چاپ تضمینی مقاله scopus

انتشار 3 دی 1398
مطالعه 4 دقیقه

ژورنالهای اسکوپوس دومین رتبه در سطح بین المللی را دارند و بسیار کاربردی و امتیاز آور می‌باشند چنانچه موفق به چاپ مقاله در این نوع از ژورنالها شده باشید خواهید توانست امتیازات بیشماری از چاپ مقاله در ژورنالهای اسکوپوس دریافت نمایید.

چاپ تضمینی مقاله scopus

پایگاه اسکوپوس

حتما نام پایگاه اسکوپوس را جز معتبرترین مجلات علمی معتبر در سطح دنیا شنیده‌اید. این مجلات دومین رتبه بین المللی در بین تمام مجلات دنیا را دارند و بعد از isi سختگیرانه‌ترین و پرامتیازترین مجلات  در دنیا اسکوپوس می‌باشند. مجلات اسکوپوس در دنیا بسیار معتبر و پرطرفدار می‌باشند. پایگاه اسکوپوس یکی از معروف‌ترین محصولات ناشر هلندی الزویر می‌باشداسکوپوس اطلاعات کتاب‌ شناختی حدود 60 میلیون سند را در خود جمع‌آوری کرده‌است. اسکوپوس اطلاعات محصولات حدود ۵هزار ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده‌است. در مجموع اسکوپوس اطلاعات ۱۶ هزار و پانصد مجله علمی پژوهشی را در خود نمایه کرده‌است. اسکوپوس یکی از محصولات الزویر (Elsevier) است که استفاده از اطلاعات آن نیاز به اشتراک و پرداخت هزینه دارد. محصولات الزویر دارای بیش از 55 میلیون مقاله و کتاب است که در حدود 22000 عنوان مجله و کتاب چاپ شده اند.

تصویر

اسکوپوس همه حیطه‌های علوم که شامل علوم زیستی، فیزیک و شیمی و علوم اجتماعی می‌شود را در برمی‌گیرد. در مقایسه‌ای که با وب آو ساینس انجام شده، اسکوپوس حدود ۲۰ درصد پوشش بیشتری از آن داشته‌ است اما مقالات قبل از سال ۱۹۹۵ را ندارد بر خلاف وب آو ساینس که تا سال ۱۹۴۵ را شامل می‌شود و گوگل اسکالر نسبت به این پایگاه‌ها دقت کمتری دارد و اطلاعات مربوط به یاد کرد در آن کمی معیوب است و دیر به دیر به روز رسانی می‌شود.

نحوه اعتبار سنجی مجلات scopus

باتوجه به افزایش ژورنالهای بی‌اعتبار بهتر است مقالات را قبل از سابمیت به ژورنال از لحاظ سطح کیفی و اعتبار بررسی کرد. اعتبار سنجی مجلات  و بررسی سطح کیفی آنها بسیار ضروری می‌باشد چنانچه مجله انتخابی شما اعتبار و کیفیت لازم را نداشته باشد چاپ مقاله اعتباری نخواهد داشت. حتما قبل از انتخاب ژورنال ابتدا آنرا از لحاظ سطح کیفی بررسی نمایید و سپس مراحل سابمیت مقاله را انجام دهید. یکی از روش های قطعی برای اینکه بدانیم مجله جز ژورنالهای scopus می‌باشد یا خیر مراجعه به سایت اسکوپوس است. بایستی وارد سایت Scopus.com شده و عنوان مجله  را آنجا جستجو نمایید. ایندکس Scopus به عنوان پایگاه استنادی معتبر در تمامی دانشگاه های دنیا مورد تایید می‌باشد. به صورتی که در کشور ما نیز نشریات نمایه شده در اسکوپوس، دارای اعتبار بالایی می‌باشند. همچنین به منظور استعلام مجلات نمایه شده در SCOPUS  می‌توان به لینک تهیه شده در وب سایت Elsevier تحت عنوان journal title list  مراجعه کرد. همچنین لیست کتاب های  اسکوپوس نیز در لینکی تحت عنوان book title list در فایل های اکسل با توضیحات و جزئیات کامل شامل ایمپکت فاکتور ها و غیره درج  شده است. برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در موسسه اسکوپوس می‌توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنیدhttp://www.scimagojr.com/journalsearch.php

بعد از اعتبار سنجی مجلات scopus و اطمینان از سطح کیفی آنها می‌توانید مراحل آماده سازی و چاپ مقاله را آغاز نمایید. نحوه آماده سازی مقالات برای سابمیت به ژورنالهای اسکوپوس طبق مراحل زیر می‌باشد:

ترتیب مراحل فوق باید رعایت شود و هر مرحله توسط فرد متخصصی انجام شود که سابقه و مهارت بالایی داشته باشد. مهارت در حوزه تخصصی مرتبط با موضوع تخصصی مقاله و زبان انگلیسی به ترجمه و ویرایش و پارافریز مقالات تخصصی کمک بسیاری خواهد کرد.

نحوه چاپ مقاله در اسکوپوس

برای چاپ مقاله در مجلات تخصصی اسکوپوس می‌بایست ابتدا مقاله را به صورت کاملا با کیفیت به زبان انگلیسی ترجمه نمایید. ترجمه باید کاملا با کیفیت و تضمینی باشد کیفیت پایین ترجمه تخصصی مقالات علمی در مرحله داوری ممکن است باعث ریجکت مقاله گردد بنابراین مقالات تخصصی می‌بایست با بالاترین سطح کیفی ترجمه شوند. از طرفی چون نویسنده مقاله را با سرعت نگارش می‌کند ممکن است ایرادات نگارشی و دستور زبانی در متن آنها مشاهده گردد به همین جهت بهتر است قبل از سابمیت مقاله حتما مقاله ویرایش شود و ایرادات موجود در متن آن اصلاح شود. پارافریز مقاله نیز از جمله مواردی می‌باشد که باید حتما قبل از سابمیت به ژورنال انجام شود. پارافریز تخصصی مقالات علمی با سطح کیفی بسیار بالا و به صورت کاملا تضمینی انجام شود همانطور که در بخش فوق مشاهده فرمودید مراحل چاپ مقاله به ترتیب باید انجام شود و حفظ کیفیت نیز کاملا ضروری می‌باشد.

خدمات موسسه پژوهش برتر

در موسسه پژوهش برتر کلیه خدمات پذیرش و چاپ مقالات تخصصی به صورت تضمینی و با بالاترین سطح کیفی انجام می‌شود کلیه خدمات پذیرش و چاپ مقالات تخصصی به صورت تضمینی می‌باشند و کیفیت و اعتبار بسیار بالایی دارند. کلیه خدمات به صورت کاملا تضمینی ارائه می‌شوند و دارای 72 ساعت گارانتی بسیار معتبر هستند. خدمات موسسه به صورت آنلاین ارائه می‌شوند این موسسه پیشرو در ارائه خدمات دانشگاهی با کیفیت و تضمینی می‌باشد و کلیه خدمات توسط کارشناس مجرب و متخصص ارائه می‌گردد که بسیار فعال و متخصص می‌باشند.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام بله حتما ، شما می توانید اطلاعات issn مجله و همچنین نام و لینک وبسایت نشریه را ارسال بفرمایید تا کارشناسان موسسه بررسی و حضورتان اعلام نتیجه نمایند . راه های ارتباطی با کارشناسان موسسه پژوهش برتر : شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
زاهد
3 سال پیش
برای اعتبار سنجی تضمینی و اطمینان خاطربیشتر من میتونم مجله انتخابیمو به شما ارسال کنم که درصد کیفیت و معتبر بودنش رو بهم بگید"؟

خدمات موسسه پژوهش برتر