هزینه اخذ مجوز چاپ کتاب

انتشار 30 شهریور 1402
مطالعه 5 دقیقه

با توجه به افزایش قیمت کاغذ هزینه چاپ کتاب افزایش بسیاری یافته است. گاها برخی از نویسندگان به دلیل هزینه بسیار بالای چاپ کتاب از انجام آن منصرف می‌شوند. اما ما در موسسه پژوهش برتر متدهایی را به کار گرفته ایم تا بتوانیم با کمترین هزینه و در کمترین زمان کتاب را به چاپ برسانیم.

هزینه اخذ مجوز چاپ کتاب

چاپ کتاب

چاپ کتاب

کتاب یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین منابع جهت استناد می‌باشد زیرا کتاب ها با اخذ مجوز از چندین وزارت و سازمان و با تایید کیفیت چاپ و منتشر می‌شوند, بنابراین قابلیت اعتماد بیشتری دارند. در مدارس, دانشگاه ها و آموزشگاههای معتبر معتبرترین منبع اسنادی کتاب می‌باشد. کتاب ها در زمینه های علمی, تخیلی, داستانی, کتاب شعر, کتاب کودکان, کتاب درسی و ... می‌باشند. که برای نوشتن هر کتاب در موضوعات متنوع نیاز به نویسنده متخصص آن رشته می‌باشد مثلا فردی که کتاب علمی نگارش می‌کند و در آن زمینه بسیار خبره می‌باشد به هیچ عنوان نمی‌تواند کتاب کودک بنویسید زیرا هر یک متفاوت می‌باشند و نیاز به استعدادهای متنوعی دارند.

عموما فردی که نگارش کتاب را انجام می‌دهد نمی‌تواند مراحل صفحه‌آرایی و طراحی جلد را نیز به پیش ببرد و هر یک از این موارد نیاز به استعدادهای جدا و متنوع دارد. می‌توانید بعد از انجام نگارش یا استخراج کتاب مراحل چاپ کتاب را به موسسات معتبر واگذار نمایید. چاپ کتاب امتیازات بیشماری برای نویسنده در پی دارد که همین اخذ امتیازات از اصلی ترین دلایل گرایش افراد به نویسندگی می‌باشد.

مراحل چاپ کتاب

بعد از اتمام نگارش باید اقدامات آماده سازی برای چاپ آغاز شود. مراحل چاپ کتاب به شرح زیر می‌باشد:

آماده سازی محتوای کتاب ویرایش اولیه کتاب

دریافت مجوز ارشاد

صحافی و چاپ کتاب

ارسال کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعلام وصول

مراحل چاپ کتاب

مراحل چاپ کتاب چون به صورت اخذ مجوز و اداری می‌باشد شاید کمی دشوار و زمانبر باشد و برای کسانی که برای اولین بار می‌خواهند این کار را انجام دهند کمی دشوار باشد. اما باید به ترتیب و با دقت انجام شود. کتاب قبل از آماده سازی اولیه آمادگی اخذ مجوز ها را ندارد. پس تمام تلاشتان را به کار بگیرید که کتاب به درستی ویرایش و اصلاح شود و آماده چاپ باشد. صحافی و طراحی جلد کتاب تاثیر به سزایی در جذب مخاطب و افزایش میزان فروش دارد حتما برای طراحی جلد از افراد متخصص کمک بگیرید.

استخراج کتاب از پایان‌نامه

نگارش کتاب کمی دشوار است و نیاز به مهارت و زمان بیشتری دارد. از همین رو از عهده برخی از دانشجویان و اساتید برنمی‌آید ولی چون به امتیاز آن نیاز دارند مجبور به تهیه کتاب می‌باشند. امروزه استخراج کتاب از پایان‌نامه یکی از مرسوم ترین شیوه ها برای در اختیار داشتن کتاب می‌باشد. استخراج کتاب چندان پیچیده و طولانی نمی‌باشد و کار راحتی است. استخراج کتاب یعنی بخش های پایان‌نامه را با رعایت جزئیات و در مواردی با اعمال تغییرات به کتاب تبدیل کرد. بخش های کتاب و پایان‌نامه با هم تفاوت دارند در کتاب نیازی نیست که شیوه و روش تحقیق بنویسید و یا توضیحات بیشتری در مورد نتایج ارائه کنید. کتاب بخش های مجزایی دارد که باید هر بخش با دقت نوشته شود. بهتر است عنوانی که برای کتاب انتخاب می‌کنید با پایان‌نامه متفاوت باشد نیازی به شباهت بیش از حد آنها وجود ندارد. هر پایان‌نامه را بر حسب کیفیت محتوا می‌توان به یک یا دو کتاب تبدیل کرد.یکی از راه های کسب امتیاز برای داوطلبان مصاحبه دکتری ،تبدیل پایان نامه به کتاب می باشد .

نوشتن پایان نامه خوب

نوشتن پایان نامه خوب و با کیفیت برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رود. اما مهم این است پایان نامه ای که نگارش شده کیفیت خوب داشته باشد تا بتوان از ان مقاله استخراج کرد وبالاتر از ان بتوان برای تبدیل پایان نامه به کتاب استفاده کرد. در بسیاری از دانشگاه ها دانشجویان ملزم هستند که از پایان نامه مقاله استخراج نمایند و تا روز دفاع و یا مدتی بعد از دفاع به دانشگاه ارائه دهند . و همچنین برای چاپ کتاب نیز می توانند از پایان نامه استفاده نمایند و حاصل پژوهش های خود را به کتاب تبدیل نمایند .تبدیل پایان نامه به کتاب یکی از بی دردسر ترین و راحت ترین روش ها برای کسب امتیاز در مصاحبه دکتری می باشد.

معمولا پایان نامه ها در 5 بخش کلی ارائه می شوند :

معمولا پایان نامه ها در 5 بخش کلی ارائه می شوند:

فصل اول دربردارنده کلیات پژوهش ،فصل دوم مبانی نظری و پیشینه های پژوهش ، فصل سوم روش شناسی پژوهش و فصل چهارم تجزیه و تحلیل اطلاعات و فصل اخر قسمت بحث و نتیجه گیری است.

در تبدیل پایان نامه به کتاب لازم نیست همه بخش های پایان نامه ذکر شود . در واقع بخشهایی از پایان نامه درصورت حذف شدن و تغییر یافتن به بهتر شدن کتاب کمک می کند .معمولا در تبدیل پایان نامه به کتاب مبانی نظری و ادبیات تحقیق که شامل تعاریف و اهداف و انواع موضوع و همچنین قسمت هایی مانند بحث و نتیجه گیری که شامل پیشنهادهای تحقیق می باشد اورده می شود . و نیازی به آوردن فرضیه ، سوالات پژوهش و بیان مساله نمی باشد .

 اضافه کردن رفرنس ها

باتوجه به اینکه پایان نامه شما در سازمان هایی مثل کتابخانه ملی ثبت خواهند شد در صورت تمایل به چاپ تعداد جلد بالا می توانید کتاب خود را استاندارد تر نمایید و مطالب مفید تری به ان اضافه نمایید . می توانید از نظر اساتید متخصصانی که در حیطه موضوعی شما فعالیت می کنند استفاده نمایید و درصورت نیاز به اوردن مطالب مفید تر و بهتر جهت غنی تر کردن محتوای کتابتان بهره ببرید . همچنین می توانید از طریق اضافه کردن رفرنس های جدید تر و بروز تر که متناسب با ان مطالب نیز در داخل متن اضافه می شوند محتوای کتاب خود را بروز تر و غنی تر نمایید . موسسه پژوهش برتر در این زمینه می تواند شما را یاری نماید .

خدمات موسسه پژوهش برتر

خدمات موسسه پژوهش برتر

کلیه اقدامات و خدمات لازم برای چاپ کتاب در موسسه پژوهش برتر با کیفیت صددرصد تضمینی انجام می‌شود. چاپ فوری کتاب در این مجموعه در حدود یک ماه انجام می‌شود. و کلیه مجوز های لازم برای چاپ کتاب به صورت فوری و تضمینی اخذ می‌گردد. می‌توانید مراحل صحافی طراحی جلد... را به این مجموعه واگذار نمایید تا هر چه سریعتر مراحل چاپ آغاز شود و کتاب چاپ شود و انتشار یابد. هزینه های چاپ کتاب در این موسسه تا حد امکان کاهش داده شده است و اقدامات به صورت فوری می‌باشند. می‌توایند به صورت کاملا آنلاین سفارش خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت مراحل رسیدگی را آغاز نمایند. در این موسسه با تغییر جنس کاغذ و چاپ کتاب در تیراژ پایین توانسته ایم هزینه ها را تا حد امکان پایین آوریم.


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

جهت اطلاع از هزینه لطفا فایل نهایی کتاب و تعداد جلد در خواستی. نوع جلد درخواستی و ... را اعلام فرمایید تا برآورد هزینه انجام شود.

بله در ابتدا براساس درخواست شما کتاب در حیطه موضوعی معرفی می نماییم هر کدام مورد تایید بود برای ترجمه توسط مترجمین متخصص اقدام می شود و بعد از ان برای دریافت مجوز ها و چاپ اقدام می نماییم.

بله برای چاپ کتاب کودک نیز اقدام می شود .

اطلاعات کتاب و نویسنده را ارسال بفرمایید ما بررسی می کنیم که ایا این کتاب قبلا چاپ شده است یا خیر .

معمولا بازه زمانی برای چاپ کتاب یک ماه الی یک ماه و نیم می باشد. اگر تایم کمتری داشته باشید می توانید به صورت فشرده یا فشرده پلاس ثبت فرمایید. تا در تایم کوتاهتری کتاب ها تحویل داده شود.

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
7 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما در خدمتتان هستیم می توانید فایل کتابتان را ارسال بفرمایید تا کارهای لازم برای دریافت مجوز و چاپ کتاب را انجام دهیم باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
7 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما موسسه پژوهش برتر می تواند در بازه 45روزه تمامی مجوز ها و کارهای چاپ کتاب از قبیل صفحه ارایی ویراستاری و طراحی جلد را انجام و به چاپ برساند باتشکر
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
سلام من می خوام برای کتابم مجوز دریافت کنم اما نمی دونم از کجا باید اقدام کنم می تونید کمکم کنید
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
سلام من یک کتاب دارم می خوام مجوز های کتاب رو بگیرم تا بتونم کتابم رو چاپ کنم

خدمات موسسه پژوهش برتر