پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوھشی داخلی

انتشار 6 خرداد 1397
مطالعه 1 دقیقه

پژوهش برتر: پذیرش و چاپ مقالات علمی پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و خارجی، میتواند امتیازات خوبی را برای اساتید و دانشجویان عزیز بخصوص در مقطع دکتری داشته باشد.

پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوھشی داخلی

برای دسترسی به نتایج تحقیق پژوهشگران، مقالات علمی پژوهشی بهترین گزینه هستند. نگارش مقالات علمی پژوهشی جزو مهمترین روش ها برای ارائه نتایج تحقیقات در سطح داخلی و بین المللی هستند.

مقاله علمی پژوهشی

به مقاله ای علمی پژوهشی گفته می شود که دارای نوآوری باشد و بحث جدیدی را عنوان کند که قبلا کار نشده است. ودارای اصالت باشد. هدف این مقالات ایجاد استدلال است و ادبیات پایه ی تحقیقات این نوع مقالات محسوب می شود. این مقالات دیدگاه های جدیدی را که پژوهشگران در پی ایجاد آن هستند پشتیبانی می کنند و به دنبال ترویج موضوعات جدید هستند.

بخش های اصلی یک مقاله علمی پژوهشی

برای نگارش یک مقاله علمی پژوهشی و ثبت آن درمجلات معتبر داخلی رعایت برخی موارد لازم است. در نگارش این نوع مقالات روش پژوهش از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که بهترین موضوع اگر با روش صحیح مورد پژوهش قرار نگیرد و به طور صحیح نگارش نشود فاقد اعتبار علمی است.
اصطلاح In The Bin  رایج در جوامع آکادمیک به معنای (به درد سطل زباله می خورد) برای مقالاتی استفاده می شود که در آن مقالات اصول پژوهش و نکات نگارش علمی رعایت نشده باشد و هنگام داوری بدون مطالعه ی موضوع پژوهش درون سطل زباله انداخته می شود. نشریات علمی در ایران توسط معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درجه بندی می‌شود. بالاترین درجه نشریات دانشگاهی در ایران، علمی پژوهشی است و مقالات علمی ترویجی نسبت به آن در سطح پایین‌ تری قرار دارند. و برخی از مجلات علمی پژوهشی داخلی در isi نمایه شده اند.

ویژگی مقالات علمی پژوهشی

  • انتخاب موضوعی که در راستای افزودن به علم بشر باشد.
  • عدم انتخاب موضوعات صرفا گسترده که از عهده آن بر نیایید و نیاز به استفاده از آثار دیگر مولفان داشته باشید که به چنین مقالاتی Review  می باشد و فاقد اعتبار علمی هستند.
  • اتکا به اطلاعات دست اول که در روند پژوهش بدست می آید.

مجلات علمی پژوهشی داخلی اعتبار بالایی در دانشگاه های ایران دارند، از این جهت بیشتر دانشجویان و اساتید مایل هستند علاوه بر مقالات آی اس آی، مقالات خود را در مجلات علمی پژوهشی که مورد تایید وزارت علوم می باشند منتشر کنند. اعتبار این مجلات به اندازه مجلات JCR است.

لیست مجلات علمی پژوهشی دانشگاه آزاد    

پذیرش مقالات در نشریات علمی پژوهشی داخلی

 موسسه پژوهش برتر همه اقدامات لازم جهت اکسپت مقاله شما را در مجلات علمی پژوهشی داخلی انجام می دهد. پذیرش مقاله در این مجلات تضمینی نیست ولی کارشناسان موسسه برای گرفتن پذیرش تمام تلاش خود را می کنند. مدت زمان داوری این مجلات طولانی هست و معمولا بین 1 الی 4  ماه زمان نیاز دارد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام و احترام بله معرفی مجلات معتبر و تخصصی رشته شما از مهم ترین و اصلی ترین خدمات موسسه پژوهش برتر می باشد . جهت دریافت لیست مجلات تخصصی رشته خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید : شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
زاهدی
4 سال پیش
سلام معرفی ژورنالهای تخصصی در حوزه خدمات شماقرار داره؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام و عرض ادب چشم حتما درخواست شما پیگیری و بررسی خواهد شد . باتشکر
بازدیدکننده
ناشناس
4 سال پیش
لیست رو به روز کنید لطفا ممنونم

خدمات موسسه پژوهش برتر