ترجمه آنلاین متون تخصصی نانوفناوری

انتشار 13 بهمن 1398
مطالعه 4 دقیقه

یکی از علوم و رشته های نوظهور رشته نانو فناوری می‌باشد که نیاز به مطالعه و تحقیقات گسترده ای در این حوزه می‌باشد. ترجمه متون تخصصی این رشته در موسسه پژوهش برتر توسط کادر مجرب و حرفه ای به صورت تضمینی و با بالاترین سطح کیفی انجام می‌شود.

ترجمه آنلاین متون تخصصی نانوفناوری

رشته نانو فناوری

یکی از رشته های گروه مهندسی می‌باشد که بسیار نوظهور است و هنوز در این رشته نیاز به پیشرفت و گستردگی  زیادی می‌باشد. در نانوفناوری، دو روش برای تولید نانو مواد وجود دارد که شامل روش های “بالا به پایین” و “پایین به بالا” است. در روش اول، اجزای بسیار کوچک با استفاده از قطعات بزرگتر مواد تولید می‌شوند. در روش پایین به بالا، نانو مواد توسط پردازش مولکول به مولکول یا اتم به اتم تولید می‌شوند. یکی از ویژگی های مهم که باعث تفاوت نانوذرات از مواد دیگر می‌شود این واقعیت است که  نانو مواد دارای سطح وسیع هستند. به علت سطح بسیار بالای آن ها، نانوذرات نسبت به ذرات بزرگتر بسیار واکنش‌پذیر هستند. این ویژگی برای ساخت مواد با ویژگی های متمایز برای کاربردهای مختلف استفاده می‌شود. یک کاربرد نانوفناوری، نانولوله های کربنی است که دارای استحکام بسیار بالایی هستند. استحکام قابل توجه آن ها به علت مساحت سطح بالاتر مواد اولیه آن است.

این رشته هم اکنون در مقاطع تحصیلات تکمیلی در اکثر دانشگاههای کشور تدریس می‌شود. و دانشجویان می‌توانند بعد از اتمام دوره های تحصیلی خود در حوزه های تخصصی نانو فناوری می‌توانند در بخش های آزمایشگاهی بر روی فلزها، سرامیک ها، پلیمرها و نیز پروژه های تحقیقاتی در زمینه نانو فعالیت کنند. به دلیل اینکه ایران دارای آزمایشگاه های مجهز در زمینه مواد و متالورژی است؛ دانش آموختگان این رشته می‌توانند در صنایع مختلف مانند تجهیزات پزشکی، خودروسازی، گاز، پتروشیمی و غیره در قسمت آزمایشگاه مشغول به کار شوند.

تصویر

ترجمه تخصصی متون نانو فناوری

بدون شک متون تخصصی در هر رشته وظیفه انتقال متون تخصصی آن رشته را دارند و از این رو تعداد کلمات تخصصی و اصطلاحات تخصصی بسیاری در متون تخصصی مشاهده می‌شود که فردی که در این حوزه سر رشته نداشته باشد متوجه مفاهیم تخصصی متن نخواهد شد بنابراین لازم است مترجم تخصص کافی در زمینه رشته نانو فناوری داشته باشد تا بتواند ترجمه تخصصی انجام دهد و متن را با کیفیت و به صورت تضمینی ترجمه کند. ترجمه متون تخصصی رشته نانو فناوری توسط مترجم متخصص و با سابقه بهتر است طبق مراحل زیر انجام شود:

  1. مترجم باید متن را بخواند و درک کاملی از موضوع متن داشته باشد.
  2. مترجم باید ایرادات نگارشی و دستور زبانی متن را قبل از شروع به ترجمه برطرف کند. 
  3. مترجم باید متن را به صورت جمله به جمله ترجمه کند و سعی داشته باشد مفهوم پاراگراف را منتقل کند. کلمات قادر به انتقال مفهوم نمی‌باشند و بهتر است از جمله برای ترجمه استفاده شود.
  4. بعد از ترجمه مترجم باید متن ترجمه شده را چندین بار بخواند و سعی کند ایرادات موجود در ترجمه را برطرف کند. 
  5. متن باید مطالعه شود و انسجام و یکپارچگی کافی داشته باشد چنانچه متن انسجام کافی نداشته باشد ترجمه کیفیت خوبی نخواهد داشت.

مترجم اگر با سابقه باشد بهتر می‌تواند در انتقال مفهوم متون تخصصی نقش داشته باشد استفاده از کلماتی که مفهوم جمله را تکمیل کنند و از طرفی لحن و سبک متن را برسانند نیاز به دانش و آگاهی و تخصص زیادی دارد. 

ترجمه مقالات تخصصی حوزه نانو فناوری اگر برای سابمیت به مقالات می‌باشد بهتر است با سطح کیفی طلایی انجام شود. سطح کیفی ترجمه موضوع مهمی می‌باشد باید درصد کلمات و اصطلاحات تخصصی بیشتر باشد.

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر

در موسسه پژوهش برتر کلیه خدمات ترجمه متون تخصصی و مقالات و کتابها و پایان‌نامه های حوزه تخصصی نانو فناوری به صورت تضمینی در موسسه پژوهش برتر انجام می‌شود. مترجمین این موسسه جز باسابقه‌ترین و ماهرترین مترجمین در سطح کشور می‌باشند که در نحوه ارائه مفاهیم تخصصی و متون علمی خلاقیت و استعداد بسیار زیادی دارند و متون تخصصی را با همان سبکی که نوشته شده است ترجمه می‌کنند. در این مجموعه ترجمه متون تخصصی و مفاهیم علمی در سه سطح کیفی انجام می‌شود. 

ترجمه طلایی: ترجمه متون تخصصی با کیفیت طلایی و کاملا تضمینی در موسسه پژوهش برتر توسط مترجمین متخصص و با سابقه انجام می‌شود. کیفیت طلایی دارای بیشترین سطح کیفی می‌باشد و درصد بسیار بالایی از کلمات تخصصی را در بر می‌گیرد. این سطح از ترجمه هزینه بیشتری نسبت به سایر ترجمه ها دارد و در زمان بیشتری ترجمه می‌شود.

ترجمه نقره ای: ترجمه نقره ای نسبت به سطح کیفی طلایی درصد کمتری از کلمات را شامل می‌شود و مناسب برای مقالات isi, isc pubmed, scopus نمی‌باشد. هرینه و زمان این سطح  از ترجمه نسبت به طلایی پایین‌تر می‌باشد.

ترجمه برنزی: ترجمه برنزی برای متون تخصصی چندان مناسب نمی‌باشند و بهتر است برای متون عمومی استفاده شود. این نوع هزینه بسیار پایین تری نسبت به سایر سطوح تخصصی ترجمه دارد.

هزینه و زمان ترجمه متون تخصصی نانو فناوری در موسسه پژوهش برتر

هزینه و زمان ترجمه متون تخصصی در موسسه پژوهش برتر وابسته به سه عامل می‌باشد: سطح کیفی ترجمه, موضوع مقاله, تعداد کلمات بنابراین اطلاعات قطعی از هزینه و زمان ترجمه را فقط در صورتی می‌توان داد که فایل بررسی شود و سطح کیفی مشخص شود. اما در حالت کلی هزینه ترجمه متون تخصصی در موسسه پژوهش برتر نسبت به سایر موسسات بسیار پایین تر می‌باشد. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات کارشناسی و مشاوره در زمینه خدمات دانشگاهی به صورت رایگان با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید. ارائه کلیه خدمات به صورت آنلاین می‌باشد و ترجمه به صورت فشرده و عادی نیز در این موسسه انجام می‌شود. 

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام بسیار خوشحالیم که موسسه پژوهش برتر را انتخاب نمودین . در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید : شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
پریزاد
3 سال پیش
واقعا که عالی خدماتتون بسیار ارزنده و مفید هست خدا قوت موفق باشین

خدمات موسسه پژوهش برتر