زمان و هزینه چاپ کتاب

انتشار 14 مهر 1398
مطالعه 4 دقیقه

با توجه به افزایش قیمت کاغذ هزینه چاپ کتاب افزایش بسیاری یافته است. گاها برخی از نویسندگان به دلیل هزینه بسیار بالای چاپ کتاب از انجام آن منصرف می‌شوند. اما ما در موسسه پژوهش برتر متدهایی را به کار گرفته ایم تا بتوانیم با کمترین هزینه و در کمترین زمان کتاب را به چاپ برسانیم.

زمان و هزینه چاپ کتاب

چاپ کتاب

کتاب یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین منابع جهت استناد می‌باشد زیرا کتاب ها با اخذ مجوز از چندین وزارت و سازمان و با تایید کیفیت چاپ و منتشر می‌شوند, بنابراین قابلیت اعتماد بیشتری دارند. در مدارس, دانشگاه ها و آموزشگاههای معتبر معتبرترین منبع اسنادی کتاب می‌باشد. کتاب ها در زمینه های علمی, تخیلی, داستانی, کتاب شعر, کتاب کودکان, کتاب درسی و ... می‌باشند. که برای نوشتن هر کتاب در موضوعات متنوع نیاز به نویسنده متخصص آن رشته می‌باشد مثلا فردی که کتاب علمی نگارش می‌کند و در آن زمینه بسیار خبره می‌باشد به هیچ عنوان نمی‌تواند کتاب کودک بنویسید زیرا هر یک متفاوت می‌باشند و نیاز به استعدادهای متنوعی دارند. عموما فردی که نگارش کتاب را انجام می‌دهد نمی‌تواند مراحل صفحه‌آرایی و طراحی جلد را نیز به پیش ببرد و هر یک از این موارد نیاز به استعدادهای جدا و متنوع دارد. می‌توانید بعد از انجام نگارش یا استخراج کتاب مراحل چاپ کتاب را به موسسات معتبر واگذار نمایید. چاپ کتاب امتیازات بیشماری برای نویسنده در پی دارد که همین اخذ امتیازات از اصلی ترین دلایل گرایش افراد به نویسندگی می‌باشد. 

مراحل چاپ کتاب

بعد از اتمام نگارش باید اقدامات آماده سازی برای چاپ آغاز شود. مراحل چاپ کتاب به شرح زیر می‌باشد:

  • آماده سازی محتوای کتاب
  • ویرایش اولیه کتاب
  • دریافت شابک 
  • دریافت فیپا
  • دریافت مجوز ارشاد
  • صحافی و چاپ کتاب
  •  ارسال کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعلام وصول

مراحل چاپ کتاب چون به صورت اخذ مجوز و اداری می‌باشد شاید کمی دشوار و زمانبر باشد و برای کسانی که برای اولین بار می‌خواهند این کار را انجام دهند کمی دشوار باشد. اما باید به ترتیب و با دقت انجام شود. کتاب قبل از آماده سازی اولیه آمادگی اخذ مجوز ها را ندارد. پس تمام تلاشتان را به کار بگیرید که کتاب به درستی ویرایش و اصلاح شود و آماده چاپ باشد. صحافی و طراحی جلد کتاب تاثیر به سزایی در جذب مخاطب و افزایش میزان فروش دارد حتما برای طراحی جلد از افراد متخصص کمک بگیرید. 

تصویر

زمان و هزینه چاپ کتاب

زمان چاپ کتاب کاملا وابسته به زمان اخذ مجوزها می‌باشد که زمان اخذ فیپا تقریبا یک هفته الی ده روز زمان می‌برد و زمان اخذ مجوز از اداره فرهنگ ارشاد اسلامی یک هفته الی ۴ ماه بعد از تحویل کتاب صادر می‌شود که بستگی به موضوع کتاب دارد. کتاب‌های علمی و دانشگاهی معمولاً در کمترین زمان بررسی می‌شوند اما کتاب‌های شعر یا با موضوعات حساس ممکن است چند ماه پس از ارسال مجوز را دریافت نمایند. همچنین گاهی اوقات ممکن است برای دریافت مجوز نیاز به تغییرات و اصلاحاتی در محتوای کتاب باشد. بنابراین زمان چاپ کتاب از یک ماه تا 5 ماه ممکن است به طول انجامد که بستگی به حجم و موضوع کتاب دارد. هزینه چاپ کتاب نیز باتوجه به قیمت کاغذ در حال نوسان می‌باشد و تعداد تیراژ کتاب و جنس کاغذ تاثیر زیادی در هزینه چاپ کتاب دارد. بنابراین هزینه دقیق چاپ کتاب را نمی‌توان اعلام کرد.

خدمات موسسه پژوهش برتر

کلیه اقدامات و خدمات لازم برای چاپ کتاب در موسسه پژوهش برتر با کیفیت صددرصد تضمینی انجام می‌شود. چاپ فوری کتاب در این مجموعه در حدود یک ماه انجام می‌شود. و کلیه مجوز های لازم برای چاپ کتاب به صورت فوری و تضمینی اخذ می‌گردد. می‌توانید مراحل صحافی طراحی جلد... را به این مجموعه واگذار نمایید تا هر چه سریعتر مراحل چاپ آغاز شود و کتاب چاپ شود و انتشار یابد. هزینه های چاپ کتاب در این موسسه تا حد امکان کاهش داده شده است و اقدامات به صورت فوری می‌باشند. می‌توایند به صورت کاملا آنلاین سفارش خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت مراحل رسیدگی را آغاز نمایند. در این موسسه با تغییر جنس کاغذ و چاپ کتاب در تیراژ پایین توانسته ایم هزینه ها را تا حد امکان پایین آوریم. همچنین کارشناسان موسسه با اعمال تغییراتی از جمله ویرایش جزئی عنوان و طراحی جلد زیبا و متنوع و همچنین صفحه آرایی بسیار جالب میتوانند تعداد مشتری را نیز افزایش دهند.

استخراج کتاب از پایان‌نامه

نگارش کتاب کمی دشوار است و نیاز به مهارت و زمان بیشتری دارد. از همین رو از عهده برخی از دانشجویان و اساتید برنمی‌آید ولی چون به امتیاز آن نیاز دارند مجبور به تهیه کتاب می‌باشند. امروزه استخراج کتاب از پایان‌نامه یکی از مرسوم ترین شیوه ها برای در اختیار داشتن کتاب می‌باشد. استخراج کتاب چندان پیچیده و طولانی نمی‌باشد و کار راحتی است. استخراج کتاب یعنی بخش های پایان‌نامه را با رعایت جزئیات و در مواردی با اعمال تغییرات به کتاب تبدیل کرد. بخش های کتاب و پایان‌نامه با هم تفاوت دارند در کتاب نیازی نیست که شیوه و روش تحقیق بنویسید و یا توضیحات بیشتری در مورد نتایج ارائه کنید. کتاب بخش های مجزایی دارد که باید هر بخش با دقت نوشته شود. بهتر است عنوانی که برای کتاب انتخاب می‌کنید با پایان‌نامه متفاوت باشد نیازی به شباهت بیش از حد آنها وجود ندارد. هر پایان‌نامه را بر حسب کیفیت محتوا می‌توان به یک یا دو کتاب تبدیل کرد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و عرض ادب بله در خدمتتان خواهیم بود . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
پروین
3 سال پیش
من کتاب کودک و یک کتاب داستانی نوشتم میخوام که اونا رو چاپ کنم میتونی کمکی کنید؟ البته نیاز به ویرایش و صفحه ارایی دارن.

خدمات موسسه پژوهش برتر