مراحل اکسپت مقاله

انتشار 24 بهمن 1398
مطالعه 6 دقیقه

برای اخذ اکسپت یا پذیرش از مجلات معتبر برای مقاله بهتر است مقاله را طبق استاندارد های خاصی ویرایش و فرمت‌بندی کنید. در مرحله داوری مقالاتی که از لحاظ سطح کیفی رتبه بالایی داشته باشند یقینا سریعا پذیرفته خواهند شد. اخذ پذیرش از مجلات معتبر روشهای زیادی دارد که می‌توانید این روش ها را مطالعه فرمایید.

مراحل اکسپت مقاله

امروزه انتشار علم در دنیا جایگاه خود را پیدا کرده است و همه نویسندگان می‌دانند که اعتبار علوم به انتشار آن می‌باشد زمانی که مقالات منتشر نشده و در اختیار عموم مردم قرار نگرفته‌اند اعتبار نخواهند داشت. اما انتشار مقاله کار چندان ساده ای نیست و یقینا نیاز به صرف زمان بسیار طولانی دارد که نویسنده باید در انتظار بماند. سابمیت مقاله به یک ژورنال و اخذ پذیرش از آن مراحل خاصی دارد که می‌توانید در ادامه مطلب مطالعه فرمایید. برای سابمیت مقاله به یک ژورنال و اخذ پذیرش از آن باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

سابمیت مقاله به چه معناست؟

نویسنده مقاله باید بعد از اتمام فرایند نگارش مقاله آنرا به ژورنال های معتبر ارسال نماید تا فرآیند داوری انجام شود و در صورت تایید و اخذ صلاحیت مقاله در ژورنال پذیرفته و چاپ شود. سابمیت مقاله به یک ژورنال به این معنی می‌باشد که شما برای انتشار مقاله خود این ژورنال را انتخاب کرده اید و باید کلیه متدهای داوری را تحت نظر قرار دهید. برای رسیدن به نامه اکسپت نحوه و زمان سابمیت مقاله مهم است همچنین برای اینکه مقاله در اسرع وقت پذیرفته شود برخی مراحل و شرایط باید مد نظر گرفته شوند و رعایت شوند. نباید برای سابمیت مقاله عجله داشته باشید زیرا ممکن است بخش هایی را به دلیل عجله و سرعت بالا از دست بدهید مراحل زیر حتما باید به ترتیب و با دقت رعایت شوند و فرایند سابمیت مقاله به ژورنال به صورت دقیق و گام به گام پیش برود.

تصویر

مراحل سابمیت مقاله چگونه است؟

ترجمه

ترجمه به عنوان اولین مرحله آماده سازی مقاله برای سابمیت شناخته می‌شود. ترجمه مقاله باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد و به صورت تضمینی ترجمه شده باشد. کیفیت ترجمه باید بیانگر کیفیت محتوای مقاله باشد و چنانچه محتوای مقاله با کیفیت باشد اما ترجمه مقاله کیفیت پایینتری داشته باشد روشن است که از دید داوران قابل پذیرش نخواهد بود. نویسنده باید برای حفظ اعتبار مقاله خود از نویسندگان و مترجمینی کمک بگیرد که می‌توانند متون تخصصی را به صورت تضمینی و با کیفیت بسیار بالا انجام دهند. 

ویرایش 

مقاله باید به صورت تضمینی و با بهترین سطح کیفی ویراستاری شود که ایرادات دستور زبانی و نگارشی و محتوایی مقاله برطرف شوند. اگر ایرادات دستور زبانی و محتوایی مقاله اصلاح نشوند روشن است که در بخش داوری قابل پذیرش نخواهد بود.

انتخاب ژورنال

برای انتخاب ژورنال مناسب دو مورد باید رعایت شود. انتخاب ژورنال مهم است و اگر ژورنال متناسب با مقاله انتخاب نشود روشن است که از طرف سردبیر ریجکت خواهد شد و به بخش داوری نخواهد رسید:

  • ارتباط موضوعی مجله و مقاله

نویسنده مقاله برای اینکه شانس پذیرش مقاله خود از طرف ویراستاران مجله را بالا ببرد، بایستی مجله‌ای را برای سابمیت مقاله انتخاب کند که حوزه تخصصی آن با حوزه تخصصی مقاله کار شده مشابه باشد. در واقع نویسنده باید توجه کند که آیا پیش از این مقاله‌ای مشابه مقاله وی در مجله مد نظر به چاپ رسیده است یا خیر. زیرا در صورتی که مجله از نظر حوزه تخصصی با مقاله نگارش شده همخوانی نداشته باشد، ویراستاران در نگاه اول مقاله را رد و یا به اصطلاح ریجکت خواهند کرد.

  • میزان اعتبار مجله مد نظر

مجلات علمی سالانه به واسطه سایت‌ها و پایگاه‌های معتبر داده مورد بررسی و آزمایش قرار می‌گیرند و از نظر اعتبار به رده‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. این سایت‌ها برای رده بندی مجلات از شاخص‌های مختلفی بهره می‌برند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به ایمپکت فاکتور اشاره کرد. بدیهی است به هر میزان که مجله منتشر کننده مقاله دارای اعتبار بالایی باشد، مقاله و نویسنده آن از امتیاز بیشتری بهره مند می‌شوند. با این وجود نویسنده باید تا حدودی از اعتبار نوشته خود آگاه باشد و با سابمیت مقاله به مجله مناسب، شانس گرفتن پذیرش مقاله خود را بالا برد.

فرمت‌بندی مقاله 

مقاله باید به ساختار و فرمتی که از طرف مجله مشخص شده است تبدیل شود تبدیل فرمت مقاله به فرمت مورد تایید مجله ضروری می‌باشد و باید حتما به سایت مجله مراجعه فرمایید و مقاله خود را به فرمتی که از طرف مجله مشخص شده است تبدیل کنید.

سابمیت مقاله

سابمیت مرحله نهایی ارسال مقاله به مجله می‌باشد که در این صورت شما اثبات می‌کنید که از کیفیت مقاله خود نهایت اطمینان را دارید و می‌خواهید آنرا به مرحله داروی ارسال فرماید تا مورد داوری و رسیدگی قرار گیرد. برای سابمیت مقاله به مجله راههای متفاوتی وجود دارد برخی از ژورنالها به صورت مکانیزه و از طریق وب سایت مقاله شما را پذیرش می‌کنند برخی دیگر از طریق ایمیل مقاله را پذیرش می‌کنند و می‌توانید فایل مقاله خود را از طریق آدرس ایمیل به ژورنال ارسال فرمایید. 

تصویر

اکسپت مقاله چیست؟

اکسپت (accept) کلمه ای انگلیسی به معنی پذیرش است. اکسپت مقاله به این معنی است که یک مقاله پس از ارسال به یک نشریه مورد داوری قرار گرفته و اگر معیارهای مد نظر آن نشریه را داشته باشد اکسپت می‌شود و در غیر این صورت مجله قادر به پذیرش مقاله مورد نظر نخواهد بود. هر نشریه پس از طی یک سری مراحل تصمیم نهایی خود را در مورد پذیرش یا رد یک مقاله به نویسنده ابلاغ می‌کند. مقاله اگر مراحل فوق را با کیفیت و دقت پشت سر گذارد یقینا در مرحله داوری فورا پذیرفته خواهد شد. مقاله بعد از بخش داوری چندین وضعیت دارد که به شرح زیر می‌باشند:

اکسپت مقاله خوشبینانه ترین حالتی می‌باشد که بعد از داوری پیش می‌آید که نیازمند دقت بالا و کنترل با کیفیت مقاله است که باید به صورت دقیق بررسی شود و ایرادات آن اصلاح شود تا در مرحله داوری پذیرفته شود. ایرادات جزئی در هر مرحله عامل ریجکت می‌باشند. برای دریافت اکسپت تضمینی از ژورنالهای معتبر بهتر است از افراد با سابقه و ماهری کمک بخواهید که قبلا در این حوزه فعالیت داشته اند و مهارت انجام این کار را دارند. 

خدمات موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر کلیه خدمات لازم برای پذیرش و چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر را ارارئه می‌کند. دریافت نامه اکسپت و پذیرش از بسیاری از ژورنالها به صورت تضمینی در این موسسه انجام می‌شود. برای استفاده از خدمات آنلاین موسسه می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال فرمایید تا کارشناسان موسسه هرچه سریعتر فرآیند رسیدگی به مقاله را آغاز کنند. کلیه خدمات و فرآیند چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر در این موسسه ارائه می‌شوند. می‌توانید درخواست خود را به صورت تضمینی ارسال فرمایید تا هرچه سریعتر انجام شود. خدمات موسسه شامل موارد زیر می‌باشد:

  • سابمیت مقاله به ژورنالهای معتبر داخلی و خارجی به صورت تضمینی و با بالاترین سطح کیفی
  • اخذ نامه پذیرش از مجلات معتبر به صورت تضمینی 
  • ترجمه تخصصی مقالات علمی در همه حوزه های علمی با 72 ساعت گارانتی
  • معرفی ژورنالهای معتبر و مورد تایید وزارت علوم برای مقالات علمی در همه زمینه های تخصصی

ویرایش نیتیو و تخصصی مقالات علمی و همچنین پارافریز و فرمت‌بندی در این مجموعه به صورت تضمینی و توسط کارشناسان مجرب انجام می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید درخواست خود را به این مجموعه ارسال فرمایید تا هر چه سریعتر فرآیند رسیدگی آغاز شود. هزینه خدمات در این موسسه بسیار پایین می‌باشد و از طرفی کلیه خدمات به صورت تضمینی ارائه می‌شوند. جهت اطلاع از هزینه ها و نحوه ارائه خدمات چاپ مقاله می‌توانید به صورت آنلاین و در هر ساعت از شبانه روز که تمایل داشته باشید با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرماید.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر