پذیرش و چاپ مقالات pubmed

انتشار 24 شهریور 1398
مطالعه 5 دقیقه

پابمد یک موتور جستجوی تحت وب رایگان است که دسترسی به چندین پایگاه داده اصلی در گستره وسیعی برای جستجوی مقالات منتشره در رشته های پزشکی و پیراپزشکی را امکان پذیر می‌سازد.

پذیرش و چاپ مقالات pubmed

مجلات pubmed چه مجلاتی هستند؟

مقالات منتشر شده در حوزه های پزشکی و پیرا پزشکی در پایگاه پابمد قابل دسترسی است. این پایگاه بزرگترین و جامع ترین منبع برای رو نمایی از مقالات حوزه های کاملا تخصصی پزشکی می‌باشد. دانشجویان و محققان و اساتید دانشگاهی گروه علوم پزشکی و علوم پزشکی پایه در صورت تمایل به  ارتقاء رزومه علمی خود و برای اپلای در دانشگاه های خارج از کشور و یا مصاحبه دکتری دانشگاه های علوم پزشکی، دکتری پژوهش محور دانشگاه های علوم پزشکی میتوانند از مزایای چاپ مقاله در ژورنالهای پابمد استفاده کنند. محققین عزیز می‌توانند در بازه زمانی کوتاه و همچنین هزینه کمتری نسبت به مجلات سایر پایگاه ها به  پذیرش و چاپ مقالات خود در نشریات پابمد اقدام نمایند. این مجلات در حوزه تمامی رشته های پزشکی و پیراپزشکی مقاله پذیرش می‌کنند.

تصویر

چهارچوب نگارشی مقالات pubmed

کلیه مقالات چهارچوب مشخصی دارند که باید فقط در این چهارچوب مشخص نوشته شوند. در واقع استاندارد جهانی برای چهارچوب مقالات به شرح زیر می‌باشد:

عنوان مقاله: هر تحقیقی باید یک عنوان مشخص داشته باشد, تا تحقیقات بر مبنای این عنوان انجام شوند. عنوان مقالات حوزه های تخصصی پابمد باید کاملا مختصر و کوتاه باشند و جذاب باشند. همچنین عناوین باید ناب و جدید باشند بهتر است در عنوان مقالات پابمد حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید.

افیلیشن مقاله: در نگارش یک مقاله ممکن است چندین نویسنده همکاری داشته باشند که باید اسامی و عنوان دانشگاه همه نویسندگان را بنویسید. باید آدرس ایمیل نویسنده مسئول نیز مشخص شود.

چکیده مقاله: بخش چکیده خلاصه‌ای از نکات برجسته تحقیق است. چکیده همانند تبلیغ مقاله است، به گونه‌ای بنویسید که خوانندگان را جلب کند در چکیده قسمت های مختلف مقاله شامل مقدمه، اهداف، روشها و نتایج تحقیق بصورت خلاصه ذکر می‌شود. مطالعه متن بسیاری از مقاله ها به طور کامل گاها به علت کمبود زمان امکان پذیر نیست و از این رو چکیده مقاله اهمیت زیادی دارد.

کلمات کلیدی مقاله: انتخاب کلمات کلیدی حدود 7 تا 15 کلمه مرتبط با موضوع تحقیق به مقاله کمک می‌کند تا دفعات بیشتری مورد استناد قرار بگیرد.

مقدمه مقاله: مقدمه بعنوان قلب مقاله در نظر گرفته می‌شود چرا که معرفی کننده اهداف اصلی و ادبیات پژوهش شما می‌باشد. این بخش از مقاله که بلافاصله بعد از چکیده نوشته می‌شود، ابتدا با یک توضیح کوتاه از ادبیات پژوهشی موضوع مقاله آغاز می‌شود و سپس سوال اصلی پژوهش و علت انتخاب این موضوع مطرح می‌شود و سپس یک پیشینه ای از موضوع مقاله بیان می‌شود.

متد ها و روش تحقیق: بخش روشها را بايد با يك توالي منطقي شرح دهد كه يك مطالعه چگونه طرح ريزي و اجرا شده است و داده ها چگونه تحليل گرديده اند. تمامي موارد ذكر شده در اين بخش را به تفصيل توضيح دهيد. اين بخش بايد به گونه اي نوشته شود كه اگر محقق ديگري تصميم به تكرار كار شما گرفت براحتي بتواند مطالعه را عيناً و يا به شكل ديگري انجام دهد.

نتایج تحقیق: در بخش نتایج، دستاوردها و یافته هایی که طی پژوهش حاصل شده ذکر می‌گردد. مهمترین هدف بخش نتایج، گزارش یافته های مقاله است. بعضی مجلات بخش نتایج را با بحث و نتیجه گیری ادغام می‌کنند, اما در صورتی که نتایج مقاله به صورت جدا و قبل از بحث و نتیجه گیری آورده شود بایستی در این بخش فقط یافته ها ذکر گردد و تفسیر و نتیجه گیری آنها در این بخش آورده نشود.

رفرنس ها: استفاده از منابع در مقالات اتفاق می‌افتد که باید با ذکر منبع این کار را انجام دهید. اگر بدون استناد و بدون اشاره به منابع مقاله را تمام کنید, احتمال دارد به دلیل وقوع سرقت ادبی ریجکت شود.

تصویر

نحوه چاپ مقالات pubmed

بعد از اینکه نگارش مقاله تمام شد مراحل چاپ را شروع کنید مقالات بدون اینکه در ژورنالهای معتبر چاپ شوند اعتباری ندارند. بهتر است همه مقالات را در ژورنالهای معتبر چاپ کنید تا از مزایای آنها استفاده کنید. مقالات حوزه های تخصصی پزشکی و پیراپزشکی باید برای چاپ در ژورنالهای pubmed آماده شوند. مراحل چاپ مقاله در ژورنالهای pubmed  به ترتیب زیر می‌باشد:

  1. ترجمه تخصصی
  2. رفع سرقت ادبی مقالات
  3. اعتبار سنجی مقاله
  4. انتخاب ژورنال مناسب
  5. فرمت‌بندی مقالات
  6. سابمیت مقالات
  7. اخذ نامه پذیرش

شناسایی ایندکس بودن مجلات پابمد

با توجه به اینکه تعداد مجلات جعلی و نامعتبر افزایش یافته است. بهتر است قبل از سابمیت مقاله از ایندکس بودن مجله اطمینان داشته باشید, جهت کسب اطمینان از ایندکس بودن مجلات باید به سایت pubmed مراجعه فرمایید. در این سایت عنوان ژورنالهای معتبر هر سال به روز رسانی می‌شود. می‌توانید عنوان مجله مورد نظرتان را جستجو کنید و از ایندکس بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/

در قسمت بالای سایت، سمت چپ دکمه ی Resources وجود دارد که از طریق این بخش می‌توان به تمامی منابع اطلاعاتی موجود در پابمد (Pubmed) که بر اساس موضوع طبقه بندی شده اند دسترسی پیدا کرد. این دسته بندی برای جستجوی آسان مقالاتی که محتواهای یکسان دارند انجام گرفته است.

در بخش جستجو (Search) می‌توان با وارد کردن عبارت یا کلمه ی مورد نظر (عنوان مقاله ،نام نویسنده و ...) به مقاله ی مدنظر دسترسی پیدا کرد.
 به دو صورت می‌توانید این کار را انجام دهید:

  •  در قسمت اول که شما منبع اطلاعاتی که قصد جستجو در آن را دارید انتخاب می‌کنید.
  • در نوار جستجوی عـبارت مورد نظرتان را نوشته و روی کـلید search کـلیک می‌کنید.

خدمات موسسه پژوهش برتر

در موسسه پژوهش برتر خدمات نگارش مقاله در هیچ حوزه ای انجام نمی‌شود اما چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر و کاملا تخصصی انجام می‌شود. ارائه خدمات در این موسسه به صورت آنلاین می‌باشد و بعد از سابمیت می‌توانید از خدمات موسسه به صورت صد در صد تضمینی استفاده کنید. جهت همکاری با این مجموعه برای چاپ مقاله پابمد می‌توانید مقاله خود را توسط راههای ارتباطی آنلاین تحویل دهید تا مراحل چاپ آغاز شود. در این مجموعه کلیه مراحل چاپ مقالات به صورت کاملا تخصصی و با کیفیت بسیار بالا انجام می‌شود. خدمات موسسه پژوهش برتر برای چاپ مقالات پابمد به صورت زیر می‌باشد:

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام بله حتما در خدمت هستیم . می توانید جهت دریافت اطلاعات ژورنال ها با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید : شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
مهدی همدلی
3 سال پیش
سلام خسته نباشید.من یک مقاله داشتم در رشته زیست شناسی میخواستم اونارو چاپ کنم در ژورنالهای معتبر پابمد چطور میتونم اقدام کنم؟

خدمات موسسه پژوهش برتر