رزومه علمی برای مصاحبه ی دکتری 1403

انتشار 5 اردیبهشت 1403
مطالعه 5 دقیقه

مصاحبه ی دکتری :

مصاحبه برای پذیرش در دوره دکتری یک فرآیند مهم و چالش‌برانگیز است.شما برای اینکه در مصاحبه ی دکتری امتیاز خوبی کسب کنید نیاز هست که دارای رزومه عالی بود و با شرایط مصاحبه ی دکتری آشنا شوید. در زیر تمامی مراحل و کارهایی که باید برای آماده‌سازی و موفقیت در مصاحبه دکتری

باید انجام دهید را آورده‌ایم:

 1. تحقیق و آشنایی با دوره دکتری: مطالعه کنید و اطمینان حاصل کنید که می‌فهمید چه چیزی از شما در این دوره دکتری انتظار می‌رود و چگونه می‌توانید به آن پاسخ دهید.

 2. بررسی و ارزیابی نیازمندی‌های دوره: متوجه شوید که دانشگاه یا دوره دکتری مورد نظر چه شاخصهایی را برای ورود به دوره خود در نظر می‌گیرد و چگونه می‌توانید این شاخصها را پوشش دهید.

 3. آماده‌سازی رزومه : رزومه خود را به روز کنید و دلیلی (Statement of Purpose) قوی و متقاعدانه بنویسید که دلیل واقعی و انگیزه‌های شما برای انتخاب دوره دکتری را توضیح دهد.

 4. آماده‌سازی نمونه‌های کاری: نمونه‌هایی از کارها، پروژه‌ها و مقالاتی که تا کنون انجام داده‌اید را آماده کنید و به دقت بررسی کنید.

 5. آشنایی با سوالات مصاحبه: سعی کنید با نمونه‌های سوالات مصاحبه دکتری آشنا شوید و پاسخ‌هایی آماده کنید.

 6. مطالعه و تحقیق در مورد استادان و تیم تحقیقاتی: اگر ممکن است با استادان خاصی همکاری کنید، آنها را بشناسید و در مورد تحقیقات و پروژه‌هایی که انجام می‌دهند، آگاهی یافته.

 7. آماده‌سازی برای پاسخ به سوالات فنی: اگر مصاحبه‌ای فنی و تخصصی راهی است، مطالعه کافی و آماده‌سازی برای پاسخ به سوالات فنی مرتبط با رشته تحصیلی خود را فراموش نکنید.

 8. تمرین مصاحبه: با دوستان، خانواده یا مشاوران خود مصاحبه تمرین کنید تا با محیط مصاحبه آشنا شوید و پاسخ‌های خود را بهبود بخشید.

 9. پوشش و ظاهر: به یک لباس رسمی و مناسب توجه کنید و ظاهری حرفه‌ای و مرتب داشته باشید.

 10. خواندن و تایید مجدد ایمیل‌ها و اطلاعیه‌ها: قبل از مصاحبه، ایمیل‌ها و اطلاعیه‌های ارسالی از سوی دانشگاه را مجدداً بخوانید تا هیچ جزئیاتی را از دست ندهید.

 11. آماده‌سازی اسناد مورد نیاز: هرگونه اسناد یا مدارکی که برای مصاحبه لازم است را به همراه خود داشته باشید.

مصاحبه ی دکتری

آماده سازی رزمه ی علمی برای مصاحبه ی دکتری

آماده‌سازی رزومه علمی برای مصاحبه دکتری یک مرحله مهم و حیاتی است. در زیر، مواردی که باید در این رزومه را در نظر بگیرید، آورده شده است:

چاپ مقاله در مجلات برای مصاحبه ی دکتری

چاپ مقالات در مجلات علمی بین‌المللی یکی از موارد بسیار قابل توجه برای رزومه دکتری است. اگر مقاله‌هایی در مجلات بین‌المللی منتشر کرده‌اید، این نشان‌دهنده توانایی تحقیقاتی و تسلط بر روش‌های علمی شماست. اما اگر مقاله‌هایی در مجلات داخلی منتشر شده‌اند، همچنین نشان می‌دهد که شما در محیط تحقیقاتی ملی نیز فعالیت داشته‌اید.

مصاحبه ی دکتری

چاپ کتاب برای مصاحبه ی دکتری

چاپ کتاب نیز یک دستاورد مهم و تأثیرگذار برای رزومه دکتری است. اگر شما کتابی نوشته و منتشر کرده‌اید، این نشان می‌دهد که شما توانسته‌اید تحقیقات خود را به صورت جامع و تخصصی در یک زمینه مشخص ارائه دهید.

شما به چند طریق می توانید برای مصاحبه ی دکتری چاپ کتاب انجام دهید که به شرح زیر می باشند:

 • تبدیل پایان نامه به کتاب:سریعترین و آسان ترین راه برای چاپ کتاب تبدیل پایان نامه به کتاب می باشد>شما از این طریق می توانید پایان نامه تا را به اسم خودتان به چاپ برسانید تا علاوه بر اینکه یک روزمه عالی برایتان باشد کتابتان را در اختیار دیگران نیز قرار دهید.

 • کتاب تالیفی :یکی دیگر از راه های موجود برای چاپ کتاب،چاپ کتاب تالیفی هست.شما از این طریق می توانید کتابی که نوشته اید ره به عنوان یک اثر به اسم خودتان به چاپ رسانده و از امتیاز آن برای مصاحبه ی دکتری بهره مند شود.لازم به ذکر هست که کتاب تالیفی باید هم راستا با رشته ی تحصیلتان باشد

 • کتاب ترجمه :یک نوع دیگر از چاپ کتاب،چاپ کتاب ترجمه به اسم خودتان می باشد.در صورتی که شما پایان نامه و کتاب تالیفی نداشته باشید و خواستار چاپ کتاب باشید می توانید کتاب های ترجمه نشده در حوزه تحصیلی تان را انتخاب فرموده ترجمه کرده و به اسم خودتان به چاپ برسانید

مصاحبه ی دکتری

پکیج های موسسه پژوهش برتر برای مصاحبه ی دکتری 1403

موسسه پژوهش برتر باتوجه به مدت زمان کوتاه باقی مانده برای مصاحبه ی دکتری پکیج هایی برای چاپ مقاله و چاپ کتاب آماده کرده است که بسته به شرایط و نیاز هر شخص قابل انجام هست .برای مصاحبه ی دکتری شما می توانید چاپ مقاله و یا چاپ کتابتان را به موسسه پژوهش برتر بسپارید تا در کوتاهترین زمان با کمترین هزینه و بهترین کیفیت کارهای چاپ مقاله و کتاب انجام شود.

پکیج سطح اول

استخراج یک مقاله فارسی از پایان نامه

پذیرش و چاپ در کنفرانس

تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ

پکیج سطح دوم

استخراج یک مقاله انگلیسی از پایان نامه فارسی

پذیرش و چاپ در مجلات اینترنشنال

تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ

پکیج سطح سوم

استخراج یک مقاله انگلیسی از پایان نامه فارسی

پذیرش و چاپ در مجلات ISC،SCOPUS،ISI

تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ

پکیج سطح چهارم

استخراج دو مقاله انگلیسی از پایان نامه فارسی

استخراج یک مقاله فارسی از پایان نامه

پذیرش و چاپ در مجلات ISC،SCOPUS،ISI

پذیرش و چاپ در مجلات اینترنشنال

پذیرش و چاپ در کنفرانس

تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ

پکیج سطح پنجم

استخراج دو مقاله انگلیسی از پایان نامه فارسی

استخراج یک مقاله فارسی از پایان نامه

پذیرش و چاپ در مجلات SCOPUS،ISI

پذیرش و چاپ در مجلات ISC

پذیرش و چاپ در کنفرانس

ترجمه کتاب و چاپ کتاب

خدمات موسسه پژوهش برتر

ما هر ساله در موسسه پژوهش برتر برای شما فرهیختگان گرامی چاپ مقاله و چاپ کتاب در کتاب دیگر خدمات موسسه ارائه می دهیم تا بتوانید در کوتاهترین و بهترین کیفیت امتیاز لازم برای مصاحبه ی دکتری را کسب کنید

جهت ثبت سفارش هر یک از پکیج های موسسه پژوهش برتر می توانید از طریق راهای ارتباطی با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی با موسسه پژوهش برتر


09214572013

p.bartar100@gmail.com

04133376501

09214572013

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

برای مصاحبه ی دکتری شما می توانید چاپ مقاله و یا چاپ کتاب انجام دهید.

برای چاپ کتاب شما باید کتاب تالیفی و یا پایان نامه داشته باشید تا بتوان چاپ کتاب را انجام داد

برای چاپ مقاله شما می توانید برای کنفرانس ها و یا مجلات داخلی و یا خارجی اقدام فرمایید.

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر