چاپ مقاله پابمد pubmed در رشته پرستاری

انتشار 25 شهریور 1398
مطالعه 5 دقیقه

رشته پرستاری یکی از رشته های بسیار مهم و پرطرفدار گروه پزشکی و پیراپزشکی می‌باشد. دانشجویان این رشته جهت راه یافتن به موقعیت های شغلی و تحصیلی موفق مجبور به ارائه مقاله می‌باشند. مقالات این حوزه در ژورنالهای بسیار معتبر و پرطرفدار pubmed چاپ می‌شوند.

چاپ مقاله پابمد pubmed در رشته پرستاری

رشته پرستاری

پرستاری یک از رشته هایی است که دانشجویان قبل از ورود به این رشته باید از لحاظ روحی و جسمی آماده باشند. این رشته بعد از پزشکی یکی از پرطرفدارترین و معروفترین رشته‌های گروه پیراپزشکی می‌باشد. پرستار يك عضو مهم در تيم مراقبت بهداشتي است و داراي نقشهاي گسترده اي از جمله نقش مراقبتي، حمايتي، درماني، هماهنگي ، مشورتي ، مديريتي و تحقيقاتي مي‌باشد. در تقسيم بنديهاي آكادميک، امروز ارزش پرستار خوب همطراز يک پزشک خوب قرار مي گيرد. كار يك پزشک خوب موقعي به حد مطلوب مي رسد كه يك پرستار خوب و ورزيده مسئوليت بيمار او را بر عهده داشته باشد. بايد توجه داشت كه وظيفه يك پرستار تنها مراقبت از بيمار در بيمارستان نيست بلكه يك پرستار با مراقبت از افراد در تمام مراحل زندگي آنها از پيشگيري از بيماري‌ها گرفته تا مراقبت در هنگام بيماري و توانبخشي پس از بيماري سروكار دارد. یک پرستار بعد از اتمام دوران تحصیلی می‌تواند در بیمارستان ها کلینیکهای دولتی و خصوصی مشغول به کار شود. دانشجویان رشته پرستاری در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا قادر به ادامه تحصیل می‌باشند. گرایش های دوره ارشد: داخلي جراحي، اطفال، مديريت، بهداشت، روان پرستاري، پرستاري ويژه، اپيدميولوژي، آناتومي، فيزيولوژي، بافت شناسي.

تصویر

مجلات پابمد چه مجلاتی هستند؟

دانشجویان و محقین حوزه های پیراپزشکی به خوبی می‌دانند که برای جستجوی مقالات این حوزه باید به پایگاه اینترنتی تحت وب رایگان پابمد مراجعه کنند. پاب مد (به انگلیسی PubMed) در ژانویه سال ۱۹۹۶ توسط کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده آمریکا راه اندازی شد. یک موتور جستجوی تحت وب رایگان است که دسترسی به چندین پایگاه داده اصلی در گستره وسیعی برای جستجوی مقالات منتشره در رشته های پزشکی، زیست شناسی، پرستاری، داروسازی، دندان پزشکی، دامپزشکی، مامایی، مراقبت های پزشکی، آموزش بهداشت، روانپزشکی و روانشناسی، بیومدیکال را فراهم می‌کند که در واقع بالغ بر ۲۲ میلیون منبع را پوشش می‌دهد که از طریق مختلف مانند بانک مدلاین جمع آوری شده اند. مدلاین بزرگترین زیرمجموعه از پابمد می‌باشد. این پایگاه یک منبع معتبر برای رونمایی از مقالات ارائه شده در حوزه پزشکی و پیراپزشکی می‌باشد. پابمد به دلیل داشتن اعتبار زیادی در دنیا مقالاتی که در این حوزه موفق به چاپ شوند مزایای بیشماری کسب خواهند کرد.

نحوه امتیاز دهی مجلات پابمد

مجلات پابمد همانطور که گفتیم شهرت و اعتبار جهانی دارند و چاپ مقاله در این ژورنالها بسیار حائز اهمیت می‌باشد. و امتیاز بسیار زیادی دارند که بیشترین دلیل گرایش افراد به این مجلات می‌باشد. دانشجویانی که قصد مهاجرت و یا اخذ پذیرش از دانشگاههای خارج از کشور را دارند میتوانند به چاپ مقاله در این ژورنالها اقدام کنند. همچنین در داخل کشور شرط موفقیت در مصاحبه آزمون ورودی دکتری داشتن یک رزومه قوی می‌باشد. داشتن امتیاز مقاله پابمد در رزومه یک پوئن مثبت به حساب می‌آید که می‌توانید در مصاحبه های دانشگاهی و استخدامی از این امتیاز استفاده کنید. دانشجویان صاحب این امتیازها می‌توانند به عنوان هیئت علمی در دانشگاهها شروع به کار کنند و در واقع به عنوان یک صاحب نظر شناخته می‌شوند. همچنین شاغلین نیز می‌توانند با کمک این مزیت ارتقای شغلی بگیرند که حقوق و مزایا افزایش پیداکند.

نحوه چاپ مقاله در مجلات پابمد

مقالاتی که به مجله پابمد ارسال می‌شوند باید از لحاظ سطح کیفی بسیار معتبر باشند, این ژورنالها اعتبار بسیار بالایی دارند و در انتظار پذیرش مقالاتی هستند که کاملا ناب و جدید باشند و موقعیت علمی بسیار خوبی داشته باشند. همان اندازه که کیفیت مطالب حائز اهمیت است توجه به کیفیت ترجمه نیز موضوع بسیار مهمی می‌باشد داوران ژورنالهای تخصصی پابمد سختگیری و دقت بالایی در پذیرش مقالات دارند سعی کنید قبل از سابمیت دقت عمل بالایی داشته باشد تا بعد از سابمیت دچار مشکل نشوید مراحل چاپ مقاله باید به ترتیب زیر انجام شوند.

تصویر

انواع روشهای سابمیت مقاله به مجلات پابمد

روش اول: در این روش، مجلاتی که در این پایگاه نمایه شده‌اند مقالات پذیرفته شده و چاپ شده خود را به صورت مستقیم به این پایگاه ارسال می‌‌دارند و مولف در ارسال آنها نقشی ندارد.

روش دوم: تعدادی از مجلات فقط برخی مقالاتی که خودشان انتخاب می‌کنند را به پایگاه پابمد ارسال می‌کنند. در این روش، مولف معمولاً باید از ادیتور آن مجله درباره اینکه آیا مقاله او را برای انتشار در پابمد انتخاب خواهد کرد یا خیر سوال کند و یا از آنها درخواست نماید تا مقاله را در این پایگاه منتشر سازند.

روش سوم: خود مولف، مقاله نهایی داوری شده خود را به سیستم NIHMS آپلود کرده و برای انتشار آن در پایگاه پابمد به این سیستم ارسال می‌کند.

روش چهارم: ناشر سابمیت مقاله داوری شده به سیستم NIHMS را شروع کرده و مولف با تکمیل فرآیند آن، مقاله را به این سیستم ارسال می‌کند.

مقالاتی که قطعاً توسط ناشران در پایگاه پابمد منتشر می‌شوند می‌بایست فوراً بعد از پذیرش توسط ژورنال به پایگاه پابمد ارسال شوند. مقاله ارسال شده به پابمد بعد از گذشت ۱۲ ماه در این پایگاه دردسترس خواهند بود.

خدمات موسسه پژوهش برتر در حوزه چاپ مقالات پابمد

دانشجویان رشته های پرستاری می‌توانند برای چاپ مقالات خود در ژورنالهای پابمد از خدمات موسسه پژوهش برتر استفاده کنند. در این موسسه کلیه خدمات با کیفیت کاملا تضمینی و هزینه پایین ارائه می‌شود. فایل مقاله خود را جهت ترجمه و تعیین سطح به کارشناسان ما تحویل دهید تا چند ژورنال بسیار معتبر در حوزه مقاله را به شما معرفی کنند بعد از انتخاب ژورنالها می‌توانید تصمیم بگیرید که در کدام ژورنال می‌خواهید مقاله خود را چاپ کنید.

ارائه خدمات موسسه پژوهش برتر در حوزه های زیر می‌باشد:

هزینه و زمان چاپ مقاله در ژورنالهای مختلف متفاوت می‌باشد در صورت نیاز به اخذ مشاوره و یا همکاری می‌توانید از طریق راههای ارتباطی با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید. این موسسه یکی از با سابقه ترین و معتبرترین موسسات در زمینه خدمات دانشگاهی می‌باشد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام وعرض ادب برای دریافت لیست مجلات معتبر و مرتبط در این حوزه لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید . مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
بوستانی
3 سال پیش
چند تا از ژورنالهای تخصصی و تضمینی پابمد رو برام معرفی میکنید؟

خدمات موسسه پژوهش برتر