فرآیند چاپ کتاب

انتشار 13 مهر 1398
مطالعه 3 دقیقه

در طول تاریخ ماندگارترین اسامی متعلق به شاعران و نویسندگان می‎‌باشد. آنهایی که با تحقیق و پژوهش و صرف زمان های بسیار طولانی توانسته اند کتابی را نگارش و چاپ کنند در طول تاریخ جز ماندگارترین افراد می‌باشند. اکنون نیز نویسندگی و چاپ کتاب بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

فرآیند چاپ کتاب

چاپ کتاب

در طول تاریخ اشخاصی که می‌خواستند نام نیکی از آنها بر جای بماند و در طول زمان ماندگار شوند شروع به جمع آوری آثار علمی می‌کردند. سعی داشتند آثار علمی خود را در قالب کتابهای ارزشمندی به چاپ رسانند. برای نوشتن کتاب و چاپ آن لازم است علاوه بر ایده و عنوان ناب انگیزه و مهارت نویسندگی نیز در فرد وجود داشته باشد. بسیاری از اهالی علم در جامعه تمام سعی خود را به کار می‌گیرند تا با نوشتن کتاب هم افق های جدید از علم را در سطح جامعه بگشایند و هم رزومه خود را تقویت نمایند. کتاب ها از جمله طولانی ترین و مفصل ترین فعالیت های تحقیقی و پژوهشی می‌باشند. کتاب ها در انواع مختلفی هستند و برای نگارش کتاب باید متخصص آن حوزه اقدام کند از انواع کتاب های مختلف, می‌توان به کتاب کودک, کتاب علمی, رمان ها, کتاب درسی و ... اشاره کرد. امروزه کتاب در هر زمینه طرفداران بیشتری  نسبت به گذشته دارد و باتوجه به گسترش فرهنگ تعداد افراد علاقه‌مند به مطالعه افزایش بسیاری یافته است. هزینه چاپ و انتشار کتاب زیاد است اما می‌توانید با کاهش تیراژ هزینه آنرا کاهش دهید. اگر هدف شما تنها ارتقای رزومه می‌باشد بهتر است از تیراژ های پایین استفاده کنید. اما برای کسانی که هدفشان کسب درآمد از این طریق می‌باشد می‌توانند در تیراژ دلخواه چاپ کنند. میزان فروش کتاب به معیار های بسیاری وجود دارد که نویسنده باید آنها را در نظر بگیرد.

 1. باید مخاطب خود را بشناسید و محتوای کتاب را دقیقا برحسب نیاز مخاطب ارائه کنید.
 2. عنوان تاثیر به سزایی در جذب نظر مشتری دارد. سعی کنید عنوانی که انتخاب می‌کنید جامع و کلی باشد و دربرگیرنده موضوع اصلی باشد.
 3. طرح و رنگ جلد کتاب بسیار موثر است مشتری در اولین برخورد با کتاب شما جلد آنرا مشاهده می‌کند.
 4. فصل های اولیه کتاب باید جذاب باشند و نویسنده را به مطالعه ادامه آن مشتاق تر کنند.
 5. گروه سنی که باآن سرو کار دارید را بشناسید و دقیقا برحسب نیاز وی کتاب را آماده کنید.

تصویر

مزایای چاپ کتاب

امتیازات زیادی را نویسندگان می‌توانند از طریق چاپ کتاب به دست آورند که امروزه با توجه به افزایش توجه و اهمیت به رزومه بهتر است تمام تلاشتان را بکنید که امتیازاتی را از طریق چاپ کتاب به دست آورید. بیشترین مزیت های پژوهشی متعلق به چاپ کتاب می‌باشد از جمله مهم ترین امتیازات چاپ کتاب عبارتند از:

 • کسب درآمد از طریق چاپ کتاب که این کار را به عنوان شغل در نظر بگیرد.
 • افزایش مزایای پژوهشی برای کسانی که می‌خواهند استخدام شوند و یا از دانشگاه پذیرش بگیرند.
 • انتقال افکار برای کسانی که می‌خواهند افکار خود را در سطح جامعه عمومی اعلام کنند.
 • بالا رفتن جایگاه اجتماعی.
 • اخذ ترفیع شغلی در اداره های دولتی و خصوصی.
 • اخذ پذیرش از مرحله دکتری دانشگاههای معتبر.
 • و... 

مراحل چاپ کتاب

مراحل چاپ کتاب با مقاله متفاوت می‌باشد چرا که در این بخش احتیاج به مراحل اداری و قانونی خواهید داشت که طی مراحل اداری و قانونی برای دریافت برخی از مجوز ها دوندگی زیادی دارد و برای کسانی که تجربه ای ندارند و برای اولین بار می‌خواهند کتاب چاپ کنند کمی دشوار و زمانبر می‌باشد. همکاری خواستن از موسسات معتبر در زمینه‌های خدمات دانشگاهی برای چاپ کتاب غیر قانونی نمی‌‍باشد و می‌توانید به راحتی از موسسات معتبر در این زمینه همکاری بخواهید از دید کلی مراحل چاپ کتاب عبارتند از:

 ارسال کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعلام وصول

پس از اینکه کتاب به چاپ رسید، ناشر باید ۱۰ نسخه از آن به وزارت ارشاد ارسال کند و با دریافت اعلام وصول، عملاً فرآیند چاپ کتاب به اتمام رسیده است.
موسسه پژوهش برتر آمادگی خود را جهت همکاری با نویسندگان عزیز اعلام می‌کند. خدمات اخذ مجوزهای چاپ کتاب از وزات ارشاد و همچنین دریافت شابک و فیپا در این مجموعه با کیفیت بسیار بالا و به صورت تضمینی انجام می‌شود. کارشناسان موسسه پژهش برتر در زمینه صحافی و طراحی جلد نیز با شما عزیزان همکاری می‌کنند. کیفیت در این مجموعه اتفاقی نیست و ما سالهاست در این حوزه فعالیت کرده ایم و همه کادر موسسه از مجربترین و متخصص‌ترین  کارشناسان در این حوزه می‌باشند. همچنین چنانچه فرصتی برای نویسندگی و نگارش کتاب ندارید می‌توانید از خدمات استخراج کتاب در این موسسه استفاده کنید. که از پایان‌نامه خود یک کتاب با کیفیت تضمینی و بسیار بالا استخراج نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
با سلام و احترام دوست گرانقدر ، بهرحال برای چاپ کتاب شما باید فایل برای ما ارسال بفرمایید . بدین منظور باید ابتدا اشعارتون را تایپ فرموده و سپس برای ما ارسال کنید تا در خدمتتان باشیم . برای کسب راهنمایی های بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 [email protected] شکاری : 09214572013 [email protected]
بازدیدکننده
ایزدپناه
2 سال پیش
روز بخیر من حدود صد شعر نو دارم که فقط در قالب کاغذ نوشته شده اند و فایل آماده آنها وجود ندارد تبدیل به وورد نشده اند چطور میتونم سفارش چاپ کتاب شعر بدنم به صورت آنلاین؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و عرض ادب از حسن توجه شما بسیار سپاسگزاریم . پیروز باشید
بازدیدکننده
پور واحد
3 سال پیش
سلام تشکر میکنم از ارائه خدمات تضمینی و با کیفیت شما خیلی خوش برخورد هستید موفق باشی.

خدمات موسسه پژوهش برتر