نقش پارافریز در پذیرش مقالات

انتشار 8 دی 1398
مطالعه 8 دقیقه

پذیرش مقاله در یک ژورنال صرفا وابسته به کیفیت آن می‌باشد و هرچه اعتبار و کیفیت مقاله بالاتر باشد روشن است در مرحله داوری سریعا پذیرفته خواهد شد. مقالات باید با بالاترین سطح کیفی و به صورت تضمینی پارافریز شوند و ایرادات آنها برطرف گردد.

نقش پارافریز در پذیرش مقالات

پارافریز چیست؟

رعایت اخلاق و رفتار اجتماعی در جامعه امروزه به عنوان یک قانون اساسی شناخته می‌شود که همه باید از آن تبعیت کنند. تبعیت از قوانین حاکم برجامعه بر عهده تمامی افراد جامعه می‌باشد و همه باید از مبانی اخلاقی و اصولی را رعایت کنند. دنیای علمی و ورزشی و فرهنگی نیز برای خود قوانینی دارند که رعایت آنها برای همه اعضا الزامی می‌باشد. یکی از اصلی ترین قوانین در دنیای علمی که همه نویسندگان و محققین باید از آن طبعیت کنند قانون کپی رایت می‌باشد که تمام حقوق هر مقاله و کتاب محفوظ به خود می‌باشد. البته قابل ذکر است که استناد به مقالات و کتابها یک امر ضروری می‌باشد و همه محققین می‌توانند برای تکمیل تحقیقات خود از مقالات و کتابهای موجود در حوزه مرتبط استفاده کنند. استناد کردن به مقالات جهت تکمیل تحقیقات می‌بایست به نحوی باشد که مصداق سرقت علمی محسوب نشود. در دنیای علمی هیچ کس حق تجاوز به منابع و اطلاعات سایر پژوهشگران را ندارد. استفاده و کپی کردن مطالب دیگران مصداق سرقت علمی محسوب می‌شود و مجازات دارد. افرادی که اخلاق را در تحقیق و پژوهش رعایت نکنند نه تنها امتیاز مقاله را از دست خواهند داد بلکه مجازات نیز خواهند شد.

سرقت علمی شایع‌ترین عامل ریجکت مقالات محسوب می‌گردد و بسیاری از پژوهشگران به صورت خواسته یا ناخواسته درگیر آن می‌شوند و اعتبار چاپ مقاله را از دست می‌دهند و بعد از سابمیت مقاله شما به هیچ عنوان نمی‌توانید اثبات کنید سرقت علمی به صورت ناخواسته اتفاق افتاده است و امتیاز چاپ مقاله را از دست خواهید داد. پارافریز راه حلی قطعی و تعبیه شده جهت رفع سرقت علمی از مقالات می‌باشد. مشابهت های علمی می‌بایست توسط ابزارهای پیشرفته مشابهت یاب که امروزه رواج پیداکرده اند و دسترسی به آنها ساده تر شده است میزان مشابهت علمی مقاله خود را پیدا کنید و توسط روش های پارافریز مقاله متن خود را به روز و ناب کنید تا در مرحله داوری مورد توجه واقع شود.

تصویر

پارافریز برای دانشجویان اهمیت و کاربرد زیادی دارد و پذیرش یا ریجکت مقاله اشان در قبال کیفیت پارافریز مقاله می‌باشد. پارافریز اصطلاحا به معنای بازنویسی متون تخصصی می‌باشد.

نحوه بررسی داوران ژورنالها

بخش داوری هر مجله برای اعتبار سنجی مقالات می‌باشد. در هر مجله تعداد محدودی از مجلات با کیفیت نگارش شده در دنیا چاپ می‌شود. هر مجله قادر به پذیرش تعداد محدودی از مقالات است و داوران سعی دارند که کاربردی ترین و مفید ترین مقالات در دنیا را پذیرش کنند. از این رو هر ژورنال 6 نفر یا بیشتر داور حضور دارد که وظیفه بررسی مقالات را برعهده دارند و می‌توانند با همفکری کیفیت مقالات را بررسی کنند و مناسبترین مقاله را برگزینند. مرحله داوری هر مجله در واقع بخش رقابتی محسوب می‌شود و مقاله با هزاران مقاله دیگر مقایسه خواهد شد. داوران معیار های منحصربه فردی برای پذیرش یا ریجکت مقالات دارند اما کاملا عادلانه عمل می‌کنند. از جمله مواردی که از دیدگاه داوران ژورنالهای تخصصی قبل مقایسه و بازیابی می‌باشد می‌توان اشاره به سطح کیفی ترجمه ویرایش و پارافریز مقالات داشت. پربارترین و تخصصی ترین مقاله ای که با کیفیت بسیار بالا ترجمه و ویرایش و فرمت‌بندی شده باشد گزینه مناسبی برای چاپ در ژورنالها می‌باشد.

توجه داشته باشید که مقاله چنانچه دارای سرقت علمی نباشد از لحاظ سایر ویژگی ها بررسی خواهد شد وجود مشابهت های علمی از دیدگاه داوران به هیچ عنوان پذیرفته و قابل قبول نمی‌باشد و حتما باید مشابهت های علمی مقاله قبل از سابمیت برطرف گردد. رعایت اخلاق در پژوهش قبل از هر چیزی در اولیت قرار می‌گیرد و از دیدگاه داوران مهم و حائز اهمیت است. بدون در نظر گرفتن اخلاق در پژوهش و با وجود تشابهات علمی مقاله از دیدگاه داوران بی کیفیت می‌باشد و حتما ریجکت خواهد شد.

تصویر

نقش و اهمیت پارافریز

پارافریز اهمیت بسیار بالایی دارد به خصوص در سالها اخیر که دسترسی به مقالات علمی و منابع اطلاعاتی به مراتب ساده تر شده است و رقابت افزایش یافته است. اغلب محققین به دلیل نا آگاهی و کمبود اطلاعات از مصادیق سرقت علمی دچار چنین اشتباهی می‌شوند و امتیازات خود را از دست می‌دهند. پارافریز از دیدگاه اغلب نویسندگان ضروری نمی‌باشد و برای اینکه در هزینه و زمان سابمیت صرفه جویی شود آنرا نادیده می‌گیرند در صورتی که چنین نیست و مقالات باید حتما قبل از سابمیت به یک ژورنال پارافریز شوند. پارافریز به ناب بودن و به روز بودن محتوای مقاله شما کمک زیادی می‌کند و همچنین باعث می‌شود محتوای مقاله از دید داوران بسیار مفید و حائز اهمیت واقع شوند.

کاهش سرقت علمی, افزایش بازدهی مقاله, افزایش مخاطبین و طرفداران مقاله, به روز رسانی محتوای قدیمی, بهبود طرح‌ها و داده‌های خام و بسیاری از مزیت‌ها و کاربردهای دیگری که می‌توانید از طریق پارافریز مقالات تخصصی آنها را مشاهده فرمایید و از امتیازات آنها نهایت استفاده را داشته باشید. سعی کنید پارافریز را به عنوان یک مرحله قطعی و ضروری قبل از سابمیت مقالات قرار دهید تا کیفیت مقاله خود را بهبود ببخشید. 

نحوه پارافریز مقالات تخصصی 

پارافریز روشی است برای رفع مشابهت های علمی در مقاله به همین جهت باید قبل از هر چیز میزان مشابهت های علمی را در مقاله تشخیص دهید و برای تشخیص میزان مشابهت های علمی در متن مقاله لازم است از ابزار هایی که به این منظور به وجود آمده اند کمک بگیرید. کمک گرفتن از نرم‌افزارها و سایتهای تشخیص سرقت علمی کمک زیادی به شما خواهند کرد. این نرمافزارها به منظور مقایسه و بیان میزان مشابهت مقاله شما با کلیه متون و مقالات علمی ثبت شده در دنیا طراحی شده اند. طراحی و توسعه این نرم افزارها در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است. برخی از نرم‌افزارها به صورت رایگان خدمات ارائه می‌کنند و برخی دیگر با پرداخت هزینه از نظر ما ابزارهایی قابل اعتمادتر و کاربردی‌تر می‌باشند که با پرداخت حق اشتراک خدمات ارائه می‌کنند زیرا این ابزارها دسترسی به پایگاه داده نرم افزارها و سایت های پولی دارند و در گستره بیشتری مقاله شما را مقایسه می‌کنند و به همین دلیل بیشتر قابل اطمینان و مفید و کاربردی هستند. نرم‌افزارهای رایگان امکان دارد دسترسی به  پایگاه داده مجلات close access نداشته باشند زیرا برای استناد و استفاده از مقالات آنها باید هزینه آنرا واریز کرد. بنابراین چنانچه تمایل دارید مقاله شما با اطمینان بیشتری مورد بررسی قرار گیرد و درصد تشابه آن بیان شود بهتر است از ابزارهای پولی استفاده کنید.

تصویر

بعد از اینکه با کمک ابزارها موفق به پیدا کردن جملات و بخش های تکراری شدید باید شروع به پارافریز و ویرایش و بازنویسی مقالات کنید و مشابهت ها و بخش های تکراری آنها را ویرایش کنید و از بین ببرید. 

سه روش برای پارافریز مقالات وجود دارد که توسط این سه روش می‌توانید مقاله خود را به صورت تضمینی و با کیفیت بالا بزنویسی و پارافریز کنید:

جایگذین کردن کلمات مترادف

اگر بازه لغات گسترده ای در حوزه مقاله مورد نظرتان داشته باشید می‌توانید کلمات مترادف و هم معنی را در جمله جایگذاری کنید. این کار باعث می‌شود که درصد شباهت کاهش یابد و جمله ناب و جدید داشته باشید. اما این کار کمی سخت است چون در مقالات تخصصی ممکن است کلمات در مفاهیم متفاوتی در جمله ظاهر شوند پیدا کردن یک کلمه مترادف که دقیقا همین مفهوم را برساند کمی دشوار است. بنابر این اگر در حوزه مقاله تخصصی ندارید سعی کنید از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

تغییر ترتیب کلمات

می‌توانید با حفظ مفهوم جمله کلمات یک جمله را جابه کنید و تا حدی که می‌توانید یک جمله کاملا ناب تشکیل دهید. اگر کلمات یک جمله جابه جا شوند باعث می‌شود جمله کاملا ناب شود. تغییر ترتیب جملات تقریبا راحت‌تر از پیدا کردن هم معنی و مترادف می‌باشد. ممکن است وقتی می‌خواهید ترتیب کلمات را عوض کنید لازم باشد که چند کلمه به جمله اضافه کنید تا مفهوم جمله تکمیل شود.

ویرایش گرامری جملات

گرامر جمله را تغییر دهید. تغییر گرامر جمله به نظر سخت می‌آید، اما در واقع تغییر گرامر ساده‌تر از تغییر لغات است. بعلاوه، اگر از طریق تغییر گرامر، جمله را تغییر دهید و اشتباه هم کنید، باز هم جمله ی شما قابل فهم است. اما اگر برای تغییر جمله، لغت را تغییر دهید و اشتباه کنید، خواننده متن شما نمی‌فهمد که منظور شما چیست. 

تصویر

خدمات تضمینی موسسه پژوهش برتر برای پارافریز 

اگر احساس می‌کنید از عهده پارافریز مقالات خود برنخواهید آمد و به نظر پیچیده و مشکل می‌باشد بهتر است پارافریز مقالات تخصصی خود را به موسسات معتبر واگذار نمایید کلیه خدمات پارافریز تخصصی مقالات در موسسه پژوهش برتر به صورت تضمینی و با بالاترین سطح کیفی انجام می‌شود و کلیه مقالات تخصصی توسط کارشناس مجرب و متخصص پارافریز می‌شوند. برای استفاده از خدمات پارافریز مقالات تخصصی می‌توانید به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید تا هرچه سریعتر موارد پیگیری آغاز گردد و مقاله پارافریز شود. هزینه و زمان پارافریز مقالات بسیار پایین می‌باشد و می‌توانید با پایین ترین هزینه مقالات خود را توسط این موسسه پارافریز نمایید.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
6 ماه پیش
سلام وقت بخیر در خدمتتان هستیم و برایچاپ مقاله تان اقدامات لازم را انجام می دهیم . لطفا از طریق واتساپ یا ایمیل اطلاعات مربوط به رشته و گرایش و عنوان و چکیده رو ارسال فرمایید تا خدمتتان مجلات مرتبط معرفی نماییم . ممنونم .
بازدیدکننده
محمدآغاکریمی
6 ماه پیش
چالش وفرصد ها اختلال زن مرد در محیط اجتماعی
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام از حسن توجه شما بسیار سپاسگزاریم . امیدواریم بتوانیم در موارد مورد نیاز شما صمیمانه در خدمتتان باشیم . شماره های تماس با کارشناسان موسسه پژوهش برتر : مسعودی :09911755943 شکاری :09214572013
بازدیدکننده
خرید اینترنتی
3 سال پیش
عالی بود و خدا قوت میگم به تمامی عواملی که در این راستا توجه ویژه ای به اهداف آموزشی اطلاعات را دارند خرید اینترنتی https://www.baneh.com باسپاس
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام وقت بخیر ممنون و سپاس از حسن توجهی که به موسسه پژوهش برتر دارید . شکاری 09214572013 مسعودی 09911755943
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام واحترام به هر دو مورد مربوط می باشد . چون در هنگام پارافریز کردن هم متن از نظر مشابهت و هم از نظر ارتقا کیفیت بررسی می گردد . اما باید حتما فایل باشد تا بتوان براود هزینه انجام داد. لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم انجام پذیرد . شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
نعمت زاده
3 سال پیش
خدا قوت خسته نباشید خیلی مقاله خوب و عالی هست
بازدیدکننده
رضایی
3 سال پیش
هزینه پارافریز بر اساس درصد مشابهت هست یا بر اساس کیفیت متن تخصصی

خدمات موسسه پژوهش برتر