پذیرش مقاله اسکوپوس SCOPUS

انتشار 25 مرداد 1397
مطالعه 2 دقیقه

پژوهش برتر: یکی از پایگاه های مهم اطلاعات علمی برای چاپ مقاله، پایگاه اسکوپوس می باشد که تحت نظر انتشارات الزیویر می باشد.

پذیرش مقاله اسکوپوس SCOPUS

یکی از پایگاه های بسیار معروف و معتبر جهانی، پایگاه اسکوپوس نام دارد که مجلات نمایه شده در این پایگاه تحت عنوان مجلات اسکوپوس و مقالات چاپ شده در این مجلات نیز با همین نام نامیده می شوند. مجلات اسکوپوس بعد از مجلات تامسون رویترز یا همان ISI بیشترین خواهان را در میان محققین و پژوهشگران برای چاپ مقاله دارد و مقالات چاپ شده در این مجلات در دانشگاه‌های برجسته دنیا دارای امتیازات ویژه‌ای هستند. در ابتدا یک توضیح مختصری در خصوص مجلات اسکوپوس داده می شود و سپس به سراغ خدمات موسسه پژوهش برتر در زمینه پذیرش مقاله از مجلات اسکوپوس می رویم.

مجلات اسکوپوس به چه مجلاتی گفته می‌شود؟

تا سال ۲۰۰۴ تنها پایگاه معتبر برای ارزیابی مجلات و نشریات علمی در دنیا موسسه تامسون رویترز یا همان ISI بود. هر ساله مجلات علمی مختلف دنیا توسط این پایگاه ارزیابی شده و مجلاتی که معیارهای لازم برای نمایه شدن در این پایگاه را نداشاه باشند، از لیست مجلات ISI خارج می شوند؛ در مقابل مجلاتی که شرایط لازم را داشته باشند، وارد لیست ISI می شوند. اما به دلایلی همچون سخت گیری های پیش از حد و کند بودن فرایند بررسی مجلات علمی توسط پایگاه تامسون رویترز، نیاز به ایجاد موسسه‌ای جدید در این زمینه احساس می‌شد.

برای رفع این مشکلات، انتشارات بزرگ و معروف الزویر که به عنوان یکی از قطب‌های تولید علم جهان شناخته ‌می‌شد با همکاری ۲۱ موسسه علمی از سراسر جهان اقدام به راه اندازی اسکوپوس کرد. در مدت کوتاهی، اسکوپوس بعنوان یک رقیب جدی  برای موسسه تامسون رویترز شناخته شد و حتی با ارائه یکسری خدمات جدید، توانست از این پایگاه پیشی بگیرد.

 برای مثال اطلاعات گسترده‌ای که موسسه اسکوپوس ارائه می‌دهد در برخی موارد از سوی تامسون رویترز ارائه نمی‌شود. همچنین سرعت انتشار اطلاعات در اسکوپوس بسیار بالاتر است و لیست مجلات این موسسه بسیار سریع‌تر به روز رسانی می‌شود. موسسه اسکوپوس در حال حاضر بیش از ۱۹ هزار مجله را تحت پوشش قرار داده است که شامل مجلاتی از ۸۵۰۰ ناشر علمی مختلف از سراسر جهان است.

مجلات اسکوپوس چقدر معتبر هستند؟

بیش از ۹۰ درصد مجلات مورد تایید موسسه اسکوپوس، با مجلات مورد تایید موسسه تامسون رویترز هم‌پوشانی دارند. به عبارت دیگر اگر مقاله شما در یک مجله اسکوپوس چاپ شود به احتمال بسیار زیاد این مجله در لیست تامسون رویترز نیز قرار دارد و بنابراین مجله شما هم اسکوپوس و هم ISI محسوب می‌شود. البته باید دقت شود که که لزوماً تمام مجلات اسکوپوس در لیست ISI قرار ندارند.

 لیست مجلات اسکوپوس به صورت وسیعی در سراسر دنیا مورد پذیرش قرار گرفته است. از دانشگاه‌ها و دانشکده‌های محلی تا بزرگترین مراکز آموزشی دنیا مقالات چاپ شده در این مجلات را مورد تایید قرار می‌دهند و امتیازات مناسب را به صاحبان این قبیل مقالات اختصاص می‌دهند. در ایران نیز تمامی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی زیر نظر وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد مقالات چاپ شده در مجلات اسکوپوس را قبول می‌کنند. بنابراین باید گفت که پذیرش مقاله از مجلات اسکوپوس و چاپ مقاله در این مجلات امتیازات مورد نظر پژوهشگران، اساتید و دانشجویان را کسب می‌کند.

خدمات موسسه پژوهش برتر در زمینه پذیرش مقاله اسکوپوس

موسسه پژوهش برتر در حال حاضر با تعداد بسیار زیادی از پژوهشگران در دانشگاه‌های برجسته داخل و خارج از ایران همکاری دارد. بسیاری از این پژوهشگران عضو تیم داوران مجلات مختلف هستند و می‌توانند با معرفی مجلات دارای پروسه داوری کوتاه و نیز انجام ویراستاری‌های مورد نیاز بر روی مقالات، احتمال پذیرش آن‌ها را بالا ببرند. موسسه پژوهش برتر آمادگی دارد خدمات کاملی را در حوزه پذیرش مقاله از مجلات اسکوپوس به تمامی پژوهشگران و دانشجویان ارائه دهد.

برای استفاده از خدمت ما در زمینه پذیرش مقاله از مجلات اسکوپوس کافی است از طریق ایمیل، شماره تماس یا بخش پشتیبانی آنلاین با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به بخش ثبت سفارش سایت پژوهش برتر، فرم‌های مربوطه را پر کنید تا همکاران ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
5 سال پیش
با سلام ووقت بخیر خدمت شما فرهیخته گرامی احتراما ضمن تشکر از حسن توجهتان به موسسه پژوهش برتر به استحضار می رساند هزینه مجلات با هم متفاوت هست معمولا مجلات سطح Q یک و دو ،مجلات سطح بالا و رایگان می باشند و بیشتر به محتوای مقاله ارسالی بستگی دارند . و برخی مجلات هم به دلیل رایزنی هایی که موسسه انجام میدهد که هم زمان داوری کوتاه تر و هم درصد پذیرش بالاتر باشد هزینه دارند که بستگی به نوع مجله متفاوت می باشد . در صورت تمایل از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید تا لیست مجلات به همراه هزینه آن ها را محضرتان ارسال نمایند. با سپاس راه های ارتباطی موسسه پژوهش برتر: p.bartar100@gmail.com 09214572013 ⌕ isipaper100@gmail.com 09911755943
بازدیدکننده
محمد عسکری
5 سال پیش
هزینه چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس چقدر است؟

خدمات موسسه پژوهش برتر