مزایای چاپ مقاله jcr برای اساتید و دانشجویان

انتشار 23 شهریور 1398
مطالعه 5 دقیقه

ژرونالهای دارای ایمپکت فکتور یا ضریب تاثیر که چاپ مقاله در آنها بسیار حائر اهمیت می‌باشد در موسسه پژوهش برتر با کیفیت بسیار بالا انجام می‌شود, اما چاپ مقاله jcr به صورت تضمینی نمی‌باشد. داوری ژورنالها بسیار سختگیرانه و تخصصی می‌باشد.

مزایای چاپ مقاله jcr برای اساتید و دانشجویان

موسسه تامسون رویترز

جامع‌ترین و معتبرترین پایگاهی که ژورنالهای معتبر را در سطح دنیا منتشر می‌کند پایگاه تامسون رویترز می‌باشد. این موسسه تمامی ژورنالهای معتبر خود را در دو سطح ارائه می‌کند: ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور با ضریب تاثیر بسیار بالا که معروف به isi هستند, ژورنالهای بدون ایمپکت فکتور با ضریب تاثیر پایین که معروف به isi هستند. هر دو دسته از ژورنالهای موسسه تامسون رویترز بسیار معتبر می‌باشند و اعتبار جهانی دارند. موسسه تامسون رویترز یک پایگاه جامع استنادی می‌باشد. این موسسه هم برای رونمایی از اسناد معتبر و انتشار آنها می‌باشد و هم منبع معتبری جهت استناد می‌باشد. برای چاپ مقاله در این ژورنالها باید یک مسیر بسیار طولانی طی فرمایید. روال داوری این ژورنالها بسیار سخت و طولانی می‌باشد. 

ژورنالهای معتبر و دارای ایمپکت فکتور(jcr)

همانطور که گفتیم دسته از ژورنالها دارای ایمپکت فکتور یا ضریب تاثیر هستند که با عنوان ژورنالهای jcr شناخته می‌شوند. چاپ مقاله در ژورنالهای jcr بسیار دشوارتر از سایر ژورنالها می‌باشد. شرایط پذیرش دشواری دارند. فقط مقالاتی در این ژورنالها قابل چاپ می‌باشند که کیفیت نگارشی بسیار بالایی داشته باشند و سطح کیفی مطالب مقاله بسیار بالا باشد. مرحله داوری ژورنالها بسیار دشوار است و داوران سختگیری زیادی در پذیرش مقاله دارند. مقالات کاملا ناب با موضوعات جدید در این ژورنالها قابل پذیرش می‌باشند مقالاتی که تکراری باشند و عنوان و موضوع جذابی نداشته باشند حتما در مرحله داوری این ژورنالها ریجکت خواهند شد.

تصویر

نحوه چاپ مقاله در ژورنالهای jcr

مجلات jcr هیچ تضمینی جهت پذیرش مقالات ندارند و موفقیت یا عدم موفقیت در چاپ مقاله کاملا بستگی به کیفیت مطالب و محتوای مقاله دارد. پروسه داوری این مجلات بخاطر حساسیت بالای آن بسیار سختگیرانه تر می‌باشد و یک بازه زمانی یک ماهه تا سه ماهه را سپری می‌کنند. ولی در این بین مجلاتی که تعداد چاپ آنها در یک سال بیشتر باشد احتمال چاپ مقاله علمی در آن بیشتر می‌شود و زمان چاپ مقاله به حداقل می‌رسد. در حالت کلی چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر jcr کاملا وابسته به نظر داوران و کیفیت مقاله می‌باشد. بهتر است برای فرآیند نگارش و چاپ مقاله از افراد مطلع و با سابقه درخواست همکاری کنید و سعی کنید با کیفیت بسیار بالایی مراحل نگارش و چاپ را پشت سر بگذارید.

مراحل چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر jcr

برای چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر jcr روند کلی به شرح زیر می‌باشد:

ترجمه کاملا تخصصی مقاله با کیفیت بسیار بالا که در ژورنالهای jcr بسیار حائز همیت می‌باشد. بخش داوری ژورنالهای معتبر jcr حساسیت بسیار بالایی در کیفیت ترجمه مقالات دارند. ترجمه باید کاملا روان, سلیس و با کیفیت انجام شود. مترجم متخصص هر رشته بهتر می‌تواند مقالات آن رشته را ترجمه کند. 

بعد از ترجمه بهتر است مقاله پارافریز یا رفع سرقت ادبی شود. زیرا همانطور که مطالعه فرمودید کیفیت ناب بودن مقالات و متون آنها بسیار حائز اهمیت می‌باشد و چنانچه متون مقاله ناب و کاملا تخصصی نباشد احتمال ریجکت مقاله بسیار بالاتر می‌رود.

مقاله ای که نگارش کرده اید می‌بایست ابتدا اعتبار سنجی شود ژورنالهای تخصصی معیار های خاصی جهت پذیرش مقاله دارند و چنانچه مقاله از لحاظ سطح اعتبار و موضوعی متناسب با ژورنال مورد نظر نباشد احتمال ریجکت آن بالاتر می‌رود. توجه به کیفیت تخصصی و موضوع مقاله بسیار موضوع مهمی می‌باشد.

برای سابمیت مقاله به ژورنال مورد نظر باید توسط یکی از راههای ارتباطی که هر ژورنال دارد مقاله را به ادیتور مجله سابمیت نمایید. بهتر است به همراه مقالات تخصصی که به ژورنالهای ایمپکت‌دار سابمیت می‌شوند یک کاورلتر نیز قرار دهید که تاثیر زیادی در نظر ادیتور و داوران خواهد داشت. مقاله ای که سابمیت می‌کنید توسط ادیتور یا سردبیر تحویل گرفته می‌شود و بررسی اجمالی توسط ادیتور به عمل خواهد آمد . و در صورت تایید کیفیت اولیه مقاله به داوران تحویل داده می‌شود تا بررسی انجام شود. داوران ژورنالهای تخصصی jcr دقت و حساسیت بسیار بالایی دارند و با ریزبینی هر چه تمام مقاله را بررسی می‌کنند و از طرفی کاملا عادلانه این بررسی انجام می‌شود و نظر قطعی مبنی بر پذیرش یا ریجکت مقاله صادر می‌شود.

مزایای چاپ مقاله در ژورنالهای jcr برای اساتید و دانشجویان

هر چه اعتبار یک ژورنال بالاتر باشد کاملا واضح است که اعتبار و امتیاز آن نیز بیشتر خواهد بود. بیشترین قشری که نیاز به امتیاز چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر دارند دانشجویان و اساتید می‌باشد. این دو قشر از جامعه در تمامی کشور ها مجبور به گسترده کردن هرچه بیشتر تحقیقات خود هستند تا بتوانند رزومه خود را تقویت کنند. اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر در مقاطع تحصیلی پیشرفته احتیاج به یک رزومه قوی دارد که خوشبختانه دانشجویان و اساتید می‌توانند با اخذ پذیرش در ژورنالهای jcr این امتیاز را به روزمه خود بیفزایند. از جمله مهمترین مزایایی که هر دانشجو و استادی را جهت چاپ مقاله jcr ترغیب می‌کند عبارتند از:

اساتید دانشجویان
  افزایش رتبه علمی 

پذیرش راحت تر در مقطع دکتری

افزایش حقوق و مزایای شغلی

گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه های معتبر بین المللی در سراسر جهان

امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان

استخدام راحت تر در کلیه ادارات و سایر مراکز دولتی و خصوصی

شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع

پذیرفته شدن بسیار راحت تر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی

امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهایی بسیار بالا

امکان ادامه تحصیل در مقطع، رشته و دانشگاه دلخواه در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون ورودی

ایجاد شدن احساس افتخار و اعتماد به نفس در نویسندگان مقالات

امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان

نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی

شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع

ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها

امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهایی بسیار بالا

عرضه پژوهش و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به افراد زیادی در تمامی نقاط جهان

ایجاد شدن احساس افتخار و اعتماد به نفس در نویسندگان مقالات

خدمات موسسه پژوهش برتر برای چاپ مقاله در ژورنالهای jcr

همانطور که اشاره شد چاپ مقاله در ژورنالهای فوق تخصصی jcr به صورت تضمینی نمی‌باشد, بستگی به نظر داوران دارد. اما ما در این مجموعه متد های زیادی را به کار خواهیم گرفت تا مقاله شما با کیفیت کاملا تخصصی آماده چاپ شدن در ژورنالهای معتبر jcr شود. کلیه اقدامات لازم برای چاپ مقاله در این موسسه توسط مجربترین کارشناسان انجام می‌شود, که مهارت بسیار بالایی در اخذ پذیرش مقالات دارند و با توجه به سابقه همکاری بسیار بالایی که با ژورنالها دارند می‌توانند مقالات  تخصصی شما عزیزان را در عرض فرصت بسیار کوتاهی ترجمه و ویرایش تخصصی کنند و به ژورنال مورد نظرتان سابمیت کنند. کلیه خدمات ترجمه تخصصی و فرمت بندی مقالات توسط کارشناسان بسیار خبره و به صورت کاملا تضمینی انجام می‌شود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام از آنجایی که مجلات ایمپکت داراز سطح علمی بسیار بالایی برخوردار میباشند و قبل پذیرش مقاله بسیار ریزبینانه آن را داوری خواهند کرد نمیتوان تضمین صد در صد پذیرش مقاله ای را پیش بینی کرد . برای کسب راهنمایی های بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
ناشناس
3 سال پیش
سلام هیچکدوم از ژورنالهای ایمپکتدار تضمینی نمیباشد؟

خدمات موسسه پژوهش برتر