نکات مهم برای چاپ مقاله

انتشار 23 آذر 1398
مطالعه 8 دقیقه

معرفی چند ترفند ساده برای چاپ مقاله علمی کمک زیادی به نویسنده خواهد کرد تا هر چه سریعتر و به صورت کاملا تضمینی مقاله خود را در ژورنالهای تخصصی و معتبر چاپ کند. چاپ مقاله در برخی از ژورنالهای تخصصی به صورت کاملا تضمینی انجام می‌شود.

نکات مهم برای چاپ مقاله

چاپ مقاله

با توجه به تخصصی شدن تمامی شاخه های علمی و افزایش علاقه و تمایل دانشجویان به فعالیت های تحقیقی و پژوهشی نیز افزایش یافته است. دانشجویان بسیاری هستند که با انجام تحقیقات و پژوهش ها به نتایج بسیار ارزشمندی دست میابند و این نتایج زمانی مفید و ارزشمند می‌باشند که انتشار یابند و در اختیار عموم مردم قرار گیرند تحقیقات تا زمانی که ثبت رسمی نشده باشند و در دسترس عموم مردم دنیا قرار نگیرند اعتبار ندارند. حاصل تحقیقات هر محقق باید افق‌های روشنی در دنیای علمی ارائه کند و این زمانی ممکن می‌باشد که دانشجو بتواند حاصل آثار ارزشمند خود را در ژورنالهای تخصصی و معتبر چاپ کند. البته انتشار تحقیقات نیز دشواری های خاص خود را دارد و شاید طولانی تر از نگارش باشد. اما به هر حال معتبر هستند و امتیازات زیادی را برای نویسنده در پی دارند. 

تصویر

ژورنالهایی که در سطح دنیا مقالات علمی را منتشر می‌کنند گسترش یافته اند و تعداد آنها چندین برابر پیشرفت کرده است. ژورنالها در حوزه های تخصصی خاصی مقالات را پذیرش می‌کنند و با توجه به اینکه هر مقاله را باید در ژورنالهای تخصصی خاصی چاپ و منتشر کرد از این رو فرآیند چاپ یک امر تخصصی می‌باشد و باید کلیه اقدامات لازم برای چاپ مقاله با دقت و تخصص چاپ شود. فرآیند چاپ مقالات با توجه به تخصصی بودن حوزه های علمی یک فرآیند تخصصی می‌باشد و باید مراحل چاپ و پذیرش را با دقت و با کیفیت بسیار بالا طی کرد. 

مراحل سابمیت و چاپ مقاله

مقالات باید بعد از اتمام نگارش هر چه سریعتر به ژورنالهای معتبر سابمیت شوند تا در اختیار تمام دنیا قرار گیرند اما طی فرایند چاپ مقاله نیاز به تخصص و زمان دارد هر مقاله باید مراحل تخصصی خاصی را پشت سرگذارد تا در ژورنالهای معتبر چاپ شود. مراحل سابمیت و چاپ مقاله به ترتیب زیر می‌باشد:

تصویر

 • ترجمه تخصصی: مقاله‌ای که برای نشریات علمی یا کنفرانس‌های بین‌المللی ارسال می‌کنید، به منزلۀ در درخواست پذیرش شما از دانشگاه‌های معتبر مورد استناد قرار می‌گیرد و در بخشی از رزومه پژوهشی شما اثر گذار خواهد بود. بنابراین ارائه ترجمه صحیح، دقیق و با کیفیت در قبول شدن شما تاثیر گذار خواهد بود. رد شدن مقاله به دلیل کیفیت نامناسب می‌تواند عواقب زیادی برای شما داشته باشد و حتی سرنوشت تحصیلی یا حرفه‌ای شما را کاملاً تحت تاثیر قرار دهد. ترجمه تخصصی مقالات در همه حوزه های تخصصی و همه گرایش ها در موسسه پژوهش برتر به صورت صد درصد تضمینی و با بالاترین سطح کیفی و در کوتاه ترین زمان ارائه می‌گردد. 
 • ویرایش تخصصی مقاله: مقاله از دید داوران یک تحقیق و پژوهش حرفه ای می‌باشد و به همین جهت از دیدگاه آنان مقاله باید حین سابمیت به مجله کاملا بی نقص باشد و دارای هیچگونه ایرادات تحقیقی و پژوهشی نباشد به همین جهت بهتر است مقالات تخصصی قبل از سابمیت به مجله ابتدا به صورت کاملا تخصصی ویرایش شوند و ایرادات دستور زبانی, محتوایی آنها از بین برود سابمیت مقاله بدون ایراد به ژورنال نشان دهنده کیفیت مقاله شما می‌باشد و از دیدگاه داوران ژورنالهای اهمیت بسیار بسیار زیادی دارد.
 • پارافریز مقاله: وجود سرقت علمی یا تشابهات علمی در متن هر مقاله نشان ضعف مقاله می‌باشد. مقاله شما باید کاملا ناب باشد و محتوای آن منحصرا متعلق به خود شما باشد. احتمال دارد تشابهات علمی به صورت ناخواسته در متن مقاله پیش آیند که در این صورت بهتر است قبل از سابمیت به ژورنال پارافریز شوند. پارافریز یا رفع سرقت علمی در مقالات بسیار حائز اهمیت و ضروری می‌باشد.
 • انتخاب ژورنال: مجلات تخصصی اسکوپ موضوعی مشخصی دارند و همچنین هر مجله از لحاظ سطح کیفی با سایر مجلات متفاوت می‌باشد برای انتخاب ژورنالهای تخصصی باید علاوه بر اینکه مقاله مورد تایید وزارت علوم باشد می‌بایست از لحاظ موضوعی و سطح کیفی نیز متناسب با مجله باشد. کیفیت ژورنال امتیازات بیشماری را برای نویسندگان در پی دارد.
 • سابمیت مقاله: سابمیت باید توسط راههای ارتباطی که خود ژورنال مشخص کرده است انجام پذیرد هر مجله ممکن است به صورت مکانیزه و از طریق خود سایت و یا توسط ایمیل مقاله را از شما پذیرش کند و از این رو نحوه سابمیت مقاله باید توسط مجله مشخص شود و هر مجله می‌بایست در سایت رسمی خود روش های قطعی و نحوه سابمیت مقاله را قرار دهد.
 • نتیجه داوری مقاله: هر ژورنال یک بخش داوری دارد که چندین نفر داور متخصص گرد هم جمع شده‌اند و نتیجه داوری حاصل تصمیمات همه داوران می‌باشد. داوران باید هر یک نظر خود را مبنی بر ریجکت یا پذیرش مقاله اعلام کنند سپس از نتیجه گیری تمامی داوران نتیجه قطعی حاصل می‌شود و مقاله ریجکت یا اکسپت می‌شود.
 • فرمت‌بندی در صورت پذیرش: چنانچه مقاله ای در مرحله داوری پذیرش گرفت می‌بایست فرآیند چاپ آغاز شود. فرمت‌بندی مقاله یعنی تبدیل فرمت و چهارچوب مقاله به فرمتی که از طرف مجله مشخص شده است. می‌توانید فرمت مجلات را از صفحه رسمی هر ژورنال به دست آورید.
 • چاپ مقاله: بعد از فرمت‌بندی می‌بایست مقاله را دوباره سابمیت نمایید تا فرآیند چاپ آغاز گردد البته قبل از اینکه از چاپ مقاله انجام شود نیز می‌توانید بعد از اخذ نامه پذیرش از امتیازات آن استفاده کنید. اما در صورت تمایل می‌توانید فرمت‌بندی و چاپ مقاله را نیز انجام دهید.

تصویر

توجه به چند نکته اساسی برای چاپ مقاله

مقاله باید جذاب و تاثیر گذار باشد تا بتوان آنرا هر چه سریعتر در ژورنالهای تخصصی و معتبر چاپ کرد با توجه به سختگیری های زیادی که داوران ژورنالهای معتبر دارند باید آنرا با کیفیت بیشتری در ژورنالهای معتبر به چاپ رساند. می‌توانید با توجه به 12 نکته کاربردی زیر پذیرش مقاله خود را تضمین کنید:

 1. از تصاویر جذاب و تاثیر گذار در داخل متن مقاله استفاده کنید. تصاویر مقاله هرچه جذاب تر و با دقت بیشتری انتخاب شوند و به طور واضح گویای مسائل دقیق درج شده در مقاله باشند به مراتب در بخش داوری تاثیر زیادی خواهد داشت.
 2. حتی اگر آزمایش‌های‌تان هنوز تکمیل نشده‌اند، می‌توانید نوشتن مقاله را فوراً آغاز کنید. بخش زمینه یا مقدمه، که معمولاً مبتنی بر تحقیقات پیشین است، برای شروع زودتر از موعد نگارش مقاله مناسب است. نگارش بخش مواد و روش‌ها، پیش از آنکه پروتکل‌های اجرای پژوهش از خاطرتان بروند، می‌تواند سبب تسریع انتشار مقاله شما شود.
 3. روان و واضح نوشتن به طوری که قابل درک برای تمامی مخاطبین باشد نیز به جذابیت مقاله خواهد افزود. باید حین نگارش سلیقه و دیدگاه تمامی مخاطبین خود را در نظر بگیرید و از طرفی روان نوشتن کمک زیادی به درک عمیق تر مسائل درج شده در مقاله خواهد داشت.
 4. از نرم افزارهای رفرنس نویسی برای نوشتن رفرنس های مقاله خود کمک بگیرید. ابزارهای مدیریت رفرنس به‌طور خودکار فرمت ارجاعات را با شیوه‌نامه ژورنال هدف متناسب‌سازی می‌کنند. همچنین، هر زمان که ارجاعی را اضافه یا حذف می‌کنید، رفرنس‌ها آپدیت و در زمان صرفه‌جویی می‌شود. نرم‌افزارهایی مانند اندنوت یا Zotero در دسترس شما هستند.
 5. در زمان مناسب مقاله را سابمیت کنید اگر در حال حاضر حجم داده‌های‌تان زیاد است، و هنوز هم آزمایش‌تان ادامه دارد، می‌توانید پژوهش‌تان را به دو قسمت تقسیم کنید. با این رویکرد، مطالعه اولیه‌تان پیش از اتمام مطالعات بعدی‌تان منتشر می‌شود. این کار یک روش عالی برای تسریع انتشار مقاله است.
 6. درخواست داوری همتای پیش از انتشار دهید استفاده از سرویس‌هایی مانند Peerage یا Axios، که پیش از سابمیت کردن مقاله، خدمات داوری همتا ارائه می‌دهند، سرعت انتشار را افزایش می‌دهد. می‌توانید از همکاران‌تان درخواست کنید تا اعتبار مقاله‌تان را بررسی کنند. اگر پیش از سابمیت کردن، بازخوردهای کافی داشته باشید، از رد شدن مقاله توسط داوران همتا پیشگیری می‌شود.
 7. ژورنال مناسب و معتبر انتخاب کنید همانطور که میدانید ژورنالهای با کیفیت و تخصصی در پذیرش تاثیر به سزایی دارد و چنانچه مجله انتخاب از لحاظ سطح کیفی و یا حوزه موضوعی تناسبی با مقاله نداشته باشد قطعا ریجکت خواهد شد.
 8.  تماس با ژورنال می‌توانید پیش از سابمیت کردن، با ژورنال به طور مکتوب تماس بگیرید تا علاقه آن‌ها را به مقاله‌تان بسنجید. با اینکه کار، بدون نیاز به سابمیت کردن و پشت سر گذاشتن فرآیند داوری همتا، می‌توانید تناسب مقاله با نیازهای ژورنال را بسنجید. ژورنال‌های متفاوت الزمات متفاوتی در این زمینه دارند.
 9. کلیه قوانین جزئی که توسط ژورنال در سایت رسمی خود ژورنال منتشر شده است به صورت دقیق بررسی کنید و سعی کنید در تاریخ های تعیین شده مقاله را سابمیت کنید. فرمت هر مجله در سایت رسمی آن قابل دسترسی می‌باشد و از دیدگاه داوران فونت و سایز نوشته ها و نحوه قرار گیری اشکال و جداول مهم است و تاثیر به سزایی در جلب توجه داوران دارد.
 10.  نوشتن کاورلتر تاثیرگذار کاورلتری را که به همراه مقاله سابمیت‌شده ارائه می‌دهید این فرصت را در اختیارتان می‌گذارد تا بر تناسب مقاله با نیازهای ژورنال تاکید ورزید و یافته‌های کلیدی خودتان را معرفی کنید. کاورلتر تاثیرگذار که به ژورنال مناسبی ارسال شود ویراستار را متعاقد می‌کند تا فوراً مقاله را برای داوران ارسال کند.
 11. وضعیت مقاله را پیگیری کنید از افرادی که قبلا به این ژورنالها مقاله سابمیت کرده اند پیگیری کنید که چقدر زمان صرف کرده اند و منتظر نتیجه پذیرش مانده اند همچمنین اگر می‌توانید از طرف سردبیر پیگیری نمایید و از نحوه پذیرش اطمینان حاصل فرمایید.
 12.  پاسخی تاثیرگذار برای داوران بنویسید بازخوردهای داوران و ویراستاران را با لحنی گیرا، کامل و مودبانه پاسخ دهید تا احتمال رد شدن مقاله یا ارسال آن برای بازبینی مجدد کاهش یابد، به این ترتیب، در زمان‌تان صرفه‌جویی می‌شود.

تصویر

رعایت تمامی نکات فوق تاثیر به سزایی در روال پذیرش و چاپ مقاله شما خواهد داشت و با رعایت این مراحل می‌توانید هر چه سریعتر به امتیاز چاپ مقاله دست یابید.

خدمات موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر با سالها تجربه و سابقه در حوزه چاپ مقالات تخصصی آماده ارائه خدمات و همکاری با شما عزیزان برای مراحل زیر می‌باشد:

 • ترجمه تخصصی مقالات علمی با 72 ساعت گارانتی کاملا تضمینی
 • ویرایش و فرمت‌بندی مقالات تخصصی با کیفیت بسیار بالا
 • پارافریز مقالات تخصصی با بالاترین سطح کیفی و به صورت کاملا تضمینی
 • چاپ مقالات تخصصی با بالاترین سطح کیفی و کاملا تضمینی
 • چاپ کتاب در تیراژ دلخواه و با سطح کیفی دلخواه و تعیین شده
 • ویرایش تخصصی کتاب و طراحی جلد کتاب و صفحه آرایی با بالاترین سطح کیفیت
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام بسیار ممنون و سپاس گزاریم که توانسته ایم رضایت شما کاربران عزیز را فراهم آوریم . در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان موسسه پژوهش برتر در ارتباط باشید. شکاری 09214572013 مسعودی 09911755943
بازدیدکننده
علی لو
4 سال پیش
عالی بود مطلب سایتتون خسته نباشید. شما یکی از بهترین های چاپ و ترجمه هستید
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
با سلام و احترام از حسن توجه شما به موسسه ی پژوهش برتر بسیار متشکریم . امیدواریم باز هم درخدمتتان باشیم .
بازدیدکننده
پاکرو
4 سال پیش
من پارسال از خدمات چاپ مقاله موسسه شما استفاده کردم خیلی راضی بودم خواستم م مجددا تشکر و قدر دانی کنم مطالب ساییتون هم جدید و به روز میباشند.

خدمات موسسه پژوهش برتر