پارافریز چه کمکی به پذیرش مقاله می‌کند؟

انتشار 7 دی 1398
مطالعه 4 دقیقه

کلیه مقالاتی که در نظر دارید آنها را چاپ کنید می‌بایست دارای استاندارد جهانی باشند. پیروی از یک قاعده منسجم و یکپارچه برای کلیه مقالات الزامی می‌باشد. می‌بایست کلیه مقالات تخصصی قبل از اینکه به یک ژورنال معتبر سابمیت شوند از لحاظ میزان سرقت علمی بررسی شوند تا ایرادات آنها برطرف گردد.

پارافریز چه کمکی به پذیرش مقاله می‌کند؟

پارافریز چیست؟

پارافریز شاید از دیدگاه اغلب نویسندگان چندان ضروری نباشد و با آن آشنایی زیادی نداشته باشند اما امروزه پارافریز تخصصی مقالات یکی از مراحل کاملا ضروری قبل از سابمیت مقاله محسوب می‌گردد. زمانی که مقالات تخصصی قبل از سابمیت به یک ژورنال بازنویسی و پارافریز شوند اعتبار بیشتری خواهند داشت و در مرحله داوری حتما پذیرفته خواهد شد. پارافریز به معنای بازنویسی مقالات می‌باشد. پارافریز کردن یا Paraphrase در لغت به معنای دوباره‌نویسی یا همان بازنویسی می‌باشد. این کار به عنوان یکی از مهارت‌های مهم زبان است که اکثر افرادی که با مقاله نویسی درگیر هستند مکررا از آن استفاده می‌کنند. نقش پارافریز جلوگیری از مسائل سرقت ادبی می‌باشد. وقتی شما از نوشته فردی در مقاله یا کتابتان استفاده کنید اما نقل قول یا Paraphrase بکار نبرید امکان شکایت و گزارش سرقت ادبی وجود دارد. در صورتیکه قصد انتشار مقاله در ژورنال های معتبر را نیز داشته باشید به احتمال قوی مقاله‌تان به دلیل سرقت ادبی ریجکت می‌شود.

 استفاده از مقالات و کتابهای موجود تکنیک های خاصی دارد که نویسنده باید این تکنیک ها را رعایت کند. چنانچه تکنیک‌های استناد به مقالات رعایت نشود احتمال ریجکت مقاله بالاتر خواهد رفت و مقاله با اتهام سرقت علمی ریجکت خواهد شد. با کمک پارافریز می‌توانید مقاله خود را از اتهام به سرقت علمی حفظ کنید و از طرفی اعتبار و کیفیت بسیاری به مقاله خود ببخشید. پارافریز کاربرد بسیاری دارد و از جمله عوامل بسیار تاثیر گذار در سرعت پذیرش مقاله می‌باشد.

تصویر

پارافریز کردن مقاله باید به گونه ­ای باشد که به­ صورت همزمان، قواعد مقاله­ نویسی بصورت کامل رعایت شده و همچنین قانون کپی رایت نیز نقض نشود. ویراستار مجله مورد نظر، نباید پلاجریسم (تشابه متنی) بیش از اندازه ­ای در مقاله بیابد. 

پارافریز چه کمکی به پذیرش مقاله خواهد کرد؟

مقالاتی که برای سابمیت به مجلات معتبر آماده می‌شوند باید از دیدگاه داوران کیفیت بسیار بالایی داشته باشند بنابراین بهتر است قبل از سابمیت به یک ژورنال ابتدا پارافریز و بازنویسی شوند و ایرادات محتوایی آنها برطرف گردد. پارافریز تخصصی متن مقاله کمک زیادی به پذیرش مقاله خواهد کرد, از جمله مهم ترین مزایای پارافریز مقالات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پارافریز قدرت بسیاری در رفع سرقت علمی و ناب کردن محتوای مقاله دارد. همچنین تعدادی از مزایای بازنویسی مقاله عبارت‌­اند از: بهبود طرح­ها و داده ­های خام، بروزرسانی محتوای قدیمی مقاله، انطباق با اهداف موتورهای جستجوی معروف و کاهش تشابه متنی و ... که همین موارد از جمله امتیازات پارافریز می‌باشند. پارافریز منجربه بهبود کیفیت مقاله می‌شود و آنچه که از دیدگاه داوران حائز اهمیت و مفید می‌باشد کیفیت محتوای مقاله است و اعتبار مقاله باعث می‌شود که در مرحله داوری مقاله هرچه سریعتر پذیرفته شود. بنابراین اصلی‌ترین کاربرد پارافریز مقاله را می‌توان تسریع در روند پذیرش مقالات در نظر گرفت.

اگر چندین سال یا ماه از عمر خود را صرف تحقیق و پژوهش کرده اید و یک مقاله نوشته‌اید بهتر است فرصت را غنیمت شمارید و امتیاز خود را از دست ندهید و برای سابمیت تضمینی و استفاده از امتیازات چاپ مقاله هرچه سریعتر اقدام به پارافریز و رفع سرقت علمی از مقاله خود کنید. مقالات علمی زمانی اعتبار و کیفیت کافی را خواهند داشت که پارافریز و رفع سرقت علمی شوند.

مراحل پارافریز و بازنویسی مقالات

راههای زیادی برای پارافریز و بازنویسی متن وجود دارد و اولین و قطعی ترین راه این است که با کمک ابزارهای تشخیص سرقت علمی میزان مشابهت بررسی گردد و نویسنده بخش‌های تکراری را بخواند و به قلم خود آنها را بازنویسی کند. بازنویسی و ویرایش متون تخصصی توسط نویسنده به این صورت می‌باشد که باید بخواند و با قلم خود و با واژه‌ها و کلمات تخصصی خود آنها را بنویسد. نوشتن برداشت مفهومی از کلمات کیفیت و اعتبار بسیار زیادی دارد. البته سه روش قطعی و مطمعن دیگر نیز برای پارافریز وجود دارد که می‌توانید با کمک این سه روش نیز مقالات خود را پارافریز نمایید:

تصویر

تغییر ترتیب کلمات: می‌توانید ترتیب کلمات یک جمله را تغییر دهید. در این صورت برای تکمیل معنای جمله ممکن است لازم حروف ربط و یا کلماتی را اضافه و کم نمایید تغییر ترتیب کلمات ساده می‌باشد و نیاز به مهارت خاصی ندارد فقط سعی کنید معنا و مفهوم جمله را حفظ کنید. حفظ مفهوم جملات مهم است.

جایگزین کردن کلمات مترادف: می‌توانید به جای کلمات یک جمله مترادف آن کلمات را جایگذاری کنید. جایگذاری کردن کلمات مترادف و هم معنی در جمله شاید کمی دشوار باشد و نیاز به بازه لغات گسترده تری داشته باشد اما کاملا کاربردی و قابل اطمینان می‌باشد. 

ویرایش گرامری جمله: جملات را می‌توانید از لحاظ گرامری ویرایش و بازسازی کنید و ویرایش و تغییر گرامری جمله فقط باید سعی کنید زمان تغییر زمان و شخص افعال آسیبی به مفهوم جمله وارد نشود. حفظ مفهوم جملات مهم است و تا زمانی که مفهم جمله حفظ شود مقاله اعتبار و کیفیت لازم و کافی را خواهد داشت.

جهت استفاده از خدمات موسسه پژوهش برتر برای ویرایش و ترجمه و سابمیت تخصصی مقالات می‌توانید از طریق راههای ارتباطی آنلاین اقدام فرمایید کلیه خدمات پذیرش و چاپ مقالات تخصصی به صورت تضمینی و با بالاترین سطح کیفی ارائه می‌گردند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام خوشحالیم که مطالب سایت مفید بوده است . لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را حضورتان اعلام نمایند . شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام ممنون و سپاس از حسن توجهی که به موسسه پژوهش برتر دارید . شکاری 09214572013 مسعودی 09911755943
بازدیدکننده
قاسمی
3 سال پیش
مطلب خوبی بود. برای تشخیص سرقت علمی شما میتونید چند تا سایت معتبر رو نام ببرید؟
بازدیدکننده
کمالی
3 سال پیش
مطلب خوب و کاملی بود ممنونم از تلاش شما دوست عزیز

خدمات موسسه پژوهش برتر