مزایای چاپ مقاله برای اساتید و دانشجویان

انتشار 26 اسفند 1396
مطالعه 4 دقیقه

پژوهش برتر: یکی از علل اصلی افزایش رو به رشد چاپ مقاله در کشور ما، مزایایی است که برای دانشجویان و اساتید به دنبال دارد.

مزایای چاپ مقاله برای اساتید و دانشجویان

براساس اطلاعات مندرج در گزارش توسعه انسانی برنامه توسعه ملل متحد در سال 2013، ایران در زمینه درصد تولید علم ایران در مقایسه با کل تولیدات کشور با 0.12 درصد در جایگاهی پایین تر از کشورهایی همچون عربستان سعودی، ترکیه و مصر، قرار دارد. همچنین کشور هایی همچون آمریکا با 32 درصد، انگلستان با 7.8 درصد، آلمان با 6.9 درصد، ژاپن با 6.8 درصد، فرانسه با 4.8 درصد پنج کشور اول دنیا در زمینه بیشترین سهم تولید علم از کل تولیدات هستند.

اما فارغ از موضوع تولید علم، چاپ مقاله های علمی بطور بی رویه ای در حال افزایش است. در واقع بدون توجه به کیفیت مقالات، صرفا کمیت آن مد نظر قرار گرفته است. علت آن هم می تواند این باشد که افزایش تعداد مقالات علمی در ایران، رابطه نزدیکی با سیاست های وزارت علوم در این رابطه دارد. به طوریکه، وزارت علوم طی سال های اخیر،با تنظیم سیاست های تشویقی برای چاپ مقالات علمی، خواسته و یا ناخواسته به عطش موجود برای چاپ مقاله ISI، دامن زده است.
دکتر عماد افروغ، استاد دانشگاه، نماینده مجلس هفتم مخالفت خود را در رابطه با افزایش کمیت مقالات علمی در ایران چنین مطرح می کند: وابسته شدن به آی اس آی از بعد علمی باعث می شود اندیشمندان کشور از رسالت فرهنگی و اجتماعی خود محروم شوند. برخی با بها دادن به آی اس آی دارند کشور را به عقب می برند این افراد چون درک درستی ازعلم ندارند چنین می کنند و حتی شورای عالی انقلاب فرهنگی هم که باید ترمز این سیاست ها و اشتباهات باشد نقش شتاب دهنده در گرایش به آی اس آی پیدا کرده است. این یک بلا و درد خانمان سوز است که توسط کسانی به جان کشور افتاده که مباحث نرم افزاری علم را نمی شناسند و با نگاهی اثبات گرایانه دارند به انقلاب و فرهنگ این کشور خیانت می کنند.

دکتر عصاره عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز در این خصوص می گوید: برای رشد علمی، باید زمینه همکاری اندیشمندان ایرانی را با دیگر متفکران رشته های مرتبط در خارج از کشور فراهم کرد چرا که یکی از ملاک های ISI، همکاری بین المللی در تالیف و تدوین مقاله های علمی است. همچنین آثار نویسندگان مختلفی که در مقالات علمی مورد استناد قرار گرفته است شاخص مهمی در ISI محسوب می شود، هر قدر استناد مقاله های علمی به مجله های علمی بیشتر باشد، اعتبار یا ضریب تاثیر آن مجله ها بیشتر خواهد بود در حالی که بررسی نشان می دهد، بیشتر منابع و مآخذ مقاله های علمی تولید شده در ایران، کتاب ها و مقاله های داخلی است.

اما مهدی‌نژاد معاون سابق پژوهشی وزارت‌علوم در پاسخ به این مخالفت ها می گوید : مجلات مورد تائید وزارت علوم، هر مقاله ای را منتشر نمی کنند. از سوی دیگر ممکن است یک نفر برای ورود به هیات علمی دانشگاه،۱۰ مقاله بیاورد اما ما یک هیات ممیزه در وزارت علوم و تحقیقات داریم که صحت و جدید بودن این مقالات در مجله ها را بررسی می کند و اگر معتبر نباشند امتیاز نمی دهند . اگرهم خدای نکرده تقلبی باشند حتما برخورد می شود. ما برای این مجلات معیارهایی داریم و هر چند وقت یکبار هم آیین نامه های مربوط به آنها تغییر می کند تا از مجله های معتبر در بخش پژوهش و پایان نامه استفاده کنیم.

موضوعی که می توان گفت عامل اصلی افزایش رو به رشد چاپ مقالات بوده است، مزایایی است که برای دانشجویان و اساتید دانشگاه دارد. در ادامه به چند مورد از این مزیت های چاپ مقاله اشاره کرده ایم.

مزایای چاپ مقاله ISI برای اساتید

1   

افزایش رتبه علمی 

2

افزایش حقوق و مزایای شغلی

3

امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان

4

شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع

5

امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهایی بسیار بالا

6

ایجاد شدن احساس افتخار و اعتماد به نفس در نویسندگان مقالات

7

نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی

8

ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها

9

عرضه پژوهش و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به افراد زیادی در تمامی نقاط جهان

مزایای چاپ مقاله ISI برای دانشجویان 

1  

پذیرش راحت تر در مقطع دکتری

گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه های معتبر بین المللی در سراسر جهان

3

استخدام راحت تر در کلیه ادارات و سایر مراکز دولتی و خصوصی

4

پذیرفته شدن بسیار راحت تر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی

5    

امکان ادامه تحصیل در مقطع، رشته و دانشگاه دلخواه در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون ورودی

6

امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان

7

شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع

8

امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهایی بسیار بالا

9

ایجاد شدن احساس افتخار و اعتماد به نفس در نویسندگان مقالات

10

نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی

11

ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها

12 

عرضه پژوهش و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به افراد زیادی در تمامی نقاط جهان

موسسه پژوهش برتر با سال ها فعالیت در زمینه معرفی مجلات معتبر ISI,ISC, SCOPUS و مجلات علمی پژوهشی داخلی همچنین ارسال و چاپ مقالات در مجلات مرتبط با موضوع مقاله، دانشجویان و محققین جوان را در چاپ مقالاتشان یاری کرده است. 

ر اه های برقراری ارتباط با موسسه پژوهش برتر

 سفارش از طریق تماس تلفنی

⌕  -   09214572013

                                                   

سفارش از طریق  ایمیل                                                                                       سفارش از طریق سایت

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام فرهیخته گرامی احتراما ضمن تشکر از حسن توجهتان به موسسه پژوهش برتر فقط کافی هست شما فایل مقاله را برای ما ارسال فرمایید تا راهنمایی های لازم در خصوص مجله و اکسپت و چاپ حضورتان ارسال گردد . بعد از انتخاب نهایی مجله تمامی هماهنگی های لازم با مجله و فرمت بندیو سابمیت و پیگیری تا حصول نتیجه به عهده موسسه خواهد بود . لطفا از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان در ارتباط باشید : شکاری 09214572013-04133376501 پورباقر09911755943
بازدیدکننده
علیرضا مغانلو
3 سال پیش
با سلام و وقت بخیر. بنده یه ژورنال دانشگاهی در حوزه پردازش تصویر دارم که هنوز هیچ اقدامی نکردم برای ثبت در isi. میخواستم بدونم صفر تا صد کار رو موسسه شما انجام میده و چقدر هزینش میشه و چقدر زمان میبره؟؟؟ یا مثلا باید به استانها یا کشورهای دیگه بریم یا اصلا این خبرا نیست؟؟؟ لطفا بدون کم و کاست با جزئیات تمام من رو راهنمایی کنین تا بدونم میتونم این هزینه رو پرداخت کنم یا خیر!!!

خدمات موسسه پژوهش برتر