فرآیند چاپ تضمینی مقاله در ژورنالهای معتبر

انتشار 20 شهریور 1398
مطالعه 7 دقیقه

برای پذیرش و چاپ تضمینی مقاله در ژورنالهای معتبر داخلی و خارجی می‌توانید از طریق موسسه پژوهش برتر اقدام فرمایید. در این مجموعه کلیه اقدامات پذیرش و چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر با کیفیت کاملا تضمینی انجام می‌پذیرد.

فرآیند چاپ تضمینی مقاله در ژورنالهای معتبر

چاپ مقاله

چاپ مقاله در مجلات معتبر دنیا از اهداف تمامی محققین در دنیا می‌باشد و تحقیقات و پژوهش ها زمانی ارزشمند محسوب می‌شوند که انتشار یابند و تمام محققین بتوانند از آنها استفاده کنند. در صورتی که یک مقاله چاپ نشود ارزشی نخواهد داشت باید انتشار یابد و در اختیار عموم استناد کنندگان قرار بگیرد تا ارزشمند تلقی شود. ژورنالهای معتبر بسیاری در دنیا وجود دارند که وظیفه پذیرش و چاپ مقاله در حوزه های متعدد را بر عهده دارند. عموما مقالاتی که نوشته می‌شوند حالت استاندارد نگارشی ندارند و اغلب نویسندگان مهارت استاندارد سازی مقاله را ندارند از همین رو احتیاج به مشاوره یا همکاری با افراد خبره و با تجربه خواهند داشت. حالت استاندارد نگارشی برای مقالات به ترتیب زیر می‌باشد و نویسندگان قصد چاپ مقاله در هر ژورنالی را داشته باشند باید مقاله را در این چهارچوب آماده کنند.

چهارچوب فوق جهت ارائه یک مقاله معتبر کاملا الزامی است و هیچ یک از بخش ها قابل حذف یا جابه جایی نمی‌باشد. اگر قصد تقویت رزومه خود را دارید و می‌خواهید از این طریق به یک شغل یا مقطع تحصیلی مناسب دست یابید هر چه سریعتر اقدام به چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر کنید. چاپ مقاله یکی از قوی‌ترین و معتبرترین راههای تقویت رزومه شغلی و تحصیلی می‌باشد البته بستگی به کیفیت ژورنال نیز دارد. البته مقاله نویسی و انجام تحقیقات گسترده از عهده خیلی از دانشجویان خارج است و امکانات کافی در اختیار ندارند که می‌توانند از طریق استخراج مقاله از پایان‌نامه یک مقاله در اختیار داشته باشند . استخراج مقاله کار دشواری نیست و چون حجم پایان‌نامه نسبت به سایر فعالیت های پژوهشی بسیار گسترده است می‌توان تعداد 2 تا 3 مقاله از هر پایان‌نامه استخراج کرد. فقط کافی است یک عنوان انتخاب کنید و چهارچوبی که برای مقالات استاندارد معرفی شد را کاملا رعایت فرمایید به این ترتیب یک مقاله کاملا تخصصی در حوزه رشته تحصیلی خود در اختیار خواهید داشت که می‌توانید اقدام به چاپ آن کنید.

مجلات معتبر داخلی و خارجی

مجلات در حالت کلی دو نوع  می‌باشند: یا پایگاه آنها در داخل کشور می‌باشد و یا در خارجی از کشور که اصطلاحا گفته می‌شود مجلات داخلی و خارجی همانطور که اشاره کردیم مجلات معتبر بسیاری در سطح دنیا وجود دارند اما مهم‌ترین آنها که بسیار پرطرفدار و محبوب می‌باشند محدود است و عبارتند از:

isi: موسسه علمی تامسون رویترز به رونمایی از ژورنالهای معتبر در سطح دنیا می‌پردازد دسته از ژورنالهای این موسسه که با نام Isi انتشار میابند و بسیار معتبر هستند. در واقع معروفترین ژورنالهای سطح جهانی که برای تمامی نویسندگان مقالات معتبر آشنا می‌باشد isi است. چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر isi بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

isc: دسته از ژورنالهای معتبر داخلی که چاپ مقاله در آنها از اعتبار بسیار زیادی برخوردار است مجلات isc می‌باشند که اعتبار این ژورنالها در داخل کشور در سطح ژورنالهای isi می‌باشد. اما چون این مقالات در ژورنالهای داخلی چاپ و رونمایی میشوند در خارج از کشور اعتبار ندارند.

scopus: مجلات معتبر scopus بعد از مجلات isi معتبرترین ژورنالهای سطح بین المللی می‌باشند که تقریبا در همه حوزه ها پذیرش و چاپ مقاله دارند این ژورنالها اعتبار بسیار بالایی در سطح دنیا دارند که تقریبا هم داوری طولانی دارند و هم هزینه چاپ در این ژورنالها زیاد است.

pubmed: این ژورنالها متعلق به حوزه های پزشکی و پیراپزشکی می‌باشند و چاپ مقاله در این ژورنالها بسیار حائز اهمیت می‌باشد. مجلات پابمد در سطح بین المللی بسیار پرطرفدار و حائز اهمیت می‍‌‌‌‌‌‌باشند.

jcr: مجلات jcr دسته دیگر از مجلات موسسه تامسون رویترز هستند که اعتبار این ژورنالها نسبت به مجلات isi بسیار بیشتر است. ولی شرایط چاپ مقاله در این ژورنالها با مجلات isi متفاوت می‌باشد.

تصویر

چاپ مقاله در کدام ژورنالهای معتبر تضمینی می‌باشد

برخی از ژورنالها با اینکه داوری بسیار سختگیرانه ای دارند اما نتیجه داوری تقریبا مشخص است و می‌توان گفت:  چاپ مقاله در این ژورنالها تضمینی است. اما برخی از ژورنالها داوری بسیار سختگیرانه ای دارند که نتایج داوری اصلا قابل پیش بینی نمیباشد و کاملا بسته به کیفیت مقاله و نظریه داوران دارد. البته بسیاری از ژورنالهای معتبر با وجود داوری بسیار سختگیرانه پذیرش تضمینی دارند. ولی برخی دیگر از ژورنالها پذیرش تضمینی مقاله ندارند و مقاله باید کیفیت کافی برای سنجیده شدن در مرحله داوری مجله را داشته باشد تا چاپ شود. تقریبا تمامی ژورنالهای نام برده در بخش فوق بخش داوری و پذیرش تضمینی دارند .به جز ژورنالهای jcr  که جز ژورنالهای خارجی هستند و ژورنالهای isc که جز ژورنالهای داخلی میباشند این ژورنالها پذیرش و چاپ تضمینی ندارند..

چاپ مقاله در کدام ژورنالها پولی و در کدام یک رایگان می‌باشد

ژورنالهای معتبر داخلی و خارجی اغلب برای پذیرش مقاله هزینه ای تحت عنوان هزینه چاپ از نویسندگان اخذ می‌کنند که این هزینه توسط ژورنال هر سال به روز رسانی می‌شود در واقع مجلات برای پذیرش و رو نمایی از مقالات شما هزینه دریافت می‌کنند که گاها این هزینه ها در ابتدای کار از نویسنده اخذ می‌گردد و بعد از واریز هزینه مقاله چاپ می‌شود در این صورت مراجعه کنندگان می‌توانند به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه به مقالات استناد نمایند که به این ژورنالها open access گفته میشود که تمام ژورنالهای معتبر isi. isc. pubmed. scopus جز این دسته از ژورنالها محسوب می‌شوند اما دسته دیگری از ژورنالها هستند که مقاله را به صورت رایگان پذیرش می‌کنند و هزینه چاپ از استناد کنندگان به مقاله دریافت می‌شود. این ژورنالها close access می‌باشند که ژورنالهای jcr جز این دسته از ژورنالها محسوب می‌شود.

مراحل چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر دنیا

معتبرترین ژورنالهای دنیا که مقالات معتبرعلمی را پذیرش می‌کنند. هر کدام یک فیلتر به نام داوری دارند که هر مقاله ای موفق به گذر از این مرحله شود می‌تواند در ژورنال مورد نظر چاپ شود. در واقع در هر مجله بخش داوری اهمیت به سزایی دارد و باید به فکر این مرحله باشید. برای پذیرش و چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر سطح دنیا طی مراحل زیر الزامی می‌باشد:

ترجمه متون تخصصی: ترجمه تخصصی در دنیا جهت برقراری ارتباط بین کشور های بین المللی تاثیر به سزایی دارد در بخش چاپ مقاله نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد. برای اینکه بتوانید یک مقاله فوق تخصصی را ترجمه کنید احتیاج به مترجم متخصص از آن حوزه دارید. ترجمه تخصصی مقالات از ددیگاه داوران بسیار حائز اهمیت است و روشن کننده مفهوم متون می‌باشد. از طرفی باید به این نکته توجه داشته باشید که داوران ژورنالهای معتبر خارجی مهارت بسیار بالایی در تشخیص کیفیت ترجمه دارند.

ویرایش فنی و زبانی مقالات: مقالاتی که نویسنده با سرعت آنها را می‌نویسد باید ویرایش شوند ویرایش فنی و زبانی و ساختاری مقالات باید با کیفیت زیادی انجام شوند توجه به علایم نگارشی در متون تخصصی مقالات بسیار مهم است.

اعتبار سنجی مجله: ژورنالها سطح کیفی متفاوتی دارند و از این رو باید آنها را از لحاظ سطح اعتبار علمی مورد سنجش قرار دهید تا مناسبترین سطح کیفی برای مقالات را به دست آورید.

انتخاب ژورنال مناسب برای مقاله: برای هر مقاله باید مناسبترین مجله از لحاظ میزان سطح علمی را انتخاب کنید بلند پروازی در انتخاب ژورنال موجب ریجکت مقاله می‌شود. بنابر این کاملا سطح کیفی مقالات را رعایت نمایید. همچنین مجلات فقط در حوزه های خاصی مقاله را پذیرش می‌کنند حتما به حوزه و زمینه نگارشی مقاله نیز توجه نمایید.

ویرایش و فرمت‌بندی مقاله: مقالات باید ویرایش شوند و هر مجله فرمت و قابل مشخصی برای مقالات در نظر می‌گیرد که مقالات باید قبل از سابمیت تبدیل به آن فرمت شوند و تا زمانی که مقاله فرمت درستی نداشته باشد در مجله پذیرفته نخواهد شد.

سابمیت مقاله: مقاله را بعد از اتمام مراحل فوق به ژورنال مورد نظرتان سابمیت کنید سردبیر در حین مکاتبه با شما احتمال دارد سوالاتی بپرسد که باید آمادگی پاسخ به سوالات را داشته باشید. همراه مقاله یک کاورلتر به ژورنال مورد نظرتان ارسال نمایید سردبیر یک بررسی کلی در مورد مقاله انجام می‌دهد و سپس مقاله را به بخش داوری ارسال می‌کند.

داوری مقاله: هر مجله 5 یا 6 نفر داور دارد که داوران در یک بازه زمانی مشخص باید مقاله را بررسی کنند و نتیجه را به سردبیر گزارش کنند. نتیجه نهایی از بررسی نظرات کلیه داوران ژورنالها حاصل می‌گردد.

اخذ نتیجه داوری: نتیجه داوری از طریق آدرس ایمیل نویسنده مسئول به وی ارسال خواهد شد که نتیجه داوری سه حالت می‌تواند داشته باشد: یا اینکه مقاله پذیرفته شود, مقاله ریجکت گردد, مقاله نیاز به بازبینی داشته باشد.

تصویر

خدمات چاپ تضمینی موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر یکی از معتبرترین موسساتی است که پذیرش و چاپ مقاله در این مجموعه به صورت کاملا تضمینی انجام می‌شود. کلیه خدمات لازم برای پذیرش و چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر داخلی و خارجی در این مجموعه به صورت کاملا تضمینی ارائه می‌گردد. از جمله خدمات موسسه پژوهش برتر:

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و عرض اب لطفا برای کسب اطلاعت بیشتر در این خصوص و راهنمایی های لازم با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
باقری
3 سال پیش
سلام. لطفا برای تهیه مقاله از رساله، ترجمه، چاپ و بطور کلی از صفر تا صد کار، یک قراردادی ارسال فرمایید تا در صورت پذیرش رساله ام را ارسال کنم. با تشکر
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام واحترام ضمن تشکر از حسن توجه شما برایتان آرزوی موفقیت و کامیابی داریم . باسپاس
بازدیدکننده
مرتضی رسی
3 سال پیش
سلام ممنونم از راهنماییتون مطلب کامل و ممفیدی بود.

خدمات موسسه پژوهش برتر