به عنوان یک نخبه علمی
  • شرکت در مصاحبه های شغلی و استخدامی و کسب امتیاز در مصاحبه های استخدامی
  • علاوه بر کلیه این مزایا که متعلق به نویسنده می‌باشند مقالات علمی پژوهشی برای جامعه نیز بسیار کاربردی و مهم می‌باشند و ارتقای سطح علمی در جامعه و معرفی یک حوزه علمی جدید می‌باشد که بسیار مهم و کاربردی می‌باشد.

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر

در موسسه پژوهش برتر پذیرش و چاپ مقاله در کلیه ژورنالهای معتبر داخلی و خارجی انجام می‌شود. کلیه فرآیند پذیرش و چاپ مقاله در ژورنالهای تخصصی معتبر در موسسه پژوهش برتر انجام می‌شود. فرایند پذیرش تخصصی مقالات در ژورنالهای تخصصی در موسسه پژوهش برتر به این صورت می‌باشد که ابتدا می‌بایست مقاله به صورت تضمینی و تخصصی ترجمه شود و بعد از ترجمه باید ویرایشات لازمه اعمال گردد. 

فرآیند پذیرش و چاپ تخصصی مقالات علمی در موسسه پژوهش برتر به صورت کاملا تضمینی و تخصصی انجام می‌شود و ترجمه کلیه متون تخصصی بعد از ترجمه شامل 72 ساعت گارانتی علمی می‌باشند. چنانچه در نظر دارید شروع به فرآیند پذیرش و چاپ مقاله نمایید هم اکنون درخواست خود را از طریق موسسه پژوهش برتر ثبت نمایید تا فرآیند رسیدگی آغاز شود. معرفی ژورنالهای تخصصی معتبر و مورد تایید وزارت علوم در این موسسه انجام می‌شود.

برای استفاده از مزایا پژوهشی و برای تقویت رزومه خود می‌توانید هم اکنون درخواست خود را ثبت نمایید تا فرآیند بررسی و رسیدگی آغاز شود و مقالات هر چه سریعتر در ژورنالهای تخصصی و معتبر چاپ شوند و در اختیار جامعه علمی تمام کشور ها قرار گیرند.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
1 سال پیش
بازدیدکننده
فاضل
1 سال پیش
سلام . مقاله علمی پژوهشی من در نشریه مهندسی عمران امیر کبیر پذیرفته شده . آیا این موارد شامل من نیز میشود ؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام وعرض ادب طبیعتا مقالات مروری امتیاز کمتری ر ا نسبت به مقالات علمی پژوهشی خواهند داشت ولی فاقد ارزش علمی و امتیاز هم نیستند .
بازدیدکننده
کریم خان
3 سال پیش
روز بخیر مقالات مروری این امتیازات رو ندارند؟ برای پذیرش دکتری و ازمون ها دولتی مقالاه علمی ترویجی یا مروری کاربدری ندارند؟

خدمات موسسه پژوهش برتر