تولید محتوا در اینستاگرام(راهنمای جامع برای تولید محتوا در سایت و اینستاگرام)

انتشار 19 بهمن 1401
مطالعه 9 دقیقه

محتوا چیست؟

محتوا به معنی هر چیزی که برای انسان قابل درک باشد که می تواند هم از طریق کانال های دیجیتال و یا غیردیجیتال ارائه شود. مانند مقاله ای که می خوانید،کلیپ های خنده داری که در شبکه های اجتماعی می بینید، فیلم های آموزشی یا پادکست ها و ...

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا به معنی خلق کردن مواردی که برای انسان قابل درک باشد و بتواند جذب آن شود. در واقع ما با تولید محتوا می خواهیم اطلاعاتی را به خواننده منتقل کنیم که برایش جذاب باشد و بتواند در مسیر آن قرار گیرد. محتوای خوب محتوایی هست که ذهن مخاطب را درگیر نماید و به سمت مطلب درخواستی سوق دهد.

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چه هدفی را دنبال می کند؟

افزایش فروش و سود در کسب و کارها هم به طور مستقیم و هم به طور غیر مستقیم. مستقیم مثل افزایش فروس محصولات و خدمات ... و غیر مستقیم مثل عضویت در سایت و مطالعه آن و افزایش بازدید سایت

افزایش فروش و سود

جلب اعتماد مخاطب با ارائه محتوای به موقع و ایجاد راه های ارتباط و آشنایی مخاطب با سایت و محصولات شما که مخاطب راغب می شود به شما اعتماد نماید و در مواقع نیاز به شما رجوع کند.

جلب اعتماد مخاطب.

شناخته شدن برند با ارائه محتواهای مناسب برند شما شناخته می شود و در ذهن ماندگار می گردد و درزمان های مناسب برند شما به ذهن مخاطب می آید.

شناخته شدن برند

تولید محتوای مناسب برای سئو سازی بهترین گزینه هست. وقتی محتوا براساس اصول سئو تولید می شود، افزایش بازدید سایت و ارتقا رتبه سایت در گوگل را در پی دارد.

تولید محتوای مناسب

ارائه تخصص، وقتی شما محتوایی در مورد تخصص خودتان تولید می کنید مشتری را با تخصص و کار خودتان آشنا می سازید.

تخصص

ویژگی های محتوای ارزشمند

محتوای تولید شده باید ویژگی هایی داشته باشد از جمله:

  1. نیاز خواننده یا کاربر را شناسایی و پاسخ دهد.

  2. جنبه آموزشی و یادگیری داشته باشد.

  3. براساس نیاز خواننده تولید شود.

  4. دغدغه های خواننده را رفع کند.

  5. محتوا ساده و قابل فهم باشد.

  6. جنبه سرگرمی داشته باشد.

  7. محتوا مخاطب را جذب کند.

ویژگی های محتوای ارزشمند

انواع تولید محتوا

چهار دسته بندی تولید محتوا وجود دارد و انتخاب نوع محتوا به عواملی از جمله نوع محصول و خدمات، بستر انتشار محتوا و خلاقیت نویسنده محتوا و... دارد.

محتوای متنی

محتوای ویدئویی

صوتی

تصویری

فرایند تولید محتوا

جمع آوری اطلاعات و تحقیق

در ابتدا باید تحقیق نمایید که چه مواردی برای مخاطبتان جذاب هست؟ چه محتوایی را نیاز دارند مطالعه نمایند؟ به دنبال چه چیزهایی هستند؟ کلید واژه های محتوای خود را بیابید، تا بتوانید محتوای متناسب تولید نمایید. هر چقدر داده ها و اطلاعات شما در موضوعی که می خواهید تولید محتوا کنید بیشتر باشد محتوای شما قوی تر و بهتر خواهد بود.

ایجاد محتوا

بعد از جمع آوری داده های کافی می توانید محتوای خود را تهیه نمایید و براساس نیازی که احساس کرده اید و می خواهید با تولید این محتوا نیاز مشتری را رفع نمایید. محتوا باید روان و ساده و قابل درک باشد و حاشیه گویی و .. نداشته باشد. تا مخاطب به راحتی درک مطلب نماید.

ویرایش محتوا

محتوایی را که تولید کرده اید بخوانید و خود را بعنوان مخاطب و بیننده قرار دهید و ببینید محتوای شما نیاز به چه اصلاحاتی دارد؟ چه مواردی نیاز هست اضافه یا کم شود؟ اگر محتوای شما متنی هست حتما متن خود را ویرایش نمایید و ایرادات نگارشی را برطرف نمایید و اگر هم به صورت صوتی و ویدئویی هست حتما نور و صدا و ... را چک نمایید.

انتشار محتوا

در زمان انتشار باید بدانید مخاطب و هدف محتوای شما کیست و در چه بستری می تواند بهتر مورد استقبال قرار گیرد.

تحلیل محتوا

بعد از انتشار نوبت به تحلیل آن می رسد. آیا با انتشار محتوا به هدف خود رسیده اید؟ آیا مخاطب شما راضی هست؟ آیا نیاز های آن ها رفع شده است؟ و ...

چگونه تولید محتوا انجام دهیم؟

تولید محتوا در سایت

تولید محتوا در سایت

در تولید محتوای بیشتر مطالب متنی مثل صفحهٔ محصول، پست بلاگ، لندینگ خدمات استفاده می شود. البته باید توجه داشته باشید که فقط صرفا کلمات کنار هم قرار نگیرند بلکه علاوه بر اینکه متن را آماده می نمایید باید تصاویر، ویدئوها، اینفوگرافیک یا حتی محتوای صوتی مثل پادکست هم در نظر بگیرید و نیاز هست که با انواع محتوا های متنی و بصری و صوتی آشنایی داشته باشید.

تولید محتوا در اینستاگرام

در اینستاگرام نمی توانید همانند سایت محتوای متنی چند هزار کلمه را قراردهید، چون نه اینستاگرام همچین قابلیتی دارد و نه مخاطب جذب می شود، حتی ازدست شما فراری هم می شود. باید حتما برای تصاویر، ویدئو های مورد استفاده در پست خود و یا استوری خود برنامه و هدف داشته باشید.

شما در تولید محتوای اینستاگرامی باید هم محتوای متنی مناسب برای کپشن پست یا استوری داشته باشید و هم محتوای بصری برای پست و استوری داشته باشید و هم اینکه باید محتوای آموزشی برای پاسخ به سوالات کاربرانتان داشته باشید و موردی که ضروری هست، اینکه باید محتوای ویدئویی سرگرم کننده و تعاملی با مخاطب را نیز داشته باشید.

تولید محتوا در اینستاگرام

تولید محتوا در موسسات معتبر

موسسات معتبر بسیاری هستند که با بهره گیری از دانش روز و نیازسنجی بازار می توانند با استفاده از بهترین متخصص هایی که به کار گرفته اند، محتواهایی مناسب برای شما تولید نمایند. تولید محتوا خدماتی بسیار گسترده، متناسب با نیاز روز جامعه و بازار می تواند انتخابی برای موسسات باشد تا بتوانند خدمات خود را گسترده نمایند. بنابراین بسیاری از موسسات این کار را به عنوان خدمتی نو و با تخصص بالا ارائه نمایند. ایده و تفکر و تحقیق در موضوعات درخواستی و تهیه یک محتوای ناب و جدید در بسیاری از موسسات به صورت خدمات تولید محتوا ارائه می گردد.

تولید محتوا در موسسات معتبر

هزینه تولید محتوا

هزینه تولید محتوا براساس موارد زیر قابل برآورد هست:

نوع محتوا

نوع محتوا براساس اینکه می خواهید محتوای درخواستی به چه صورتی تهیه شود اشاره دارد. محتوا می تواند به صورت های زیر باشد:

مقاله عمومی یا تخصصی: اگر شما یک وبسایت یا وبلاگ دارید که در خصوص موضوع تخصصی یا عمومی صحبت می کنید این گزینه را انتخاب کنید.

شبکه های اجتماعی: اگر شما مدیر یکی از شبکه های اجتماعی از قبیل اینستاگرام، تلگرام، لینکدین و... هستید و می خواهید مطلبی برای آن تهیه کنید این گزینه مناسب شما می باشد.

انواع مکاتبات: اگر شما نیاز دارید که نامه یا ایمیلی چه رسمی و چه محاوره ای به مخاطبان ایرانی یا خارجی بنویسید، بهترین گزینه برای هدف شماست.

رپورتاژ آگهی: اگر می خواهید محصول یا خدمات خود را برای ارائه به مشتریان تبلیغ کنید این گزینه را انتخاب نمایید.

شرح محصول: اگر محصول یا خدماتی دارید که می خواهید دفترچه راهنما برای آن آماده نمایید می توانید از این گزینه بهره ببرید.

ابرمحتوا: گاهی لازم هست برای توضیح یک موضوع، مطلبی طولانی برای تشریح کامل و جامع آن آماده شود، که این گزینه راهگشای شما خواهد بود

نحوه نگارش

نوع نگارش تولید محتوا بر هزینه آن تاثیر دارد،تولید محتوا می تواند به صورت:

ترجمه: در این نوع از تولید محتوا، نویسنده با توجه به موضوع در سایت های غیر فارسی زبان جستجو کرده و مقاله ای را متناسب با موضوع انتخاب و آنرا به زبان درخواستی ترجمه می کند.

تالیف و ترجمه: در این نوع از تولید محتوا، نویسنده بخشی از مطالب را بصورت ترجمه و بخش دیگر را با استفاده از منابع مختلف به زبان خود می نویسد.

تحقیق و تالیف: در این نوع از تولید محتوا در واقع نویسنده محتوا با استفاده از منابع مختلف در کنار دانش و تجربه‌های شخصی محتوا را نگارش می کند که در نهایت مطلب خروجی از لحن و ادبیات نویسنده خود بهره می‌برد.

بازنویسی: در این نوع از تولید محتوا، نویسنده بدون دست‌کاری در اصل یک متن، صرفا آن را به گونه‌ای دیگر بیان می کند و با تغییر کلمات و نحوه جمله‌بندی متن را بازنویسی می کند.

زبان تولید محتوا

براساس نیاز شما می توان محتوا در زبان های فارسی، عربی ، انگلیسی و فرانسوی تولید کرد.

تعداد محتوا

شما می توانید به هر تعداد که مد نظرتان باشد سفارش تولید محتوا بدهید.

تعداد کلمات هر محتوا

براساس اینکه محتوا در چه زمینه ای باشد و چه کاربردی داشته باشد تعداد کلمات هم تاثیر گذار هست.

لحن محتوا

محتوا می تواند هم به صورت ادبی و رسمی و هم به صورت محاوره ای تولید شود.

زمینه تخصصی

تخصص محتوا براساس موضوعی که در نظر دارید می تواند متغیر باشد از جمله موارد زیر:

فروشگاهی و خدماتی، علمی و آموزشی، فرهنگی،هنری و خبری، مذهبی یا گردشگری و سرگرمی

زمینه فعالیت

زمینه های فعالیت برای تولید محتوا می تواند به گزینه های متفاوت تقسیم بندی شود.

شما ممکن است محتوا را برای سایت خبری،روز نامه و مجله بخواهید یا برای عکاسی و یا تبلیغات و ... در نظر داشته باشید.

زمان بندی

زمان ارائه محتوا براساس نیاز و محدودیت زمانی شما تنظیم می شود و می توان در بازه های زمانی عادی یا فشرده و فشرده پلاس تحویل داده شود.

کیفیت ارائه تولید محتوا

تولید محتوا می تواند با کیفیت های متفاوتی ارائه شود. از جمله سطح نقره ای یا سطح طلایی یا طلایی پلاس

سطح نقره ای بیشتر برای محتوا های عمومی هست و احتمال 30 درصد خطا در ترجمه کلمات تخصصی دارد. سطح طلایی کاملا تخصصی هست و تعداد عکس های مورد استفاده در هر 1000 کلمه 2 مورد می باشد و سطح طلایی پلاس سلیس و کاملا تخصصی هست وبازخوانی هم انجام می شود و تعداد عکس های مورد استفاده در هر 1000 کلمه 3 مورد می باشد.

سطح نقره ای برای شبکه های اجتماعی و وبلاگ های شخصی توصیه می شود. سطح طلایی مناسب برای شبکه های اجتماعی و وبلاگ های شخصی و همچنین محتوا های آموزشی و وبسایت های عمومی مناسب هست. سطح طلایی پلاس علاوه بر موارد فوق برای وبسایت های تخصصی و یا تصاحب رتبه اول گوگل مناسب می باشد.

تعداد ارائه برچسب و سوالات متداول، تیتر پیشنهادی و بازخوانی از ویژگی محتوا های کیفیت طلایی پلاس هست.

علاوه بر موارد بالا عنوان محتوا، ارائه سه کلمه کلیدی و همچنین ارائه توضیحات تکمیلی یا فایل های راهنما و محل نشر محتوا و اینکه محتوا دارای تصویر و لینک خارجی باشد یا خیر می تواند به تولید محتوای مناسب کمک نماید.

موسسه پژوهش برتر

ثبت سفارش تولید محتوا در موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر به عنوان موسسه ای پویا و فعال در زمینه ارائه خدمات آنلاین به مشتریان در تخصص های مختلف، با تضمین کیفیت و گارانتی شناخته می شود. همواره تاکید موسسه بر ارائه خدمات نوین متناسب با درخواست مشتری و مشتری مداری می باشد. یکی از خدمات موسسه پژوهش برتر تولید محتوا با بکارگیری متخصصان و باگارانتی کیفی می باشد. شما می توانید در هر زمینه و تخصصی که می خواهید فقط درخواست خود را از طریق راه های ارتباطی برای کارشناسان ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت راهنمایی و خدمات را دریافت نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

در موسسه پزوهش برتر می توانیم تولید محتوای تخصصی به زبان های فارسی. انگلیسی. عربی و فرانسوی را انجام دهیم.

بله تمامی خدمات موسسه از جمله تولید محتوا گارانتی کیفی دارد.

بله در خدمتتان هستیم. شما می توانید بدون محدودیت تعداد و زمان محتوای مطلوب خود را دریافت نمایید.

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
5 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما بسته به محتوای درخواستی زمان تحویل متفاوت هست در بازه 7 الی 10روز کاری بیشتر صورت می گیرد باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
5 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما تولید محتوا در موسسه پژوهش برتر به چند صورت اعم از محتوای متنی محتوا برای وبسایت ویا شبکه های مجازی انجام می دهیم .برای این منظور بهتر از بفرمایید در چه زمینه ای نیاز به محتوا دارید تا بر اساس ان محتوا تهیه گردد باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
5 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما تولید محتوا در موسسه پژوهش برتر به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی و فرانسوی صورت می گیرد باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
5 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما موسسه در زمینه تولید محتوا برای وبسایت ها بکه های مجازی و .. خدمات دارد و می توانیم بسته به محتوای مورد نیازتان تولید محتوا انجام دهیم باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
5 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما در خدمتتان هستیم می توانیم بسته به محتوای وبسایتتان محتوا اماده کنیم برای این منظور از طریق ثبت سفارش تولید محتوا می توانید اطلاعات لازم را تکمیل بفرمایید تا بعد از تایید کارشاسان موسسه تولید محتوا صورت گیرد باتشکر
بازدیدکننده
بازدیدکننده
5 ماه پیش
سلام وقت بخیر معمولا چند روزه می توانید یک محتوای عالی برای وبسایت تهیه کنید ؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
5 ماه پیش
سلام وقت بخیر ایا امکان دارد ما موضوع را برای شما بدهیم خودتان سته به دیدگاه خودتان تولید محتوا انجام دهید ؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
5 ماه پیش
سلام و احترام ایا تولید محتوا تنها به زبان فارسی در موسسه صورت می گیرد
بازدیدکننده
بازدیدکننده
5 ماه پیش
سلام وقت بخیر برای تولید محتوا در شبکه های مجازی نیازمند کمک هستم تا در کمترین زمان محتوا بارگذاری کنم ایا شما می توانید انجام دهید
بازدیدکننده
بازدیدکننده
5 ماه پیش
با سلام من نیاز دارم تا برای وبسایتم تولید محتوا انجام شود موسسه شما به چه صورتی می تواند کمک کند

خدمات موسسه پژوهش برتر