اهمیت پارافریز مقالات تخصصی

انتشار 27 شهریور 1398
مطالعه 4 دقیقه

مقالات تخصصی که برای سابمیت به ژورنالهای معتبر آنها را نگارش می‌کنید احتمال دارد سرقت علمی یا تشابهات علمی در متن آنها وجود داشته باشد قبل از سابمیت مقاله حتما آنرا از لحاظ میزان مشابهت ها یا سرقت علمی بررسی فرمایید.

اهمیت پارافریز مقالات تخصصی

سرقت علمی چیست؟

هر گونه تعرض به مال ثروت مقام و داشته های افراد یک اقدام بسیار ناشایست و غیراخلاقی می‌باشد. در جامعه هر فردی قصد تعرض به حریم خصوصی افراد دیگر را داشته باشد حتما مورد مجازات قرار خواهد گرفت. در جامعه علمی بین نویسندگان نیز حریم وجود دارد و نباید به حریم علمی دیگران تجاوز شود هرگونه دستبرد به فکر و اندیشه و تحقیقات نویسندگان غیر قانونی می‌باشد و پیگرد قانونی دارد. محققی که زمان خود را می‌گذارد تا به یک فکر و اندیشه جدید دست یابد به هیچ عنوان دوست ندارد که حاصل تحقیقاتش در اختیار دیگران قرار بگیرد. نویسندگان به هیچ عنوان نمی‌توانند برای تکمیل تحقیقاتشان از منابع و اسناد دیگر بدون استناد استفاده کنند. متاسفانه امروزه در کشور ما دلایل زیادی وجود دارد که نویسندگان دست به چنین اقدام ناشایتی می‌زنند. از دلایل تمایل افراد به این رفتار ناشاست می‌توان به مواردی همچون امتیازات پژوهشی چاپ مقاله و کتاب اشاره کرد که جهت پیشی گرفتن از یکدیگر و کسب امتیازات بیشتر دست به چنین اقدام ناشایستی میزنند. واضح است که افرادی که قدرت علمی پایین تری دارند و نمی‌توانند خود مقاله ای آماده کننددچار سرقت علمی می‌شوند. البته گاها نیز بدون اطلاع نویسنده و کاملا به صورت ناخواسته سرقت علمی اتفاق می‌افتد به هر حال باید قبل از سابمیت مقاله آمادگی چنین مشکلاتی را داشته باشید و قبل از سابمیت مقاله سعی در رفع و تشخیص سرقت علمی داشته باشید زیرا بعد از اینکه توسط داوران بررسی ها انجام شد کاری از دست شما برنخواهد آمد و قطعا مقاله ریجکت خواهد شد.

تصویر

نحوه تشخیص و رفع سرقت علمی

برای تشخیص و رفع سرقت علمی موجود در مقالات بهتر است از ابزار های معتبری که در این زمینه ارائه خدمات می‌کنند استفاده کنید. سایت ها و نرم افزارهای بسیاری وجود دارند که وظیفه تشخیص سرقت علمی در مقالات را برعهده دارند که برخی از این ابزار ها به صورت رایگان و برخی دیگر با پرداخت حق اشتراک خدمات ارائه می‌کنند. توصیه ما استفاده از ابزار های پولی می‌باشد چون دقیق تر هستند و باتوجه به اینکه برخی از ژورنالهای به صورت close access می‌باشند و باید برای مراجعه به این مجلات هزینه آنها پرداخت شود از همین رو ممکن است ابزار های رایگان دسترسی به پایگاه داده ژورنالهای پولی نداشته باشند. اما ابزارهای پولی کاملا قابل اطمینان می‌باشند و دسترسی به پایگاه داده کلیه ژورنالها دارند. متن مورد نظرتان را در بخش مشخص شده وارد می‌کنید و میزان شباهت را بین کلیه مقالاتی که تاکنون به ثبت رسیده است بررسی می‌کنند و میزان مشابهت را به شما اطلاع می‌دهند. بعد از تشخیص میزان مشابهت باید هرچه سریعتر اقدام به رفع آنها نمایید. 

نحوه رفع سرقت علمی مقالات

بعد از اینکه مرحله تشخیص انجام شد باید شروع به رفع سرقت علمی کنید. سرقت علمی مقالات با بازسازی جملات و تغییر فرمت آنها قابل انجام می‌باشد. 3 روش برای بازسازی جملات:

تغییر گرامر: زمان فعل های جمله را تغییر دهید این کار به ناب کردم و از بین بردن میزان شباهت ها کمک بسیاری می‌کند.

تغییر ترتیب: ترتیب قرار گیری جملات را تغییر دهید و تا حدی که می‌توانید یک جمله ناب ایجاد کنید. تغییر ترتیب کلمات کمک بسیاری در ناب کردن جملات می‌کند. 

جایگذاری کلمات مترادف: اگر بازه لغات گسترده تری داشته باشید این مهارت را خواهید داشت که کلمات جدید را در جمله جایگذاری کنید و این کار کمک زیادی در ناب کردن جمله می‌کند.

اهمیت پارافریز مقالات

پارافریز کردن مقالات اهمیت بسیار زیادی دارد و کمک بسیاری به نویسندگان می‌کند. اگر مقاله ناب و جدید باشد سریعتر پذیرفته خواهد شد. و در محله داوری مشکلی به وجود نخواهد آمد. اگر اطمینان دارید که مقاله بدون سرقت علمی می‌باشد بهتر است قبل از سابمیت مقاله یکبار دیگر آنرا بررسی کنید و ایرادات آنرا از بین ببرید زیرا در مرحله داوری به هیچ وجه نمی‌توانید اثبات کنید که سرقت علمی به صورت غیر عمدی رخ داده است. داوران ژورنالهای معتبر در انتظار مطالعه مقالاتی هستند که حاوی مطالب کاملا ناب باشد. علاقه‌ای به مطالعه مطالب تکراری ندارند. بهترین اقدام این است که مقاله حتما پارافریز شود.

خدمات موسسه پژوهش برتر

پارافریز مقالات تخصصی در موسسه پژوهش برتر  در تمامی رشته ها به صورت کاملا تخصصی و تضمینی انجام می‌شود. می‌توانید فایل مقاله را توسط راههای ارتباطی آنلاین به کارشناسان موسسه تحویل دهید تا هرچه سریعتر روال کار آغاز شود. هزینه و زمان پارافریز مقالات توسط کارشناس موسسه در زمان تحویل فایل مشخص می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه همکاری و نحوه ارائه خدمات می‌توانید هم اکنون با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و سفارش خود را ثبت کنید.

سایر خدمات موسسه پژوهش برتر در خصوص مقالات

و بسیاری از خدمات دیگر که کلیه به صورت آنلاین ارائه می‌شوند و کیفیت آنها بسیار زیاد است.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام واحترام ممنون وتشکراز همراهی که با موسسه پژوهش برتر دارید .
بازدیدکننده
طاهری
4 سال پیش
ممنونم از مطلبتون مفید و کافی بود خسته نباشید.

خدمات موسسه پژوهش برتر