نکات مهم در چاپ مقاله از دیدگاه الزویر

انتشار 7 خرداد 1397
مطالعه 2 دقیقه

پژوهش برتر: برای گرفتن پذیرش و چاپ مقاله در الزویر لازم است نکاتی را رعایت کنید که طی مطالعه این مقاله می توانید به این مهم دست یابید.

نکات مهم در چاپ مقاله از دیدگاه الزویر

الزویر Elsevier جزو بزرگترین ناشران مطبوعات علمی جهان می باشد که در آمستردام قرار دارد و در کشورهای دیگری نیز فعالیت می کند. الزویر نام خود را از یک چاپخانه ی قدیمی هلندی به نام "خانه الزویر" گرفته است. و سازمان امروزی در 1880 تاسیس شده است. از تولیدات اولیه آن می توان به ژورنال لانست، سل و کتاب های ساینس دیرکت اشاره کرد. و اخیرا الزویر مرجع دادگان اینترنتی اسکوپوس را ارائه کرده است.

نکات مهم در چاپ مقاله از نظر الزویر:

1.  قبل از ساب میت، مقاله را دوباره بخوانید: پس از طی پروسه طولانی نگارش مقاله با وجود خستگی روانی مفرط، بهتر است یک الی دو هفته صبر کنید و این بار با ذهن باز مقاله را دوباره مطالعه کنید تا معایب آن آشکار شود.

2.  مجله ای متناسب با موضوع مقاله تان انتخاب کنید: از افرادی که در رشته ی تخصصی شما قبلا مقاله ای چاپ کرده اند سوال کنید و یا در صفحه ی https://journalfinder.elsevier.com/ با وارد کردن عنوان مقاله خود لیستی از مجلات پیشنهادی را دریافت کنید تا مجله ای مناسب بیابید.

3.  اهداف، اسکوپ و دستورالعمل های مجله مورد نظرتان را مطالعه و بررسی کنید: در بیشتر مواقع عدم همخوانی چهارچوب مقاله شما با اسکوپ مجله مورد نظر باعث ریجکت مقاله تان می شود. مواردی چون فونت، شکل جداول، شماره گذاری و ...

4.  سعی کنید عنوان و چکیده مقاله تان تاثیرگذار باشد: اولین بخشی که توسط داوران بررسی می شود عنوان و چکیده ی مقاله است، از این جهت عنوان و چکیده باید جامع، دقیق، جذاب و واضح باشند.

5.  ویرایش مقاله را جدی بگیرید: 30 تا 50 درصد مقالات قبل از بررسی به علت نگارش ضعیف ریجکت می شوند. از این جهت انتخاب مترجم کارآزموده و متخصص برای ترجمه مقاله از ضروریات است.

6.  کاورلتر بنویسید: کپی کردن چکیده در کاورلتر اشتباه محض است، یک کاورلتر خوب:

  • موضوع اصلی مقاله را مشخص می کند.
  • دارای استدلال در نوآوری مقاله است.
  • مرتبط بودن مقاله به مجله انتخابی را توجیه می کند.
  • موارد مذکور باید در نیم صفحه جمع بندی شود.

7.  اصلاحات داوران را به صورت کامل و با دقت انجام دهید: در برخی مواقع نویسنده اصلاحات را درست انجام نداده و به نظرات داوران به صورت کامل پاسخ نمی دهد. در برخی موارد هم ممکن است داور مسئله ای را اشتباه متوجه شده و ایراد بی جایی گرفته باشد، و مولف بدون ارائه توضیح، مورد مذکور را نادیده بگیرد. سعی کنید کلیه نظرات را به دقت پاسخ دهید.

پذیرش مقاله در الزیویر

ميزان پرداخت ها براي چاپ مقاله در مجلات ، اشتراك مجلات و استفاده از پايگاه هاي علمي مختلف يكي از شاخص هاي قیاس جايگاه و نقش پايگاه های علمي با یکدیگر است. بر طبق گزارشات پژوهشکده علوم و فناوری ایران، نزدیک به 60 درصد پرداخت هاي موردي دانشگاه ها و مراكز تحقيقاتي مربوط به انتشارات الزوير است. بنابراین می توان گفت الزوير به تنهايي بيش از تمامي پايگاه هاي اطلاعاتي مشابه با دانشمندان و پژوهشگران ايراني دادو ستد علمي دارد.

موسسه پژوهش برتر با سال ها فعالیت در زمینه معرفی مجلات معتبر ISI,ISC, SCOPUS و مجلات علمی پژوهشی داخلی همچنین ارسال و چاپ مقالات در مجلات مرتبط با موضوع مقاله، دانشجویان و محققین جوان را در چاپ مقالات یاری می کند. 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام و عرض ادب ضمن تشکر از شما بله در تمامی رشته ها برای اخذ پذیرش از مجلات معتبر تلاش میشود . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
بهزاد
4 سال پیش
سلام خسته نباشید میخواستم بدون در حوزه بهداشت مجلات الزویر مقاله پذیرش میکنند؟

خدمات موسسه پژوهش برتر