پارافریز تضمینی

انتشار 23 آذر 1398
مطالعه 5 دقیقه

سرقت علمی یکی از مشکلاتی می‌باشد که از دیرباز نویسندگان بسیاری درگیراین موضوع بودند و گاها ادعا داشتند که هیچ اطلاعی از تشابهات علمی مقاله خود با دیگر آثار علمی و تحقیقی ثبت شده ندارند ولی نمی‌توان این ادعا را اثبات کرد. بنابراین قبل از سابمیت مقاله می‌بایست حتما مقاله خود را پارافریز کنید تا در مرحله داوری پذیرفته شود.

پارافریز تضمینی

سرقت علمی

سرقت علمی و ادبی از جمله مواردی است که این روزها بیشتر با آنها مواجه می‌شوید. نویسندگان و شاعران همیشه این دغدغه را دارند که از آثار خود محافظت کنند تا قبل از ثبت توسط فرد دیگری به سرقت برده نشود. نویسندگان و شاعران به عنوان معروف‌ترین افراد در جامعه و به عنوان یک فرهیخته می‌بایست قبل از هرچیز اخلاق پژوهشی را رعایت کنند و در آثار خود از نوشته های دیگران استفاده نکنند. هزاران مقاله و کتاب در حوزه های مختلف توسط افراد مختلف با ایده‌ها و سلایق مختلف نوشته شده است و احتمال اینکه مطالبی کپی یا شبیه به مطالب دیگر در هر مقاله مشاهده شود بیشتر می‌باشد. در طول تاریخ شعرها و متون تخصصی بسیاری مشاهده شده است که از ایده دیگران سرقت شده است و این گونه آثار نه تنها اعتباری ندارند بلکه باعث می‌شوند نویسنده به عنوان یک سارق علمی شناخته شود و کیفیت تمام آثارش زیر سوال خواهد رفت.

البته این چنین نیست که استفاده کردن و مراجعه به آثار دیگران غیر قانونی باشد شما می‌توانید به همه آثار و مقالات علمی که تا کنون به ثبت رسیده اند مراجعه کنید و از آنها استفاده کنید اما حق استفاده واژه به واژه و بدون تغییر از هیچگونه آثار رسمی ثبت شده را ندارید. هنگامي كه بخش‌هاي اصلي و اطلاعات علمي يك مقاله يا پايان‌نامه و يا گزارش طرح‌هاي پژوهشي از مقاله، پايان‌نامه و گزارش‌هاي علمي نگاشته شده به وسيله ديگران آورده شود، اين اقدام ناپسند اخلاقي را سرقت علمي مي‌نامند. اين مسأله را نمي‌توان به خاطر بي‌دقتي ساده نويسنده و غيرعمدي تصور كرد. از نظر اخلاقي پسنديده نيست كه نويسنده يك مقاله، كار محققان ديگري را (كه قبلاً گزارش شده است) بدون ارجاع به نويسنده، به نام خود ارائه كند. اگر جمله‌اي از مقاله‌اي گرفته مي‌شود، در صورتي كه جمله‌بندي به طور دقيق از همان مقاله باشد،‌ اين جمله‌بندي بايد داخل گيومه آورده و منبع آن ذكر شود. در صورتي كه جمله‌بندي آن عوض شود يا اين كه جمله خلاصه شده باشد، ذكر منبع كافي است. اگر بيش از يك پاراگراف از مقاله‌اي استفاده شود، بايد متن در نگارش جلورفتگي داشته باشد تا مشخص شود اين متن از محل ديگري آورده شده است. اشكال و نمودارها هم فرقي با متن ندارند و بايد مرجع اشكال و نمودارها به طور دقيق ذكر شود.

تصویر

 • کپی کردن مطالب از سایر منابع بدون ذکر منبع
 • بهره گیری از نظرات سایرین بدون ذکر منبع
 • تفسیر یک مطلب بسیار شبیه به مطلب اصلی4
 • دانلود منابع اطلاعاتی رایگان
 • کپی کردن مقالات از اینترنت و یا منابع اطلاعاتی عمومی
 • کپی برداری و قرار دادن چند مطلب در کنار هم به عنوان یک مطلب جدید
 • بهره گیری از رفرنس های اشتباه
 • ایجاد تغییر در اطلاعات و داده ها

نحوه اطلاع از سرقت علمی

اما نکته اصلی و قابل بحث این است که فردی که مقاله را به قلم خود نگارش کرده است چگونه می‌تواند تشخیص دهد که در مقاله سرقت علمی وجود دارد. نحوه تشخیص سرقت علمی توسط هیچ فردی امکان پذیر نیست و روشن است که نیاز به ابزارهای دقیق‌تری می‌باشد که به کمک آنها بتوان مقاله را با سایر متون درج شده در مقالات تخصصی مقایسه کرد. چنانچه تمایل به تشخیص سرقت علمی داشته باشید می‌توانید از ابزراهایی استفاده کنید که در این حوزه خدمات ارائه می‌کنند. ابزارها بسیار دقیق و کاربردی می‌باشند و کیفیت بسیار زیادی دارند. این نرم افزارها و سایتها به طوری طراحی شده اند که می‌توانند به صورت کاملا هوشمندانه متن وارد شده را با کلیه مطالب ثبت شده تا کنون مقایسه کنند و میزان مشابهت را بیان کنند. 

تصویر

این ابزارها طراحی دقیق و هوشمندانه ای دارند و به ندرت پیش می‌آید که اشتباهی رخ دهد به همین جهت به راحتی می‌توانید اعتماد کنید و متن مورد نظرتان را وارد نمایید تا مقایسه انجام شود و متن مورد نظرتان به هر زبانی که باشد می‌توانید آنرا با کلیه مطالب مربوطه مقایسه نمایید. برای مقایسه مقالات تخصصی با مطالبی که تا کنون نوشته شده اند بهتر است از نرم افزارهای پولی کمک بگیرید زیرا همان طور که مستحضر هستید مقالات تخصصی دارای ایمپکت فکتور اجازه دسترسی رایگان ندارند و برای استفاده از این مقالات موظف به پرداخت هزینه می‌باشید و باید هزینه آنرا پرداخت کنید به همین جهت مقالات دارای ایمپکت فکتور مناسب تر می‌باشند. 

ابزار های تشخیص سرقت ادبی ابزارهای سرقت ادبی را می‌توانید از این بخش مطالعه فرمایید.

نحوه پارافریز مقالات

مقالات فارسی و انگلیسی می‌بایست بعد از اینکه میزان سرقت علمی در آنها تشخیص داده شد پارافریز شوند و برای پارافریز تخصصی مقالات فارسی و انگلیسی روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید توسط این روش ها پارافریز مقاله را انجام دهید و میزان شباهت‌های آنرا برطرف نمایید.

 • پارافریز یابازنویسی نشان می‌­دهد شما کاملا مطالب منابع مرتبط را متوجه شده اید.
 • بازنویسی نوشته ها با کلمات شما این اطمینان را حاصل می‌کند که شما تحقیق شخص دیگری را کپی نکرده‌اید و در حقیقت سرقت ادبی از کار کسی صورت نگرفته است.
 • بازنویسی یک نظریه به این معناست که گویش شما در کل پایان‌نامه به شکلی مسلط و یکسان باقی می­‌ماند.

پارافریز به سه روش قطعی و کاربردی می‌تواند انجام شود و می‌توانید با این سه روش به صورت دقیق و فوری مقالات خود را پارافریز کنید. 

 • بازنویسی جملات
 • ویرایش گرامری جملات
 • تغییر ترتیب کلمات جمله

هر یک از سه روش فوق بسیار کاربردی می‌باشد و می‌توانید توسط این سه روش کاربردی و دقیق مقالات خود را ویرایش و بازنویسی کنید. هر سه روش فوق جر روش های تضمینی و حرفه‌ای می‌باشد فقط باید بازه لغات گسترده‌ای داشته باشید و با عمال ویرایشات و تغییرات گرامری جمله سعی کنید جمله جدید به وجود آورید که همان مفهوم را برساند. نباید آسیبی به مفهوم جملات وارد شود و باید جمله ناب و جدید باقی بماند و کیفیت آن حفظ شود.

تصویر

پارافریز تضمینی

موسسه پژوهش برتر با کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات پارافریز تخصصی مقالات فارسی و انگلیسی شما عزیزان می‌باشد جهت همکاری با این مجموعه و سفارش پارافریز تضمینی و تخصصی مقالات خود می‌توانید فایل خود را توسط ایمیل موسسه و یا از طریق سایت ثبت نمایید. ما آنچه که در توان داریم را برای پارافریز و بهبود کیفیت مقالات تخصصی شما استفاده خواهیم کرد. تضمین کیفیت پارافریز مقالات از خدمات اصلی ارائه شده توسط این مجموعه می‌باشد. هزینه پارافریز مقالات بسیار پایین می‌باشد و بهترین کیفیت را با پایین‌ترین هزینه ارائه خواهیم کرد می‌توانید برای استفاده از خدمات تخصصی که توسط این موسسه ارائه می‌شود از طریق راههای ارتباطی آنلاین استفاده کنید. 

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام بله در واقع بنا به درخواستی که شما خواهید داشت هزینه برآورد و بعد از واریزی ثبت سفارش خواهد شد ، صد در صد با بالا رفتن تعداد کلمات هزینه ی ترجمه شامل تخفیف 5 تا 15 درصدی میشود . برای کسب راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 شکاری : 09214572013
بازدیدکننده
ناشناس
3 سال پیش
سلام هزینه خدماتت رو حین سفارش دریافت میکنید. و اینکه برای ترجمه هایی که تعداد کلماتشون بالای 10000 تا باشه تخفیف میدین؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام کاشناسان ما در تلگرام در خدمت شما خواهند بود و میتوانید از این طریق فایل خود را ارسال بفرمایید. مسعودی : 09911755943 شکاری : 09214572013
بازدیدکننده
صمدی
3 سال پیش
مفید بود ممنون از لطفتون من ایمیل نداردم چطوری میتونم فایل مقاله رو به شما ارسال کنم؟

خدمات موسسه پژوهش برتر