چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس scopus

انتشار 16 مهر 1398
مطالعه 4 دقیقه

یکی از معتبرترین و بزرگترین پایگاههای نمایه کننده مجلات معتبر در دنیا پایگاه اسکوپوس می‌باشد. این پایگاه مورد تایید وزارت علوم و دانشگاههای معتبر در دنیا می‌باشد. پذیرش گرفتن از این ژورنالها بسیار دشوار می‌باشد زیرا داوری بسیار سختگیرانه ای دارند.

چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس scopus

معرفی پایگاه اسکوپوس

با توجه به اینکه در این شرایط علمی جامعه بزرگترین دغدغه اساتید و دانشجویان پیداکردن منبع استنادی معتبر می‌باشد و همچنین برای چاپ مقالات خود به دنبال یک منبع رسمی و معتبر می‌باشند, یکی از بزرگترین پایگاههای استنادی و معتبرترین منبع برای پذیرش و چاپ مقالات پایگاه اسکوپوس می‌باشد. پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر اسکوپوس امتیازات بسیار بالایی دارد. این مجلات جز معتبرترین مجلات در سطح دنیا برای پذیرش و چاپ مقاله می‌باشند و هزینه بسیار بالایی دارند. قابل اعتمادترین منبع استنادی برای اساتید و دانشجویان می‌باشد. در هر حوزه‌ای که می‌خواهید مقاله نویسی کنید ژورنالهای SCOPUS تقریبا در همه حوزه ها مقاله پذیرش می‌کنند. در مقایسه با ژورنالهای JCR, ISI, PUBMED  رتبه بسیار خوبی دارند و کاملا  قابل اعتماد می‌باشند. این پایگاه مقالاتش به صورت رایگان در اختیار استناد کنندگان قرار می‌گیرد زیرا موقع پذیرش هزینه ای بابت چاپ از نویسنده اخذ می‌کنند. 

در یک تعریف کلی و جامع برای پایگاه اسکوپوس می‌توان گفت: (Scopus) بزرگترین پایگاه چکیده و نمایه های استنادی جهان است. یکی از ابزار های سریع و جامع برای جستجو به‌شمار می‌رود. اسکوپوس یکی از محصولات ناشر هلندی الزویر (Elsevier) است. در واقع این پایگاه، بزرگترین پایگاه داده های استنادی علوم شامل مجلات علمی، کتاب ها و مقالات کنفرانس است.

پایگاه اسکوپوس اطلاعات کتابشناختی بیش از ۵۶ میلیون سند از بیش از ۵۰۰۰ ناشر جهان را جمع آوری کرده است. در مجموع این پایگاه اطلاعات بیش از ۲۰۰۰۰ مجله علمی پژوهشی را در خود نمایه کرده است. اسکوپوس امکان جستجو در مقالات Article-in-press ( مقالاتی که برای چاپ، پذیرش شده اند ولی هنوز به مرحله چاپ نرسیده اند.) را نیز فراهم کرده است. پوشش موضوعی اسکوپوس علوم زیستی، پزشکی، علوم پایه، مهندسی، علوم انسانی است.

تصویر

مجلات اسکوپوس و نحوه رتبه‌بندی

مجلات اسکوپوس تمامی زمینه های علمی را تحت پوشش قرار می‌دهند و در تمامی حوزه ها مقاله پذیرش می‌کنند. مجلات اسکوپوس با معیاری به نام Q سنجیده می‌شوند. و رتبه بندی مجلات بین Q1 تا Q4 می‌باشد.

 • Q1= نشان دهنده اين است که مجله جزء 25 درصد صدر يک طبقه يا category قرار دارد.
 • Q2= نشان دهنده اين است که مجله از لحاظ رتبه جزء طبقه مياني يعني بين 25 تا 50 درصد يک category قرار دارد.
 • Q3= نشان دهنده اين است که مجله از لحاظ رتبه جزء طبقه ميانه به سمت پايين يعني بين 50 تا 75 درصد يک category قرار دارد.
 • Q4= نشان دهنده اين است که مجله از لحاظ رتبه جزء طبقه پايين يعني جزء 25 درصد انتهايي يک category قرار دارد.

مراحل چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

مراحل چاپ مقاله از یک دیدگاه کلی به ترتیب زیر می‌‍باشد:

 • ترجمه تخصصی مقاله به صورت با کیفیت توجه کنید که داوران نسبت به کیفیت ترجمه تخصصی حساسیت بسیار بالایی دارند.
 • ویرایش دستور زبانی و محتوای مقاله که تقریبا دومین مرحله می‌باشد مطالب مقاله و نحوه استفاده از دستور زبان آن بسیار حائز اهمیت می‌باشد.
 • اعتبار سنجی مقاله و انتخاب ژورنال متناسب با سطح کیفی مقاله.
 • ویرایش نهایی مقاله و سابمیت آن به ژورنال مورد نظر.
 • سابمیت مقاله به مجله مورد نظر.
 • اخذ نتیجه داوری چنانچه مثبت باشد یا مقاله نیاز به بررسی داشته باشد باید بعد از اعمال تغییرات دوباره سابمیت کنید تا چاپ شود.
 • گالی پروف بعد از اینکه مقاله در مرحله داوری پذیرفته شد باید مقاله را فرمت‌بندی کنید و تبدیل به فرمت ژورنال مورد نظر کنید که این کار گالی پروف نام دارد و دوباره آنرا سابمیت نمایید.
 • سابمیت دوباره در مرحله گالی پروف تغییرات اضافی اعمال نکنید و سعی کنید دقیقا به همان صورت مقاله را گالی پروف و سابمیت کنید.
 • چاپ مقاله بعد از اینکه مقاله به فرمت صحیح تبدیل شد دوباره سابمیت کنید تا چاپ شود.

مزایا چاپ مقاله در ژورنالهای اسکوپوس

چاپ مقاله در ژورنالهای خارجی بسیار حائز اهمیت می‌باشد و امتیازات فراوانی دارد. از جمله امتیازات چاپ مقاله در ژورنالهای اسکوپوس می‌توان به کسب امتیاز در مصاحبه دکتری و مصاحبه های شغلی اشاره کرد که کسانی که مقاله در ژورنالهای معتبر اسکوپوس ارائه کنند در اولویت خواهند بود. امکان مهاجرت و پذیرش گرفتن از دانشگاههای خارج از کشور از این طریق بسیار آسان می‌باشد. همچنین کسب دو نمره در پایان‌نامه کارشناسی ارشد. ارتقای شغلی برای شاغلان ادارات دولتی و خصوصی افزایش حقوق و مزایا.

خدمات موسسه پژوهش برتر

خدمات موسسه پژوهش برتر برای پذیرش و چاپ مقالات به صورت تضمینی می‌باشد و شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ترجمه تخصصی مقالات
 • ویرایش تضمینی مقاله 
 • اعتبار سنجی مقاله
 • معرفی ژورنالهای معتبر و تخصصی
 • سابمیت مقاله
 • اخذ نامه پذیرش

پذیرش مقالات تخصصی خود را در تمامی حوزه های علمی به کارشناسان موسسه پژوهش برتر واگذار نمایید در این مجموعه کلیه خدمات به صورت صد در صد تضمینی ارائه می‌شود.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
با سلام و احترام دوست گرانقدر میزان شانس پذیرش مقاله ای در مجلات علمی بستگی به تناسب موضوعی آنها با هم و همچنین خوب بودن سطح علمی مقاله خواهد داشت نه نمایه ی مجله . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
عیوضلو
4 سال پیش
سلام روز بخیر خسته نباشید به نظر شما چاپ مقاله در مجلات isi آسانتر است یا scopus مقاله من در حوزه زمین شناسی میباشد اما در انتخاب ژورنال دچار تردید شده ان

خدمات موسسه پژوهش برتر