نگارش مقاله اسکوپوس

انتشار 6 شهریور 1398
مطالعه 6 دقیقه

پایگاه اسکوپوس یکی از معروف ترین نشریه های الزویر می‌باشد که چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر این پایگاه اعتبار و امتیازات بسیار زیادی دارد می‌توانید برای چاپ مقالات خود در ژورنالهای این پایگاه از طریق کارشناسان موسسه پژوهش برتر اقدام فرمایید.

نگارش مقاله اسکوپوس

پایگاه اسکوپوس چیست؟

یکی از معروف ترین نشریات ناشر معروف هلندی الزویر پایگاه اسکوپوس می‌باشد این پایگاه وظیفه جمع آوری و انتشار اسناد و آثار معروف دنیا را بر عهده دارد و جز یکی از معتبر ترین پایگاه های انتشار کننده مقالات به شمار می‌رود. تاکنون اسناد و مقالات و کتابهای زیادی در تمامی زمینه ها در این پایگاه رو نمایی شده است. این پایگاه علاوه بر اینکه یک منبع معتبر برای انتشار مقالات و کتابها می‌باشد یک منبع استنادی معتبر نیز برای مراجعه کنندگان تمام دنیا محسوب می‌شود و همه پژوهشگران از این پایگاه به عنوان یک منبع استنادی معتبر می‌توانند استفاده کنند. اسکوپوس با در اختیار گذاشتن یک پلتفرم و ابزار تحلیلی به شما این امکان را می‌دهد که تحقیقات خود را گسترده­ تر کنید.

تصویر

به مجلاتی که در این پایگاه اطلاعاتی قرار می­‌گیرند مجلات اسکوپوس گفته می‌شود که بر اساس نمره ای که با Q مشخص می‌­شود رتبه بندی می‌شوند.

بر اساس هر طبقه یا کتگوری که مجلات در آن قرار می‌­گیرند امتیازی بین Q1 تا Q4 در نظر گرفته می‌شود.

در حقیقت Q یا Quartile Scores امتیاز عملکردی هر مجله در دسته بندی خودش است که ارزش خاص آن مجله با Q1 تا Q4 مشخص می‌شود که Q1 بهترین نوع و بالاترین رتبه و Q4 کمترین رتبه را نشان میدهد.

  • Q1، نشان دهنده اینست که مجله جزء ۲۵% مجلات برتر یک طبقه یا دسته بندی قرار دارد.
  • Q2، نشان می‌دهد مجله در طبقات میانی یعنی بین ۲۵ تا ۵۰ درصد یک دسته بندی قرار دارد.
  • Q3، نشان می‌­دهد رتبه مجله به سمت پایین یعنی بین ۵۰ تا ۷۵ درصد یک دسته بندی می‌­رسد.
  • Q4، نیز نشان می‌­دهد مجله از لحاظ رتبه در انتهای یک دسته بندی قرار گرفته است.

نحوه نگارش مقاله اسکوپوس

تحقیقات ارزشمند شما باید در ژورنالهای معتبری چاپ شوند و در اختیار تمام دنیا قرار گیرند. باید ژورنالی انتخاب کنید که بتواند مقاله شما را در سطح دنیا انتشار دهد و از این طریق امتیازات پژوهشی بیشماری را کسب فرمایید. همان اندازه که تحقیقاتتان ارزشمند است و نیاز به صرف زمان زیادی دارد انتخاب ژورنال نیز بسیار ارزشمند است و در واقع تکمیل کننده تحقیقاتتان می‌باشد. معتبر‌ترین پایگاهی که می‌توانید نسبت به چاپ مقاله خود در آن ژورنال ها اقدام فرمایید مجلات پایگاه اسکوپوس می‌باشد. که برای چاپ مقاله در این ژورنال ها مقاله باید سطح کیفی بسیار بالایی داشته باشد و کاملا ناب و جدید نگارش شده باشد چنانچه مقاله اعتبار بالایی نداشته باشد قابل چاپ در ژورنالهای اسکوپوس نخواهد بود. مراحل نگارش یک مقاله جهت چاپ در ژورنال های اسکوپوس را به صورت گام به گام در این بخش گرد آوری کرده ایم.

تصویر

گام یک: انتخاب عنوان مناسب برای مقاله عنوان باید ناب و جدید باشد جذابیت عنوان مقاله تاثیر زیادی در جذب نظر داوران دارد اولین بخشی که از هر مقاله مشاهده می‌شود عنوان مقاله می‌باشد بنابر این سعی کنید عنوان کیفیت بسیار بالایی داشته باشد و همچنین ژورنالهای اسکوپوس چون مقالات تکراری پذیرش نمی‌کنند بهتر است عنوان انتخابی مقاله کاملا ناب باشد.

گام دو: شروع نوشتن بخش های اصلی مقاله که بخش اول بعد از عنوان باید افیلیشن یا اسامی نویسندگان آورده شود و در این بخش می‌بایست نویسنده مسئول نیز با علامت ستاره مشخص شود. بعد از افیلیشن بلافاصله چکیده قرار می‌گرد. چکیده مقاله خلاصه ای از مهمترین نکات در یک مقاله علمی است. چکیده مقاله نویسنده را قادر می‌سازد تا حجم زیادی از ادبیات علمی مقاله را در قالب چند خط برای خواننده بیان کند. بعد از چکیده نیز چند کلمه به عنوان کلمات کلیدی آورده می‌شود لازم نیست تعداد کلمات بیشتر از 20 عدد باشد بعد از نوشتن کلمات کلیدی سراغ بخش های بعدی بروید.

گام سوم: مقدمه نویسی مقاله برای مقالات خود حتما باید مقدمه صحیح و اصولی بنویسید چون اولین بخشی است که خواننده مقاله و داوران آنرا مطالعه می‌کنند و انتظار دارند که با مطالعه این بخش درک بیشتر از مفهوم متون داشته باشند در مقدمه سعی کنید از ترفند های نویسندگی استفاده کنید که باعث جلب توجه شود و خواننده را برای مطالعه ادامه مقاله ترغیب کند.

گام چهارم: تحقیقات و پژوهش هایی که در طول چندین ماه انجام داده اید در نهایت باید منجربه هدف خاصی شوند و روش ها و متد تحقیقات خود را به صورت گام به گام در این بخش بنویسید گام های تحقیقاتی شما و ابزار هایی که به کار گرفته اید هدف مهمی در این بخش به حساب می‌آید که باید رعایت فرمایید.

گام پنجم: نتایج و بحث ها و نتیجه گیری کلی تحقیق بخش های پایانی در یک مقاله اسکوپوس می‌باشند که به ترتیب باید این مراحل را بنویسید نتیجه گیری کلی مقاله بسیار حائز اهمیت است و در این بخش سعی کنید با توضیح ضعف های مقالات پیشین نقاط قوت مقاله خود را بیان کنید.

منابع و رفرنس ها: این بخش از مقاله حتما باید با دقت و مو به مو نوشته شود و هیچ یک از منابع را بدون استناد باقی نگذارید. منابعی که به آنها اشاره نشود سرقت علمی محسوب می‌شوند و مقاله ریجکت می‌شود.

نحوه چاپ مقاله در ژورنالهای اسکوپوس

برای چاپ مقاله در ژورنالهای اسکوپوس قبل از هر چیز لازم است که مقاله ترجمه به زبان انگلیسی کاملا تخصصی شود کیفیت باید بیشتر مد نظر باشد زیرا داوران ژورنالهای معتبر چون زبان مادریشان انگلیسی می‌باشد به خوبی می‌توانند تشخیص دهند کیفیت ترجمه را تشخیص دهند. بعد از ترجمه باید یک ژورنال مناسب برای مقاله انتخاب شود ژورنال باید از لحاظ سطح کیفی و اعتبار همچنین زمینه پذیرشی مرتبط با مقاله باشد سعی کنید انتخاب مجله با دقت بیشتری انجام شود چون در صورت ارسال مقالات اشتباهی به یک ژورنال اصلا مقاله مورد داوری قرار نمی‌گیرد و ریجکت می‌شود. بعد از انتخاب ژورنال مورد نظرتان مقاله را ویرایش و فرمت بندی کنید هر مقاله ساختار و فرمت مشخصی برای ژورنال ها در نظر دارد که باید حتما این چهارچوب رعایت شود می‌توانید فرمت هر مجله را از مقالات پیشین چاپ شده در آن مجله پیدا کنید و بر حسب آن ویرایش را آغاز کنید. بعد از این مراحل مقاله باید به ژورنالی که مد نظرتان است سابمیت شود و سابمیت توسط روش های آنلاین انجام می‌شود سابمیت کنید و منتظر نتیجه داوری بمانید. داوری در ژورنال های اسکوپوس کمی سختگیرانه است و کیفیت بسیار نکته اساسی می‌باشد اگر کیفیت را رعایت نکنید احتمال اینکه مقاله ریجکت شود بالاتر میرد البته داوران در صورت مشاهده ایرادات جزئی یک مقاله را ریجکت نمی‌کنند و به بازبینی ارسال می‌کنند اما بهتر است قبل از سابمیت حتما به موارد جزئی نیز توجه شود.

چاپ مقاله اسکوپوس در موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر سابقه همکاری بسیاری با ژورنال های معتبر داخلی و خارجی دارد و به همین جهت مقالات تخصصی شما عزیزان را بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه آماده برای چاپ می‌کند کلیه اقدامات لازم برای چاپ مقالات در این موسسه با هزینه بسیار پایین و کیفیت بسیار بالایی انجام می‌شود. ارائه خدمات این موسسه به صورت آنلاین می‌باشد و می‌توانید از تمامی نقاط کشور برای تمامی مراحل از خدمات موسسه ما استفاده کنید.

خدمات موسسه پژوهش برتر برای چاپ مقاله اسکوپوس

کلیه مراحل فوق به صورت کاملا تضمینی انجام می‌شود و می‌توانید با اطمینان کامل مقاله خود را در این ژورنال ها به ثبت رسانید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
با سلام و احترام فرهیخته ی گرامی باید خدمت شما عرض شود که موسسه خدمات نگارشی و محتوایی ندارد . ولی در خصوص استخراج مقاله از پایان نامه ی شما صمیمانه در خدمتتان خواهیم بود . هزینه ی استخراج مقاله از پایان نامه 200 هزار تومان میباشد و سه الی چهار روز کاری زمان میبرد . اگر برای ارسال به مجلات خارجی مد نظرتان باشد آنگاه مقاله ی شما نیاز به ترجمه نیز خواهد داشت . ترجمه ی تخصصی هر 250 کلمه حدود 17 هزار تومان میباشد . از دیگر خدمات موسسه به روز رسانی رفرنس های مقاله میباشد که در صورت تمایل شما صورت میپذیرد . که برای 5 مورد به روز رسانی 300 هزار تومان و برای 10 مورد 500 هزار تومان دریافت میشود . بعد از آنکه مقاله ی شما آماده شد برای سابمیت و اخذ پذیرش از مجلات معتبر تلاش میشود . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
دکتر حبیب کاظمی
4 سال پیش
هیچ همکاری در زمینه نگارش نمیتونید داشته باشید؟من متد ها روش و نتایج رو نوشتم ولی مقدمه و چکیده احتیاج به کمک دارم چون داورا هم اول اون بخش ها رو بررسی میکنند.کمک زیادی میکنید اگه نگارش رو هم برعهده بگیرین.

خدمات موسسه پژوهش برتر