مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب

انتشار 14 اردیبهشت 1402
مطالعه 9 دقیقه

موسسه پژوهش برتر در زمینه تبدیل پایان نامه به کتاب می تواند کمک رسان دانشجویان باشد و تمامی مراحل را به صورت تخصصی و حرفه ای انجام دهد. کافی است فایل نهایی پایان نامه را به موسسه ارسال فرمایید.

مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب

امتیاز چاپ کتاب از پایان‌نامه

چاپ کتاب از پایان‌نامه و هم‌چنین چاپ کتاب تألیفی امتیازات و مزایای زیادی برای صاحب اثر دارد. ازجمله امتیازات چاپ کتاب از پایان‌نامه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دریافت امتیاز پژوهشی در مصاحبه دکتری

کسانی که در مصاحبه دکتری شرکت می‌نمایند اگر سابقه تألیف و چاپ کتاب داشته باشند و یا اینکه پایان‌نامه خود را تبدیل به کتاب نمایند می‌توانند از امتیاز پژوهشی آن‌که معمولاً تا 4 نمره است استفاده نمایند.

دریافت امتیاز پژوهشی در مصاحبه دکتری

تقویت رزومه اساتید و هیئت‌علمی دانشگاه‌ها

اساتید و هیئت‌علمی دانشگاه‌ها با چاپ کتاب درزمینهٔ تخصصی خود و پژوهش‌هایی که انجام می‌دهند می‌توانند رزومه علمی خود را تقویت نموده و برای کسب مدارج بالاتر امتیاز دریافت نمایند.

قویت رزومه اساتید و هیئت‌علمی دانشگاه‌ها

دریافت کسری خدمت دوره سربازی

آن دسته از افرادی که در حین خدمت سربازی و یا در حال اعزام هستند نیز با توجه به دستورالعمل‌های مشخص‌شده از طرف ارگان‌های مرتبط با وظیفه خدمت سربازی می‌توانند با چاپ کتاب برای دریافت کسری خدمت اقدام نمایند.

کسری خدمت دوره سربازی

تقویت رزومه برای استخدام در سازمان‌های دولتی و خصوصی

بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌ها در شرایط استخدامی خود علاوه بر آزمون، رزومه پژوهشی و تحصیلی افراد را موردبررسی قرار می‌دهند و هرچقدر این رزومه پربارتر باشد امتیاز دریافت شده و شانس قبولی در استخدام بالاتر خواهد بود.

تقویت رزومه برای استخدام در سازمان‌های دولتی و خصوصی

دسترسی آسان علاقه‌مندان به کتاب‌های چاپ‌شده

کتاب‌های چاپ‌شده معمولاً با تیراژ بالا و هم‌چنین بدون محدودیت در دسترس عموم قرار می‌گیرند و همین امر باعث می‌شود علاقه‌مندان به‌راحتی بتوانند به کتاب‌ها دسترسی داشته باشند چون پایان‌نامه‌ها به‌راحتی قابل‌دسترسی نمی‌باشند.

دسترسی آسان علاقه‌مندان به کتاب‌های چاپ‌شده

کم‌هزینه بودن و آسان بودن چاپ کتاب از پایان‌نامه

چاپ کتاب از پایان‌نامه به نسبت چاپ مقاله هزینه کمتری نیاز دارند و نیاز به هزینه‌های خیلی بالا و خارج از عرف نیست. و هم‌چنین چاپ کتاب از آسان‌ترین روش‌ها برای کسب امتیاز و تقویت رزومه است. چون معمولاً فایل را به انتشارات می‌سپارید و ضرورتی ندارد که خودتان درگیر مراحل دریافت مجوزها و چاپ و... باشید و هم‌چنین در حالتی که پایان‌نامه را به کتاب را تبدیل می‌نمایید متن آماده است و فقط باید تبدیل به کتاب انجام شود.

کم‌هزینه بودن و آسان بودن چاپ کتاب از پایان‌نامه

چاپ کتاب در زمان کوتاه

پروسه چاپ کتاب زیاد زمان‌بر نیست. مراحل دریافت مجوزهای لازم برای شابک و فیپا و چاپ معمولاً بازه زمانی زیادی نیاز ندارد و حدوداً یک‌ماهه و حتی کمتر نیز قابل دریافت است.

ثبت شدن در کتابخانه ملی مرکزی

بعد از دریافت مجوزهای فیپا و چاپ اطلاعات کتاب در کتابخانه ملی مرکزی ثبت می‌شود و اطلاعات شما به‌عنوان نویسنده کتاب در سایت کتابخانه ملی مرکزی بالا می‌آید.

مراحل تبدیل پایان‌نامه به کتاب

برای تبدیل پایان‌نامه به کتاب نیاز است مراحل زیر طی شود:

تبدیل فرمت پایان‌نامه به فرمت کتاب

در ابتدا لازم است فایل پایان‌نامه از حالت پایان‌نامه خارج شود و شکل و شمایل کتاب را پیدا کند. تمام مطالب پایان‌نامه قابل‌استفاده در کتاب نیستند و ضروری هست برخی از مطالب حذف شوند. این مرحله باید توسط متخصص مربوطه انجام شود تا ایرادات احتمالی آن نیز برطرف شود و فرمت بندی کتاب انجام شود.

 تبدیل فرمت پایان‌نامه به فرمت کتاب

انتخاب موضوع مناسب برای کتاب

چون معمولاً موضوعات پایان‌نامه‌ها طولانی هستند بهتر هست همان عنوان برای کتاب نیز استفاده نشود و موضوعی مناسب با محتوای متن و کوتاه و جذاب انتخاب شود تا مخاطب را جذب نماید.

 صفحه‌آرایی و ویرایش ادبی متن کتاب

صفحه‌آرایی و ویرایش ادبی متن کتاب

صفحه‌آرایی مجموعه اقداماتی است که قبل از چاپ انجام می‌شود تا شکل و ظاهر کتاب و صفحات شکیل‌تر شود. کارهایی ازجمله انتخاب فونت، اندازه کلمات، فاصله خطوط، فاصله از حاشیه متن و جای گذاری عکس‌ها و ... از اقدامات مربوط به صفحه‌آرایی هستند. ویراستاری کتاب و ویرایش نیز باعث می‌شود کتاب با اصول نگارش ادبی بررسی‌شده و ایرادات مربوط به تایپ، املایی، گرامری و دستور زبانی اصلاح شوند.

طراحی جلد کتاب

انتخاب طرح جلد مناسب باعث خواهد شد کتاب شما در مرحله اول که جذب مخاطب است، موفق شود. باید بر اساس معیارهایی از قبیل محتوای کتاب، رده سنی و جنسیت مخاطب، نوع فرهنگ و سلیقه مخاطب، رنگ مورداستفاده و .. طراحی را برای جلد انتخاب نمایید که نظر مخاطب را جلب نماید و هم‌چنین با قوانین چاپ کتاب هم همخوانی داشته باشد.

طراحی جلد کتاب

دریافت شابک برای کتاب

شماره استاندارد بین‌المللی کتاب (International Standard Book Number) به‌اختصار ISBN یک کد 10 الی 13 رقمی است که برای هر کتاب به‌صورت منحصربه‌فرد تعلق می‌گیرد. که برای دریافت فیپا نیز ضروری است که ابتدا شابک را داشته باشید. معمولاً پروسه چاپ کتاب و دریافت مجوزها باید از طرف ناشر انجام شود.

دریافت مجوز فیپا و چاپ

فیپا همان فهرست‌نویسی پیش از چاپ است که در صفحه اول هر کتاب درج می‌شود. این مجوز از طرف سازمان اسناد و کتابخانه مرکزی صادر می‌شود و بعد از دریافت این مجوز می‌توانید کتاب خود را برای چاپ آماده نمایید. اطلاعاتی که در فیپا درج می‌شود شامل: نام نویسنده، عنوان کتاب، اطلاعات ناشر، سال چاپ و مشخصات کتاب و ... هست.

دریافت مجوز فیپا و چاپ

چاپ کتاب

بعد از دریافت مجوزهای چاپ از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی کتاب به مرحله چاپ می‌رسد و بر اساس تیراژ درخواستی چاپ در چاپخانه انجام می‌شود و کتاب صحافی می‌شود.

عوامل مؤثر در کیفیت چاپ کتاب

در تبدیل پایان‌نامه به کتاب رعایت یک سری مسائل باعث می‌شود که کیفیت کتاب چاپ‌شده بالاتر باشد هرچقدر کتاب باکیفیت باشد ارزشمندتر خواهد بود.

حذف قسمت‌های اضافی

پایان‌نامه‌ها متشکل از 5 فصل هستند که فصل اول مربوط به کلیات پژوهش، فصل دوم شامل مبانی نظری و پیشینه‌های پژوهش، فصل سوم روش‌شناسی پژوهش، فصل چهارم تجزیه‌وتحلیل اطلاعات و فصل پنج بحث و نتیجه‌گیری است. در تبدیل پایان‌نامه به کتاب لزومی به آوردن همه فصل‌های پایان‌نامه نیست و بهتر است برخی از قسمت‌ها حذف شوند. به‌طور مثال قسمت‌هایی که به فرضیه، سؤالات پژوهش و بیان مسئله می‌پردازند نیازی نیست که در کتاب هم آورده شوند.

 حذف قسمت‌های اضافی

استفاده ازنظر اساتید برتر و متخصص

زمانی که می‌خواهید پایان‌نامه را تبدیل به کتاب نمایید بهتر است ازنظر اساتید و متخصصان در این زمینه استفاده نمایید و مطالب دیگری را نیز به متن اضافه نمایید تا هم ارزش علمی کتاب بالاتر رود و هم این‌که تخصصی‌تر نوشته شود. این اضافه کردن مطالب می‌تواند باعث بهبود کیفیت کتاب باشد. اضافه کردن عکس‌ها و تصاویر مرتبط، جداول و مطالب مرتبط و مفید کتاب را غنی‌تر می‌کند.

 استفاده ازنظر اساتید برتر و متخصص

استفاده از تصویر جلد مناسب و مرتبط با موضوع کتاب

مخاطب قبل از خواندن کتاب جلد آن را می‌بیند و هرچقدر این تصویر جلد گیراتر باشد برای خواننده و مخاطب جذاب خواهد بود و خواننده را برای خواندن آن ترغیب می‌نماید. بهتر است خود دانشجو چون اشراف کاملی بر محتوای کتاب دارد، پیشنهادهایی را برای طرح جلد ارائه نماید تا بهترین تصویر برای طراحی انتخاب شود .

 موضوع کتاب

استفاده از فهرست منابع در کتاب

در تنظیم کتاب حتماً به این نکته توجه داشته باشید که کتاب دارای فهرست باشد. و همچنین این نکته را هم باید خاطرنشان کرد که در تبدیل پایان‌نامه به کتاب چون برخی بخش‌ها حذف می‌شوند حتماً در انتهای کار منابعی که مطالب مرتبط با آن‌ها حذف‌شده را از فهرست منابع نیز حذف کرد. مورد بعدی که می‌تواند به کیفیت کتاب کمک کند استفاده از نمایه است. نمایه که معمولاً به‌صورت پیوست در انتخاب کتاب می‌آید شامل فهرستی از اصطلاحات، کلمات و اسامی اشخاص یا مکان‌هایی هست که در متن استفاده‌شده‌اند که برای توضیح بیشتر یا راهنمای مخاطب قرار می‌گیرند.

استفاده از فهرست منابع در کتاب

هزینه تبدیل پایان‌نامه به کتاب

هزینه یکی از فاکتورهای مهم برای مخاطب است و می‌خواهد قبل از انجام کار از هزینه‌های آن مطلع باشد. در تبدیل پایان‌نامه به کتاب هم عوامل مختلفی بر هزینه تأثیرگذار هستند.

تعداد کلمات پایان‌نامه: اولین و مهم‌ترین فاکتور در برآورد هزینه تبدیل پایان‌نامه به کتاب تعداد کلمات پایان‌نامه است. هرچقدر تعداد کلمات متن و هم‌چنین تعداد منابع پایان‌نامه بیشتر باشد، هزینه تبدیل فرمت به کتاب نیز بیشتر خواهد بود.

کیفیت فرمت بندی: سطح کیفی کار ارائه‌شده در زمان فرمت بندی می‌تواند به دو حالت طلایی و طلایی پلاس انجام شود. در سطح طلایی پلاس متن یک‌بار دیگر بازخوانی شده و ایرادات و غلط‌های تایپی و نگارشی برطرف می‌شود و درواقع فایل ویرایش می‌شود. هزینه کیفیت طلایی پلاس نسبت به حالت طلایی بالاتر است.

قطع کتاب: با توجه به قطع و اندازه کتاب و میزان استفاده از کاغذ هزینه تغییر می‌کند. قطع‌های رایج برای چاپ کتاب، قطع وزیری که اندازه همان کتاب‌های درسی معمولی است و قطع‌های رقعی، رحلی، خشتی، پالتویی و جیبی هستند که با توجه به نیاز و سلیقه و شرایط انتخاب می‌شوند.

رنگ چاپ کتاب: اگر قرار باشد چاپ کتاب به‌صورت رنگی باشد یا برخی از صفحات رنگی چاپ شوند نسبت به حالتی که صفحات سیاه‌وسفید هستند، هزینه بیشتر می‌شود. برآورد دقیق‌تر هزینه رنگی کتاب با توجه به تعداد صفحات رنگی انجام می‌شود.

نوع جلد کتاب: در چاپ کتاب انواع جلدها را می‌توان انتخاب کرد. جلدهای شومیز، جلدهای سخت و یا جلدهای چرمی انواع جلدهایی هستند که برای جلد کتاب استفاده می‌شوند.

تعداد صفحات کتاب: تعداد صفحات فایل کتاب معیار مهم در برآورد هزینه کتاب است و هرچقدر تعداد صفحات بیشتر باشد هزینه چاپ نیز بیشتر خواهد بود.

تعداد جلد کتاب: تعداد نسخه‌های لازم برای چاپ نیز در قیمت تأثیر دارد و هرچقدر این تعداد بیشتر باشد هزینه نیز بیشتر می‌شود.

زمان چاپ کتاب: در حالت کلی برای فرآیند چاپ کتاب سه بازه زمانی عادی، فشرده و فشرده پلاس در نظر گرفته می‌شود که هرچقدر این تایم کوتاه‌تر باشد هزینه بیشتر خواهد بود.


خدمات درخواستی: خدمات طراحی جلد و هم‌چنین صفحه‌آرایی و هم‌چنین جنس کاغذ، ویرایش و بازخوانی متن، تایپ فرمول‌ها و ... در هزینه تأثیر دارند.

برآورد آنلاین هزینه چاپ کتاب

تا به اینجای کار روند و مراحل تبدیل پایان‌نامه به کتاب را یادآور شدیم. دوستانی هستند که مایل هستند به‌صورت آنلاین و سریع خودشان برآورد هزینه را انجام دهند. برای برآورد می‌توانید به‌صورت زیر اقدام فرمایید.

مراحل ثبت سفارش تبدیل پایان‌نامه به کتاب در موسسه پژوهش برتر

برای ثبت سفارش تبدیل پایان‌نامه به کتاب در موسسه پژوهش برتر کافی است مراحل زیر را طی فرمایید.

1 - ثبت سفارش و ارسال درخواست و فایل پایان‌نامه

2-بررسی فایل توسط پشتیبان و ارسال برآورد هزینه

3 - انجام کار فرمت بندی و تبدیل به کتاب

4 - تائید فایل‌های نهایی و دریافت مجوزها و چاپ

پژوهش برتر

ثبت سفارش تبدیل پایان‌نامه به کتاب در موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر در راستای خدمت‌رسانی به فرهیختگان و دانشگاهیان عزیز این امکان را فراهم آورده است تا با ارسال فایل نهایی پایان‌نامه خود بتوانند کلیه امورات مربوط به تبدیل فرمت بندی پایان‌نامه به کتاب و هم‌چنین مراحل دریافت مجوزها جهت چاپ را پیگیری و نهایتاً تعداد نسخه‌های درخواستی کتاب خود را دریافت نمایند. کادر مجرب و حرفه‌ای موسسه پژوهش برتر تمامی مراحل را به‌دقت انجام و هر مرحله فایل را برای تائید ارسال می‌نمایند تا بررسی نموده و هر موردی که نیاز هست رعایت شود را اطلاع نمایید. تا کتابی باسلیقه و دلخواه شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن چاپ و ارسال نمایند. این نکته را هم در نظر داشته باشید که تمامی اطلاعات و فایل‌های ارسالی شما به‌صورت کاملاً محرمانه در موسسه حفظ می‌شوند و از این بابت هم آسودگی خیال داشته باشید. جهت ارتباط با کارشناسان کلیک نمایید

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

بله. هیچ گونه محدودیتی در خصوص تعداد جلد جهت چاپ وجود ندارد و می توانید هر چند جلد که مد نظر باشد برای چاپ انتخاب فرمایید.

موسسه پژوهش برتر دارای مجوز از وزارت صمت و اینماد است و ملزم به رعایت تمامی اصول کاری در حوزه کسب و کار انلاین می باشد و یکی از اصول کاری نیز حفظ محرمانگی اسناد و فایل های مشتریان است و شما می توانید با خیال راحت فایل خود را به موسسه بسپارید.

موسسه پزوهش برتر علاوه بر تبدیل فرمت پایان نامه به کتاب کلیه مراحل مربوط به چاپ کتاب را نیز انجام میدهد و تمامی مجوز های لازم برای چاپ را نیز دریافت می نماید و هر چند جلد مد نظر داشته باشید چاپ و ارسال می نماید تا درب منزل تحویل بگیرید.

برای دریافت هزینه ها لطفا فایل نهایی پایان نامه و تعداد جلد درخواستی را برای کارشناسان موسسه ارسال فرمایید تا در اسرع وقت بررسی و براورد را انجام دهند.

برای انجام خدمات تبدیل فرمت و هم چنین چاپ نیاز است فایل ورد نهایی را در اختیار موسسه قرار دهید.

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
2 روز پیش
با سلام و احترام فرهیخته ی گرامی لطفا درخواستتان را به ایمیل موسسه ارسال فرموده و یا با شماره ی زیر در ارتباط باشید تا راهنمایی صورت گیرد باتشکر ایمیل:p.bartar100@gmail.com شماره تماس :09214572013
بازدیدکننده
بازدیدکننده
3 روز پیش
سلام وقتتون بخیر ببخشی من میخوام پایان نامم رو به کتاب تبدیل کنم؟ شما میتونید این کار رو برام انجام بدین؟؟ چجوری درخواست بدم؟

خدمات موسسه پژوهش برتر