هزینه پذیرش و چاپ مقاله در مجلات خارجی و داخلی (هر آنچه لازم است بدانید)

انتشار 21 اسفند 1396
مطالعه 8 دقیقه

اهمیت پذیرش و چاپ مقاله در مجلات

نتیجه بسیاری از فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی، تهیه یک مقاله علمی یا به اصطلاح Paper یا Article است. دانشجویان و اساتید برای ارتقا رزومه و یا کسب امتیاز در پایان دوره کارشناسی ارشد برای دو نمره پایان نامه، رزومه سازی برای جلسه مصاحبه دکترا و یا برای کسانی که جهت دریافت کسری خدمت سربازی اقدام می نمایند، تقویت رزومه شغلی و ... نیازمند ارسال مقاله به مجلات مرتبط با مقاله و اخذ پذیرش و چاپ آن می باشند. در واقع با پذیرش و چاپ مقاله در مجله هست که کار پژوهشی نویسنده در سطح مقالات دیگر ارزیابی می شود و مورد توجه قرار می گیرد.

اهمیت پذیرش و چاپ مقاله در مجلات

منظور از مجلات داخلی و خارجی چیست؟

مجلات در حالت کلی به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم بندی می شوند:

مجلات خارجی؛ مجلات خارجی در سطح بین المللی ارائه می شوند:

مجلات نمایه آی اس آی (ISI)

مجلات نمایه اسکوپوس (SCOPUS)

مجلات نمایه آی اس سی (ISC)

مجلات نمایه پابمد (PUBMED)

مجلات نمایه اینترنشنال

مجلات داخلی؛ مجلات داخلی در سطح داخل کشور ارائه می شوند:

مجلات علمی پژوهشی

مجلات علمی ترویجی

مجلات علمی تخصصی

مجلات داخلی نمایه ISC, ISI, SCOPUS, PUBMED

مجلات داخلی

مجلات داخلی در حالت کلی بصورت زیر می باشند:

1.مجلات علمی پژوهشی

مجلات علمی پژوهشی بالاترین سطح مجلات داخلی می باشند و در صورتی که در لیست مورد تایید وزارت علوم یا دانشگاه آزاد باشند به عنوان مجلات علمی پژوهشی وزارتین شناخته می شوند. سطح علمی این مجلات به نسبت مجلات دیگر بالاتر هست و زمان داوری به نسبت طولانی هم دارند و بیشتر برای دانشجویان دوره دکترا که نیازمند کسب امتیاز لازم پیش دفاع هستند مورد استفاده قرار می گیرند.

2.. مجلات علمی ترویجی

مجلات علمی ترویجی رده متوسط مجلات داخلی هستند و سخت گیری این مجلات به نسبت مجلات علمی پژوهشی کمتر می باشد.

3.مجلات علمی تخصصی

مجلات علمی تخصصی در سطح پایه هستند و بیشتر برای دانشجویان که کار کلاسی انجام می دهند و می خواهند مقاله خود را در جایی ثبت نمایند، مورد استفاده قرار می گیرند. امتیاز این مجله به نسبت علمی پژوهشی و علمی ترویجی خیلی پایین تر است.

4.مجلات داخلی دارای نمایه ISI, SCOPUS, ISC و PUBMED

برخی از مجلات داخلی درصورتی که رتبه علمی خوبی داشته باشند؛ می توانند نمایه های بین المللی مانند ای اس ای و اسکوپوس و ... را نیز بگیرند.

مجلات خارجی

مجلات خارجی شامل نمایه های زیر هستند:

مجلات نمایه ای اس ای

1.مجلات نمایه آی اس آی (ISI)

که به دو صورت مجلاتی که شامل ضریب تاثیر هستند و مجلاتی که این ضریب تاثیر را ندارند، شناخته می شوند و در پایگاه استنادی تامسون رویترز نمایه می شوند. مجلات دارای ضریب تاثیر یا همان مجلات ایمپکت دار، جی سی ار(JCR) می باشند که در بین مجلات بالاترین رتبه علمی را دارند.

2.مجلات نمایه اسکوپوس (SCOPUS)

مجلات نمایه اسکوپوس هم جزو نمایه های کاملا معتبر علمی در سطح جهان هستند و چهار دسته بندی کیو یک و کیو دو و کیو سه و کیو چهار را دارند.

دسته اول یا همان کیو یک، 25 درصد بالاترین سطح مجلات این نمایه هستند.

کیو دو شامل 25 درصد دوم این مجلات هستند.

کیو سه شامل 25 درصد سوم مجلات می باشند.

کیو چهار هم شامل 25 درصد آخر این مجلات می باشند.

مجلات نمایه اسکوپوس

مجلات نمایه ای اس سی

3.مجلات نمایه ای اس سی (ISC)

که شامل تمام مجلاتی هستند که در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام می باشند.

4.مجلات نمایه پابمد (PUBMED)

مجلات پابمد(PubMed)، مدلاین (Medline) و پابمدسنترال (PubMed Central) از مهمترین پایگاههای جستجوی منابع حوزه ی علوم پزشکی می باشند.

مجلات نمایه پابمد

اینترنشنال

5.مجلات اینترنشنال

مجلات نمایه بین المللی که جزو علمی پژوهشی های خارجی هستند و تازه شروع به فعالیت کرده اند و اطلاعات کاملی دارند ولی هنوز جزو نمایه های علمی توضیح داده شده در بالا قرار نگرفته اند.

اصول و نکات مهم در پذیرش و چاپ مقاله در مجلات خارجی و داخلی

یک مقاله علمی می تواند به یک ژورنال (مجله) علمی پژوهشی خارجی جهت چاپ ارائه شود. باید قبل از ارسال مقاله به مجلات اصول و نکاتی را مد نظر قرار دهیم. اول اینکه مقاله نوشته شده آیا قالب استاندارد یک مقاله علمی را رعایت کرده است؟ آیا مقاله در حیطه موضوعی و کاری نشریه انتخابی می باشد؟ مجله انتخابی آیا دارای امتیاز لازم برای کسب نمره من در سطح دانشگاه و یا هر جایی که نیاز مند ارائه نامه پذیرش مقاله ام هستم، می باشد؟ آیا مجله اعتبار علمی لازم را دارد؟ و موارد خیلی دقیق تری که آیا مقاله برطبق فرمت درخواستی نشریه تنظیم شده است؟ یا اینکه آیا ترجمه صحیح تخصصی روی متن مقاله من انجام شده است؟ تمام این موارد و موارد دیگری که نیازمند بررسی دقیق و اصولی است تا مقاله ارسال شده به داوری نشریه در پروسه داوری قرار گرفته و مورد تایید داوری نشریه واقع شود.

چاپ مقاله

محاسبه هزینه پذیرش و چاپ مقاله در مجلات خارجی و داخلی

مجلات از نظر دریافت هزینه به دو حالت کلی کلوز اکسس و اپن اکسس تقسیم می شوند.

محاسبه قیمت

مجلات کلوز اکسس (close access)

برخی مجلات هستند که هزینه داوری و فرمت بندی و چاپ ندارند و از نویسنده هزینه ای را دریافت نمی نمایند و بیشتر وابسته به موسسات علمی و دانشگاه های معتبر هستند و بودجه مالی خود را از طریق این نهادها تامین می نمایند.

مجلات اپن اکسس( Open access)

بسیاری از مجلات خارجی پس از دریافت چکیده (Abstract) مقاله، آن را بررسی می نمایند و نتیجه را که می تواند پذیرش (Accept) مقاله یا رد (Reject) آن باشد به نویسنده یا نویسندگان مقاله (Author) اعلام می نمایند.
پس از این که یک مقاله جهت چاپ در یک ژورنال خارجی یا مجله بین المللی پذیرفته شد، مشابه با ارائه مقاله در کنفرانس های خارجی، معمولاً موسسه مربوطه هزینه ای را تحت عنوان هزینه چاپ مقاله (Publication Fee) دریافت می کند.
با توجه به نیاز های مالی مجلات برای بقای خود، استفاده از روش های درآمدزایی یک امر طبیعی می باشد. بسیاری از مجلات علمی به سازمان ها و یا دانشگاه های معتبر جهانی وابسته هستند و ضمن دریافت بودجه چاپ مقالات را بصورت رایگان انجام می دهند، در مقابل نیز مجلات غیر وابسته و یا غیر وابسته مالی نیز با دریافت مبلغی جهت چاپ و داوری مقاله و از سوی دیگر دریافت هزینه دسترسی به نسخه کامل مقالات (Full Text) نسبت به تامین منابع مالی خود اقدام می نمایند.
اکثریت مجلات با دسترسی آزاد Open access هزینه ای بابت پردازش و قالب بندی مقالات دریافت نمی کنند، اما تعداد مجلاتی که این هزینه را دریافت می کنند، بطور قابل توجهی رو به افزایش است. می توان گفت رایج ترین روش تامین بودجه برای مقالات با دسترسی آزاد، همین روش می باشد. ناشران مختلف دانشگاهی سطوح مختلفی از هزینه ها را دریافت می نمایند.

بیشتر بخوانید:

هزینه هایی که از محققان جهت چاپ مقالات در نشریات دریافت می گردد

  • هزینه رسیدگی به مقالات یا Processing Fee یا Submission Fee تحت عنوان هزینه انتشار نامیده می شود. در واقع هزینه ای است که برخی مجلات (از جمله مجلات علمی پژوهشی داخلی) از نویسندگان دریافت می کند تا مقاله بر اساس دستورالعمل مجله قالب بندی شده تا در نهایت به فرم قابل چاپ در مجله درآید. دریافت این هزینه به معنای پذیرش مقاله در آن مجله نمی باشد.

  • هزینه دسترسی رایگان یا Open Access، با پرداخت این هزینه مقاله شما بصورت رایگان در دسترس عموم قرار خواهد گرفت و مجله بابت دسترسی به این مقاله، از خوانندگان مقاله وجهی دریافت نخواهد کرد. این گزینه ضمن اجازه دسترسی ساده تر به مقاله شما، شانس ارجاعات (Citation) را افزایش می دهد.

  • هزینه داوری سریع، گاهی زمان رسیدگی به مقالات بصورت عادی بین 3 تا 6 ماه به طول می انجامد، در چنین مواردی مجلات با دریافت هزینه ای بابت داوری سریع در زمان کمتری به مقالات رسیدگی خواهند کرد. لطفا دقت فرمایید داوری سریع به معنی پذیرش مقاله شما در مجله نمی باشد!

  • هزینه انتشار، گاهی مجلات پس از تایید مقالات هزینه ای بابت چاپ مقاله نیز بصورت جداگانه دریافت می کنند.

نکته: پرداخت هزینه پذیرش مقاله از طریق یکی از روش های پرداخت با پی پال (PayPal) و یا ویزا کارت یا مستر کارت (Visa Card/Master Card) امکان پذیر است.

هزینه چاپ مقاله

سفارش پذیرش و چاپ مقاله در مجلات و مراحل آن

برای اینکه بتوانید مقاله علمی خود را در مجلات معتبر به چاپ برسانید نیازمند این هستید که مجله ای معتبر و متناسب با مقاله تان را پیدا نمایید و طبق اصول و قواعد درخواستی نشریه فرمت بندی و برای سابمیت اقدام فرمایید. همچنین برای واریزی هزینه های مجلات باید موسسه معتبر و قابل اعتمادی باشد که هزینه های ارسالی شما را برای مجلات واریز نماید. موسسات معتبر زیادی وجود دارند که خدمات معرفی مجله و همچنین اقدام برای پذیرش و چاپ مقاله در مجلات را ارائه می دهند. موسسه پژوهش برتر نیز یکی از موسسات پیشرو در این امر می باشد که به صورت آنلاین و با کیفیت مطلوب این خدمات را ارائه می نماید.

مراحل کامل ثبت سفارش پذیرش و چاپ مقاله در مجلات بصورت زیر می باشد:

  • ارسال فایل کامل مقاله یا چکیده مقاله

  • بررسی متن مقاله و معرفی مجلات مرتبط با موضوع

  • ثبت سفارش و ارسال مقاله جهت داوری

  • اعلام نتیجه، واریز هزینه و اقدام برای چاپ

ارسال فایل

بررسی

ارسال برای داوری

اعلام نتیجه، واریز هزینه و اقدام برای چاپ

پژوهش برتر

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات خارجی و داخلی در موسسه پژوهش برتر

چاپ مقاله در هر رشته‌ای امری مهم و تخصصی تلقی می‌شود و در این راستا موسسه پژوهش برتر با دارا بودن کادر مجرب و حرفه‌ای در زمینه سابمیت، اکسپت و چاپ مقاله در مجلات و ژورنال های ISI, ISC, SCOPUS و علمی پژوهشی داخلی، شما محققین و دانشجویان عزیز را در این امر یاری می نماید. در واقع پذیرش مقاله در کلیه رشته ها یکی از امکانات و خدمات مهم موسسه پژوهش برتر می‌باشد که با بهترین کیفیت توسط کارشناسان حرفه‌ای و تخصصی در کمترین زمان ممکن انجام می‌شوند. شما می‌توانید برای سفارش پذیرش و چاپ مقالات خود درهر رشته ای همین الان ثبت سفارش خود را به‌صورت آنلاین انجام دهید تا متخصصان پژوهش برتر بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اکسپت آن بپردازند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

تمامی خدمات ترجمه و ویراستاری و چاپ مقاله و ... شامل 72 ساعت گارانتی کیفی هستند ولی برای برخی موارد مثل ترجمه مقاله, گارانتی تا زمان چاپ نیز وجود دارد.

ما مقاله شما را می توانیم در اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنیم.

بله . تمامی مقالات بعد از فرمت بندی خدمتتان ارسال می شوند تا بررسی و تاییدفرمایید . همچنین در صورت پذیرش مقاله قبل از چاپ هم فایل پروف گنهایی تقدیم می شود تا تایید بفرمایید.

از طریق لینک ثبت سفارش در سایت پژوهش برتر یک پروژه چاپ مقاله ایجاد کرده و فایل مقاله خود را ارسال نمایید . جهت راهنمایی بیشتر با شماره تلفن 04133376501 و 09214572013 تماس حاصل فرمایید .

خیر- برای مجلاتی که هزینه دریافت می کنند مبلغی به عنوان پیش پرداخت دریافت و مبلغ نهایی پس از داوری و اعلام پذیرش از طرف مجله دریافت می شود

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
1 ماه پیش
سلام وقت بخیر و تشکر از انتخاب موسسه پژوهش برتر چشم در خدمتتان هستیم . لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا اقدامات لازم انجام پذیرد . ممنونم . 09214572013
بازدیدکننده
حمید اسدیان
1 ماه پیش
با سلام ضمن تشکر از زحمات شما بابت مطالب مفید و سودمند تون خواستم ببینم در خصوص آرایشگری و زیبایی مردانه زنانه چه مجلات آموزشی رو می تونید معرفی کنید ممنون میشم مساعدت کنید 🙏🌹
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
1 ماه پیش
سلام خیلی ممنونم از لطفی که به موسسه پژوهش برتر دارید
بازدیدکننده
بازدیدکننده
1 ماه پیش
از شما ممنون سپاس بابت همه چیز... عالی بود
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
2 ماه پیش
سلام وقت بخیر و تشکر از حسن توجهتان به موسسه پژوهش برتر در خدمتتان هستیم و اقدامات لازم را انجام می دهیم . لطفا حیطه موضوعی درخواستی را بفرمایید تا مقالات جدید النشر که در مجلات سطح بالا و معتبر چاپ شده اند را خدمتتان معرفی نماییم . هم مقالات به زبان فارسی و هم انگلیسی می توان خدمتتان معرفی نماییم . ممنونم 09214572013
بازدیدکننده
سهیلا رسولی
2 ماه پیش
سلام وقتتان بخیر مقالاتی در مورد تاخیر وقت در مسئله های ابتدائی-سرحدی برای معادله هدایت حرارتی راضرورت دارم برای نوشتن مقاله ام
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
3 ماه پیش
سلام و ادب ممنون از اینکه سایت ما رو انتخاب فرمودین .
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
4 ماه پیش
سلام و ادب ممنون از اینکه سایت ما رو انتخاب فرمودین .
بازدیدکننده
بازدیدکننده
4 ماه پیش
درود بر شما. آز راهنمائی شما بسیار سپاسگزارم . مهرتان پایدار
بازدیدکننده
سیدعبدالهادی‌عاصی‌علوی‌تفتی
4 ماه پیش
سلام. خدا قوت
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
5 ماه پیش
سلام وقت بخیر در خدمتتان هستیم هزینه بستگی به مجله انتخابی دارد و کارمزدی که دریافت می نمایند . برخی مجلات رایگانند و تنها کارمزد موسسه بابت فرمت بندی و سابمیت و پیگیری ها دریافت می شود . برخی مجلات هم هزینه دریافت می نمایند که براساس کارمزد مجله تعیین می شود . لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید و رشته و گرایش و عنوان و چکیده رو ارسال فرمایید و بفرمایید چ نوع مجلاتی مد نظر دارید تا خدمتتان مجلات مرتبط معرفی شوند . و شرایط هم خدمتتان اعلام شود .
بازدیدکننده
مریم محمدی طراقی
5 ماه پیش
سلام وقتتون بخیر ،میخواستم در مورد زمان اکسپت و چاپ مقاله و هزینه مقاله رو بگید لطفاً با سپاس
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
6 ماه پیش
سلام وقت بخیر احتراما در خصوص نگارش خدمات ارائه نمیدهیم در صورت اینکه پایان نامه یا رساله داشته باشید می توانیم استخراج مقاله انجام برای مجلات جهت اخذ پذیرش و چاپ اقدام نماییم . لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید 09214572013 0413337651
بازدیدکننده
محمد
6 ماه پیش
درخواست نگارش و چاپ مقاله
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام اگر با مجله تسویه نکنید مقاله ی شما چاپ نخواهد شد. و احتمالا نامه ی پذیرش هم براتون ارسال نمیشود وکار شما خود به خود کنسل میشود . برای کسب راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام اگر با مجله تسویه نکنید مقاله ی شما چاپ نخواهد شد. و احتمالا نامه ی پذیرش هم براتون ارسال نمیشود وکار شما خود به خود کنسل میشود . برای کسب راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
نرگس حيدري
3 سال پیش
سلام و خسته نباشيد من مقاله رو يه ژورنالي فرستاده بودم كه هزينه٤٠٠ دلار بابته چاپ ميگيره الان پشيمون شدم و اين ژورنال مقاله رو اكسپت كرده اگر هزينه رو ندم چه مشكلي پيش مياد ؟ ديگه نيازي به خود مقاله هم ندارم
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام لطفا برای کسب راهنمایی های لازم با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
فرناز
3 سال پیش
با سلام و خسته نباشید مقاله ی من در آوریل امسال اکسپت شده و الان میخوام برای چاپش در ژورنال آسیایی تحقیقات بیولوژی اقدام کنم هزینه چاپ چه قدر میشه؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و عرض ادب مجلات ایمپکت دار معمولا مجلات رایگانی هستند و شما فقط حق الزحمه ی موسسه را پرداخت خوهید نمود. برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
لیلا حاجتی
3 سال پیش
با عرض سلام وادب برای چاپ مقاله آی اس آی در نشریات خارجی یا داخلی در مدت زمان یک ماه چه میزان هزینه باید بکنم هزینه پذیرش وچاپ چقدر میشه ممنون میشم اگر مجله ای نیز معرفی کنید که ایمپکت دار باشه .خارجی وداخلی

خدمات موسسه پژوهش برتر